Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akinek már...

Van itt olyan, akinek már fiatal korában megromlott a kapcsolata az anyjával?

Figyelt kérdés

Összevesztem anyukámmal már egy hete.

Egy számomra nagyon fontos dologban teljesen magamra hagyott, nem számíthattam rá,pedig megígérte, csak végül nem volt hajlandó úgy intézni a programját, hogy nekem is jó legyen. Nem részletezném, lényeg, hogy hatalmasat csalódtam benne, viszont ő van megsértődve, amiért nekem ez rosszul esett.

Szóval azóta ha szól is hozzám, körübelül úgy, mintha egy haverja lennék. Én tényleg próbáltam helyrehozni, beszélni vele, hogya nekem ez így nem jó, hogy ezt kell egész nap elviselni itthon, hogy csak a fejeket vágja.

Ha ez még nem lenne elég, valamelyik nap elmentem intézni dolgaimat, és mire hazajövök, közli, hogy elvette a pénztárcámból a pénzem,mert ki kellett fizetnie egy csekket, ami aznap jött, majd visszaadja, ha kap fizetést. Oké, hogy egyszer adtam neki kölcsön, és megtudta, hol tartom a pénzem, de ez milyen viselkedés már, hogy csak úgy elveszi? Nem olyan hatalmas összegről van szó(kb 25e Ft), de soha nem csinált még ilyet, főleg nem megkérdezés nélkül.

Tehát a lényeg: úgy néz ki, nem hajlandó nyitni felém, pedig nagyon sokáig jó volt a kapcsolatunk, de ez most teljesen visszafordíthatatlannak tűnik, már mindenért veszekedik. Én megpróbáltam jóvá tenni, de eredménytelen volt az egész, és már nagyon elegem van.


A kérdésem az lenne, van olyan, aki már fiatal korában összeveszett a szüleivel, és nem is sikerült megbeszélni soha a konfliktust? És ha igen, mihez vezetett ez?

20/L



2016. aug. 31. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Itt anyád a ludas. Elvesz 25000ft-ot, a megkérdezésed nélkül. Hogy képzeli!? Megbeszélitek előre, hogy úgy szervezi a programját, hogy neked is jó legyen, erre sz.rik bele és még ő van megsértődve!? Elmegy a 3,14csába. Kérjen ő bocsánatot. Milyen emberek vannak...
2016. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Engem érdekelne, hogy mi volt az a számodra fontos dolog, amiben magadra hagyott és az is, hogy mi volt az a program, amit nem szervezett át miatta.


Nálunk mindenki tudta a másikról, hogy hol van dugipenze és abból bármikor kölcsön is vehettünk, ha a másik nem volt otthon és épp nem tudtuk megkerdezni

2016. aug. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt nem mesélném el senkinek, jobb ha csak mi tudjuk.


De a kérdésem az lenne, hogy van-e olyan, aki már fiatal kora óta nem beszél az anyjával,vagy hasonlóképpen járt?

2016. aug. 31. 11:58
 4/10 anonim válasza:

Nekem 16-17 éves koromban romlott meg a viszonyom anyukámmal, amikor is összejött az agresszív, beteg állat párjával. Annak az embernek sikerült az egész család ellen fordítania anyámat, ő meg csak védi a mai napig. Szerinte csak mi vagyunk a rosszak, akik összeesküdtünk szegény párja ellen, de főleg engem hibáztat, szerinte én beszéltem tele a fejét mindenkinek, hogy kiutálják ezt az embert. Egyszerűen a ami napig nem értem miért jobb ő nálunk, hogy őt választotta a saját szülei, meg gyerekei helyett... Na hát mi ez miatt veszekedtünk rengeteget, ami miatt nagyon megromlott a viszonyunk. :/

L/20

2016. aug. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20 évesen otthon laksz... Meg szorult... Kölcsön vett, szólt.. Ez nem olyan nagy dolog szerintem. Mennyit adsz a közösbe egyébként, vagy még tanulsz? Munka miatt nem tudott ott lenni veled?kérdezd meg előbb hogy mi volt az oka. Szerintem.
2016. aug. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok, ezért vagyok még itthon.

Amint befejezem, szeretnék külön élni.

2016. aug. 31. 13:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem annyira nem gáz az a része hogy elvette a pénzt, mert bár utólag de szólt... Az már mas lenne ha nem szólt volna. Beszéld meg vele, szükséged van a szeretetére... Egy anyát soha senki nem fog tudni pótolni.
2016. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"De a kérdésem az lenne, hogy van-e olyan, aki már fiatal kora óta nem beszél az anyjával,vagy hasonlóképpen járt?"


Én.


Összefoglalva:

Az "anyám" lusta,pénzéhes,hisztis,provokáló,pofátlan,egyszóval elviselhetetlen nő.

2016. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

12 éves korom óta rossz a kapcsolatom az édesanyámmal, laikusok azt hihetnék most így, hogy kamaszkori lázadás volt az oka, de nem. Anyukám vállalkozást alapított, nagyon jól ment, de egyedül nehezen bírta, ingerlékeny, és agresszív lett. Rendszeresen lesöpörte a polcomról a cuccokat, összetörte a holmimat, olyan okok miatt, hogy le mertem húzni a wc-t, amikor ő két szobával arrébb telefonon beszélt egy ügyféllel és hogy kellemetlen helyzetbe hoztam őt. Folyamatosan rongálta a holmimat, összerúgta a gépemet akkor, amikor megkért, hogy csináljak neki cappuccinot és ő fordulásnál véletlenül fellökte a székével, pedig direkt szóltam neki, hogy hova tettem.


16 évesen lett a legrosszabb, egy szimpla hajvágás miatt küldött el végleg otthonról ( előtte is többször kirakott az utcára éjszaka is akár, szintén triviális okok miatt ), pedig semmi extrém nem volt, a fazon, minden maradt ugyanolyan, csak derekam helyett a vállamig ért. Elköltöztem apámhoz, azóta nem élek vele, ő pedig kiköltözött külföldre egy évvel rá. Azóta beszélünk, jobb a viszonyunk, de sosem lesz az igazi.


Szerintem nagyon komoly dolognak kell történnie ahhoz, hogy valaki végleg ne beszéljen, vagy ne béküljön ki valamelyik családtagjával. Adj neki időt, szerintem csak meg kell nyugodnotok mindkettőtöknek.


20/N

2016. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, sokszor vitáztunk már, de ennyire még nem sikerült összeveszni, köszönöm mindenkinek a választ!
2016. aug. 31. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!