Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható hogy én odaadjam...

Elvárható hogy én odaadjam anyámnak az autómat használatra, ha ő még tankolni is alig akar bele?

Figyelt kérdés

Otthon lakok még a szülőkkel.

Apám nem adja oda az autót ezért vettem magamnak saját kocsit. Én fizettem ki, én viszem szerelőhöz és mindent én fizetek az autó után. Viszont anyám minden héten viszi valahova. Nem hosszú utakra de bosszantó hogy a faluban is furikázik mert bevásárol vele, meg városba megy fodrászhoz az autómmal.

Minden hónapban beszállok pénzzel a családi kasszába de most kell szerelni az autót és mondtam neki hogy erre kell a pénz de azt mondta hogy szó se lehet róla, most is kell neki a pénzt beadni. Ami még bosszantó hogy tesómat meg régen pénzelték de mióta keres ő is ad be, annyit mint én de nekem kocsimat is oda kell adnom hogy használja, tesóm meg csak odaadja a pénzt és ennyi. Nekem nem hogy pénzt nem adtak de még annyival se segítenek hogy többet tudjak félretenni mert külön szeretnék költözni jövőre és kell tőke

Ja és van másik autó is a családban de anyám inkább tőlem kéri el mint apámtól.


2016. aug. 11. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
2%
Vállalj fusi melókat. Add oda a családi kasszába a pénzt, de te álld a kocsi szerelését, tankolását és a kulcsa legyen nálad. Mi az, hogy az öcsédnek, meg anyádnak oda kell adnod!? Te beszállsz a rezsibe, kosztba, ha ők használják a kocsit, szálljanak be a költségeibe is.
2016. aug. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hogyan vállajak fusi melókat se senki se hív dolgozni? Van fix munkahelyem de alkalmazottként nem keresek olyan sokat.
2016. aug. 11. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha tényleg mindent fizetsz magad után, akkor nem tudom miért gondolja anyukád, hogy alanyi jogon jár neki az autóhasználat. A helyedben megmondanám neki, hogy ne haragudjon, de a szerelést és a rezsit most ebben a hónapban nem tudod egyszerre kiköhögni, hiába dolgozol. Ha továbbra is heti rendszerességgel akarja használni az autódat, akkor választhat, hogy beszáll-e a szerelés költségeibe, vagy lemond az ehavi rezsipénzedről. Mivel a kettő együtt nem megy (most), vagy neki fizetsz, vagy nem lesz autó egy darabig. Mondjuk hozzátenném azt is, hogy magától is illene beletankolnia néha, hamár egyszer állandóan megkapja, de te voltál olyan kedves és nem kértél érte semmit. Ha ennyire nehezére esik egy alkalommal kisegíteni, akkor sajnálod, de legközelebb nem adod neki oda, mert ha ő is ennyire ragaszkodik a "pénzéhez", akkor te is megteheted ugyanezt.
2016. aug. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Mindig.ures tankkal add.oda a.kocsit ...

Es szolj is h ha el akaja vinni akkor kell bele tenni mert csak a benzinkutig eleg


Vagy ird a kilometer ora allast es ho vegen vond le a benzinpenzt a havi odaadandobol


Vagy nem adod oda ...

2016. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Te se kaptad kölcsön apád kocsiját, így te se adod oda másnak. Nem szolhatnak érte. Azt is mondhatod, hogy rossz a kocsi és nincs pénzed megjavítani. Nincs benne benzin, tankolni kell bele.

Faluban furikázni pedig lehet kerékpárral is.

2016. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám oda. Kérje el apádtól az övét.


Ha ezen múlna a különköltözésem, inkább eladnám az autót, csak mihamarabb külön lakhassak. Az autó amúgy is viszi a pénzt, aztán még anyád is lehúz az ingyen furikázásokkal.

2016. aug. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sajnálom, hogy így viselkedik veled az anyád. Szerintem nem jogos, hogy csak úgy elveszi. Ha már ilyen, akkor jó ötlet a kilométer óra nullázása. Kövi hóból levonod.
2016. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!