Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fejletlen gyermekekből...

A fejletlen gyermekekből hogyan csináltok embert?

Figyelt kérdés

Szülő-gyermek kategória, mert nevelési stratégiákra lenne szükségem az öcsémmel kapcsolatban.


26 vagyok, a testvérem 19 éves, most ősszel kezdte az egyetemet itt pesten, vidéken nőttünk fel.


Én dolgozom, keresztanyám vett egy lakást nekem-nekünk, abban lakunk.


Gyerek sajnos nagyon problémás, mert lassan 20 évesen sem mutál, nagyon vékony, gyerekes kinézetü (13-14 évesnek néz ki).


És emiatt anyagi dolgokkal próbál megfelelni, sajnos a gyerekes gondolkodása és a corvinus egyetemen lévő pénzesgyerekek nagyon jó táptalaja ennek a hisztinek.


Ahhoz képest, hogy én fizetem a teljes rezsit, még van pofája engem elhordani mindenféle vesztesnek és prolinak, mert a diplomámhoz képest nem keresek annyira sokat.


És persze 10-15 ezret ő is adhatna a rezsibe, de neeeeeeem.


Szóval nagoyn tévuton jár az élettel kapcsolatban ez a gyerek.


Legutóbbi húzása ma volt, ugyanis két éves hűséggel egy drágább dijcsomagba léptem mobilszolgáltatómnál és kihoztam neki részletre egy iphone-t.


Mert MÁSFÉL ÉVE ezt hajta, sokszor hisztizve, örjöngve, hogy neki a régi iphoneja meg ilyen meg olyan lassú és igy nem tud élni, de kinai telefont nem vesz, mert az igényeit az nem elégiti ki, neki csak iphone kell és kész.


Amugy is mindenkinek az van, meg kéne értsem, hogy az iphone az alap dolog.


Ezt az új SE-t vetette, ráadásul 64 gigásat. És annak ellenére, hogy állandoan ezen recskázik, röpke egy óra után elkezdi, hogy azt a telefont holnap visszaviszi a boltba.


Értitek, az én nevemre vetetett egy telefont, kötöttem hűségidőt és utána meg rájön, hogy nem kell neki? MÁSFÉL ÉVIG EZEN VERGŐDÖTT, HOGY MIKOR LESZ UJ TELEFONJA...


utolsó időkben már a munkahelyen felhivott, hogy mikor veszek már telefont neki meg küldte az sms-eket, és persze este már visszahátrált. És ez ment az elmult fél évben heti rendszerességgel.


Mégis mit tegyek?


2016. máj. 27. 22:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Bocs, de miért vettél neki telefont?
2016. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
10%
Francia Idegenlégió? Sajnos nincs értékrendje a saját börén kell megtapasztalnia a dolgokat. Sajnos ez borzaszt el a legjobban neki ezek a legnagyobb problémái azon ,hogy össze vakarná magát. Ha elvesztené a kezét egy balesetbe akkor is az lenne baja mivel nyomkodja a telefon. Igazán még nem eset pofára az baja. Te ebbe tönkre mész ö meg él mint maci hevesen.
2016. máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Már megint te? Komolyan nem unod még? Ez már hányadik ugyan ilyen kérdés? Csak én már vagy 4x olvastam ugyan ezt a rinya áradatot.
2016. máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a kérdést már egyszer feltetted.

Nem tudom mit zavar téged,ha egy 19 éves éretlen külsejű,erről nem tehet,nekem van 30hoz közeli ismerősöm,akitől szemêlyit kérnek a dohányboltban.

De ez téged zavar,őt nem,nem értem mi a problémád.

Vettek nektek ongyen egy lakást és még panaszkodsz?

Mások ezért egy életet ledolgoznak és azok nem panaszkodnak ennyit.


Szerintem neked kisebbségi érzésed van,mert nem keresel ammyit,amennyit szeretnél.....

2016. máj. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
43%
Vaj' miért gondolják az emberek, hogyha 10x kiírják ugyan azt a kérdést, akkor majd más válaszokat kapnak rá?
2016. máj. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
29%

1 kijár neki egy jó alapos verés ezt már nagyon rég meg kelet volna tenned most nem itt tartana

2 járjatok együtt gyurni vagy bármijen rendszeres sportra

3 tv, internet, telefon kütyük ki az ablakon

mondj le mindent, adj el minden szart ami elé oda ülhet

így sorvadnak el a mai kölykök

2016. máj. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
35%
Én azzal kezdeném, hogy jól megverném. Aztán utána lehet beszélni.
2016. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

akik azon vergődnek, hogy már sokadszor irom ki "EZT" a kérdést, azok magukon gondolkodjanak már el, hogy ennyire képbe vannak azzal, hogy milyen kérdések vannak itt?


Ja, hogy éjjel nappal ezeket olvasod?


akkor biztos sikeres ember lehetsz...


egyébként meg igen, kiirtam már "ezt" a kérdést...PONT EZT, 100000%.ban ugyanezt

2016. máj. 27. 22:50
 9/26 anonim ***** válasza:
68%
Nah, szoval kezd azzal, hogy azt a iphone-t akkor nekemadod :)
2016. máj. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%
Kösz ,hogy lepontoztál ha fáj az igazság akkor kérdezgesd a tükörképedett.
2016. máj. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!