Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem engednek el egyedül a...

Nem engednek el egyedül a szüleim. Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A szüleim nem engednek el sehova együl..A közeli térre szeretnék kimenni kosarazni, de nem engednek, mert attól félnek hogy úgymond ringyó leszek stb..5-ös tanuló vagyok, utálom a feltűnőséget, szeretek a háttérben meghúzódni és szeretnék kosarazni a jövőben, de ez gyakorlás nélkül nem megy! Nem értem hogy mi a bajuk... :/ Mit tehetek?

2016. júl. 28. 11:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Hány éves vagy???? Gondolom gyerek még.

De mindegy is, amig otthol laksz és nem vagy nagykorú addig a szüleid tartoznak felelősséggel érted.


Semmit sem tudsz tenni ok a szüleid és azt kell csinálnod amit ok diktálnak.

2016. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
15/L De az egészségi állapotomért is felelősséggel tartoznak, és szerintem azért örülhetnének neki hogy én nem bulizok, vagy cigizek mint az osztálytársaim, csak sportolni szeretnék..
2016. júl. 28. 12:02
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Hát az én szüleim még egy utcára lévő fagyizóba se engednek el egyedül csak felnőttel és ha velük megyek bárhova akkor meg fognom kell a kezüket, szóval te még jobban jártál :D 17/L
2016. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
:))
2016. júl. 28. 12:17
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon sajnállak,ez nevetséges! :( Öltözz fel,fogd meg a kilincset,és lépj ki az ajtón! Lesz belőle bármekkora balhé,az nem normális,hogy nem kosarazhatsz a nyári szünetben! Amúgy egy visszafogott,szófogadó lány vagyok,de én is ezt tenném! :) Tudod,aki nem követett el hibákat,soha nem próbált ki új dolgokat!Ha pedig ezért képesek lesznek egy fejmosás után is haragudni,akkor nagyon sajnállak,mert nehéz életed lesz!
2016. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
És akkor otthon ülsz egész nyáron? Ülj le velük beszélni, esetleg rokonnal akik beszélnek velük.
2016. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
56%
Szerintem kössetek kompromisszumot! Például elmész az említett közeli térre, a szüleid meg lecsekkolnak. Akár fél óránként, akár óránként, akár percenként! Sőt akár számukra az is megkönnyebbülés lehet, hogyha egy barátnőddel mész. De egyébként én megértem egy bizonyos szempontból a szüleid, egy bizonyos szempontból meg nem. Hiszen így nagyon nem leszel önálló és később nagyon nehéz lesz már megtanulnod önállóan élni, de az is érthető, hogy ebben a veszélyes világban veszélyes és furcsa emberek közé nem szívesen engednek.
2016. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#5-ös válaszoló :D megpróbálnám de én is szófogadó vagyok, és nem merném megtenni, azért köszi!! ;)

#6-os válaszoló sajnos nincs mit tennem nem nagyon lehet velük beszélni, mert abból csak sírás és baj szokott következni, apukám hirtelen haragú és úgy gondolják hogy jól döntöttek és nem mehetek el, kész!

#7-es, jó ötlet, a baj az hogy a haverjaim, messze laknak..És a tér kb. 10 percre van biciklivel, nem hiszem hogy csak azért kijárkálnának, de jó ötlet!

Köszönöm!

2016. júl. 28. 12:57
 9/17 anonim válasza:
100%

Ritkan valaszolok meg valamit de hatha segit..

Ha allandoan szot fogadsz es mindig azt csinalsz amit akarnak,akkor ez nem fog valtozni.

Feloltozol,fogod magad es kimessz az ajton.(Majd megszokjak,amiutan parszor megcsinaltad) Lehet fog a hiszti menni elso ket nap,de utanna meglatod nem.

Nem tehetsz semmit,beszelessel sokat nem ersz szerintem el,ha idaig ilyenek voltak.

17/f

2016. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igazad van! Megpróbálom, bár inkább fokozatosabban, nem szeretném terhelni őket.. :)
2016. júl. 28. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!