Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én ezt már nem bírom tovább!...

Én ezt már nem bírom tovább! Mit tegyek? 17L

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, mert szerintem kissé hosszú lesz.

Tulajdonképpen a szüleimmel való kapcsolatomról lenne szó. Ők egymást is gyűlölik (apám olyanokat szokott mondani anyának mint pl. rohadtál volna bele anyádba, és láttam már azt is, ahogy megveri), ezért kb. 2 és fél éve válni akartak de nem lett belőle semmi, pedig utólag úgy érzem, hogy sokkal jobb lenne, mert szinte naponta előfordul hogy ilyeneket vágnak egymás fejéhez és már hallgatni se tudom. A másik dolog pedig az lenne, ahogy velem bánnak. Igazából nem vertek meg soha, meg meg van mindenem (van mit ennem, felvennem, van hol laknom). A probléma inkább az, hogy érzelmileg kicsinálnak engem. Egyetlen olyan emlék sincs az életembe, amikor anyám megölelne és azt mondaná hogy szeretlek. Sőt, mondott már nekem olyat, hogy nem bánná ha meghalnék és hogy el fog költözni és itt hagy engem. Apám dettó ezt csinálja. Olyanra akar rávenni, amit én nem szeretnék, és azzal fenyegetett, hogy ha nem teljesítem, akkor ő is el fog menni én pedig megb*szhatom magam (szó szerint így mondta). Ezek a dolgok már kisebb korom óta így zajlanak, emiatt pedig nagyon torz képem alakult ki a világról. Sajnos nincs senkim, akitől segítséget kérhetnék, mert már csak egyetlen nagymamám van életben de ő Erdélyben lakik 600 km-re tőlünk, valamint van egy 10 évvel idősebb tesóm de ő elköltözött Kanadába, tehát ő se tud segíteni. Idegenektől nem is merek segítséget kérni, mert egyrészt szégyellem, másrészt pedig félek a szüleimtől. A legrosszabb, hogy január óta rászoktam a piálásra, mert olyankor egy kis ideig elfelejtem ezeket, és sokkal jobban érzem magam, de tudom, hogy ennek még nagyon rossz vége lehet. Sajnos mindig eléggé érzékeny természetű voltam, és most már eljutottam oda, hogy minden este bőgök és utálom a szüleimet, utálom magam, és utálok mindent magam körül. Gondoltam arra, hogy esetleg megszökhetnék, de még a 18-at se töltöttem be, és nem is tudnék mit kezdeni. Gondoltam arra is, hogy öngyilkos legyek, de azt meg nem merem megtenni, és egyébként is hatalmas bűn.

Kérem szépen azt, aki esetleg hasonló dolgokon ment keresztül gyerekkorába, szánjon meg engem 1-2 ötlettel vagy tanáccsal, hogy mit csináljak, mert bele fogok pusztulni.

Köszönöm!


2016. júl. 18. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem menj el dolgozni. Nem tudom, hogy működik a diák munka. Kell-e szülői bele egyezés vagy nem. De próbálj meg pénzt szerezni, és amikor össze jött egy kevéske menj albérletbe. Ne oldd meg magad!! Kitartas! Ha gondolod irj nyugodtan, beszelhetunk
2016. júl. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Az öngyilkosság nem bűn. Félre ne értsd, véletlenül se akarlak rábeszélni, de nagyon primitív hozzáállás bűnként kezelni. Diákmunka értelmetlen, trágya munka jelzésértékű fizetésért.
2016. júl. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Már az is nagy lépés a részedről, hogy itt segítséget mertél kérni. Nagyon erős lány vagy, és továbbra is erősnek kell lenned! :) Megfogod találni a megoldást...igaz, most még nehéz, mert még "muszáj" a szüleiddel laknod (esetleg készülsz egyetemre? az egy jó indok lenne, hogy koliba költözhess hamarosan)...Szerintem se rossz ötlet a diákmunka, vagy valami hobbi amit szeretsz csinálni és általa minél kevesebbet lehetnél otthon...(sport, vagy nem tudom milyen lehetőségek vannak a környezetedben)...Ha gondolod írhatsz privátot, szivesen beszélgetek veled. 23/L (egyébként nekem se teljesen normális a családom...)
2016. júl. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

17 évesen nem vagy már olyan gyerek

keres melót hogy minél kevesebett legyél otthon és minél hamarabb elkötözhes

2016. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal,viszont hozzá tenném hogyha vannak barátaid/barátod próbálj meg minél több időt velük tölteni,hogy körülbelül csak enni és aludni járj haza.
2016. júl. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
menjél dolgozni ahelyett hogy itt rinyálsz
2016. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!