Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lassan egy hónapja kikellett...

Lassan egy hónapja kikellett költöznöm Németországba. Apukám régóta dolgozik itt. És anyukám kiszeretett volna költözni De én nem?

Figyelt kérdés

Mar 3hónapja kb kintvan és dolgozik ő is én eddig otthon voltam nővéremmel aki 20éves. De anyának hiányoztam és ezért akarta hogy minél előbb kijöljek. Tesóm nem is akar elvàlalni anya meg nem engedi. Mondtam anyának hogy én nem szeretnék kiköltözni sirtam könyörögtem minden..de ő csak azt mondta hogy majd jólesz.

Amióta itt vagyok az életem egyre rosszabb

otthon minden tökéletes volt

ottvan a barátom is távkapcsolatban maradtunk

de egyre rosszsbb vele is minden

nekem itt nem jó

egésznap egy szobába fekszek kise mozdulok csak hétvégén mefyünk valahova..egésznap sírok alig eszek és senki se érti meg

otthon most jött volna a legszebb évem..ès egy szót se tudok Németül már nagyon kivagyok

Szerintetek mit tegyek?

14L


2016. aug. 12. 16:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
megyünk*
2016. aug. 12. 16:40
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Kezdj tanulni németül, és ha megkezdődik az iskola, találsz majd barátokat is. A távkapcsolat nem a távolság miatt lett rosszabb, hanem azért, mert ebben a korban nem szokott tartós lenni.
2016. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
Fejezd be a hisztit és örülj a lehetőségnek. Fiatalon még jól megtanulhatsz németül, ami nem kis előny munkahelyen. Akkoris, ha vissza mész Magyarországra. De ha adnál egy esélyt, akkor nem akarnál vissza menni a nyomorba Európa egyik legjobb életszínvonalú országából. Nem véletlen mentek szüleid is. 14 évesen még sok másik barátod lehet. Ennyi évesen nem tart sokáig a legtöbb kapcsolat. Nem is értem minek még.
2016. aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%
És mielőtt beszólnál, mi is éltünk már néhány országban. Megtanultam a nyelvet és szereztem új barátokat. Minden nyelv a hasznomra vált és más kultúrák megismerése is.
2016. aug. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Az nem megoldas, hogy egy szobaban gubbasztasz es eselyt sem adsz ennek az egesz koltozesnek! Most nyilvan ugy fogod fel ezt, hogy egy atok, mikozben egy hatalmas lehetoseg! Nemetorszagban jarhatsz iskolaba, sok uj embert ismersz meg, es ilyen fiatalon! Majd mikor 19 eves leszel halas leszel anyukadnak, hogy ilyen lehetoseget kaptal! Ha az erettsegin kivul tobbre nem is viszed, meg mindig ott lesz, hogy folyekonyan beszelsz egy nyelvet, amivel bizony nagyon jo allasod lehet! Egyik ismerosom francia-magyar, elvegzett egy 2 eves okj sulit, es keres 400 ezer ftot! Mert ket anyanyelve van!

Tehat fogd meg szepen magad, es mint egy 14 eves kezdj el baratkozni meg sportolni vagy a tukor elott enekeld a Beyoncet, talald ki melyik suliba akarsz majd jarni, de ne mely depresszioba legyel, amiert elszakitottak eleted szerelmetol! 14 evesen eleted szerelme :D :D :D Na ne! En 14 evesen havonta mas fiuba voltam belezugva! XD

2016. aug. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező!

Ne hallgass a többiekre, úgy tűnik elfelejtették milyen 14 évesnek lenni (gondolom az anyagi helyzetükkel és a nagy lehetőségekkel voltak csakis és kizárólag elfoglalva, nem a fiúkkal/lányokkal, öribarikkal...). Elhiszem, hogy a komplett világod dőlt össze, főleg ha épp az első nagy szerelmek közül kellett egyet otthon hagynod. Azzal sincs semmi baj, ha egy darabig "gyászolod" ezt a dolgot, senki nem várhatja el, hogy hipp-hopp örülj és élvezd a lehetőséget, mert elég durva környezetváltáson vagy túl. Ez nem hiszti, csak vannak érzéseid, amik ebben a korban ráadásul úgy törnek ki, mint egy vulkán :)

Viszont jelen pillanatban kénytelen vagy elfogadni ezt a helyzetet, mert önállósodni még nem tudsz. Az van, amit anyuék mondanak és ha ők elköltöztek Németországba, az legalább azt jelenti, hogy javítani akarnak az életükön és a tiéden, jót akarnak neked. Még ha ez nem is tűnik úgy. Hiányoztál nekik, szeretnek téged. Ne rájuk haragudj, ők nem kitolni akarnak veled, hanem jobb lehetőségeket adni, ami máshogy talán most nem menne.

Amíg nem szerzel új barátokat addig foglalkozz velük, töltsetek sok időt együtt, mert ha velük jó a viszonyod és van egy stabil "háttered", könnyebben veszed az akadályokat.

Viszont a nyelvet mindenképpen tanulnod kell, de ha egy kis érzéked is van hozzá, annyira nem nehéz. Minél fiatalabb vagy, annál könnyebben megy :) Ha tudsz angolul valamennyit, egy darabig kisegít az is.

Nyugi, nem te vagy az egyetlen magyar gyerek Németországban, lehet, hogy a környéken is vannak, de ha találsz ilyen témájú fórumokat, ott is kiöntheted a lelked, aki ugyanazt éli meg mint te, többet tud segíteni.

2016. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm szèpen:) #5 os nem életem szerelme nem hiszem azt :DD De most szeretem és első nagy szerelem és nagyon nem könnyű:) A többi válaszónak is köszönöm

Csak lehet hogy anyagi téren jó meg a myelv stb..de amikor apumkám kint dolgozott és mi itthon voltunk akkpr se éltünk rosszul:)

És lehet hogy csak az látszik ebbe hogy mekkora lehetősèg stb..de a hátrànya nagyon megvan

2016. aug. 12. 17:42
 8/19 A kérdező kommentje:

nyelv , apukam , akkor

elnézést telefonról írok😁

2016. aug. 12. 17:44
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy nem éltetek rosszul, gondolom hazaküldte egy részét amit kint keresett, abból nagyon is jól meg lehet élni otthon. De azért mégiscsak jobb, ha apa nem egyedül él és dolgozik külföldön a családjáért, akiket alig lát...

Nem várhatod el sem tőle, sem anyukádtól, hogy mindig titeket helyezzenek előre, főleg ha ezen a család egysége is múlik.

Úgyhogy továbbra is csak azt tudom mondani, fel a fejjel, lesz ez jobb is, csak legyél rá nyitott és ne zárkózz el (se előlük, se az új környezet elől) és ha már nem csak az jut eszedbe, hogy mit hagytál otthon, majd rácsodálkozol, mit kaptál érte cserébe :)

(5)

2016. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%
Te sem akarsz a párod nélkül élni, anyukád sem. Ő a felnőtt, így ő dönt. Fogadd el, ha ellenkezel megnehezíted mindenki életét. 14 évesen pasizni.. Ehh lol :D
2016. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!