Velem van a baj?

Figyelt kérdés
Anyukámmal mostanában nem jövünk ki valami jól. Neki az a baja velem, hogy szerinte én kupis vagyok, pedig minden hétvégén kitakarítom a szobám. Ő kissé tisztaságmániás, úgyhogy folyton szid ha rendetlenség van. Alapból is feszült, pénzhiány miatt, de úgy érzem az utóbbi ÉVEKBEN minden feszültségét rajtam tölti ki. Nem foglalkozik soha az én érzéseimmel, pedig általában pozitívan közeledek felé.Ha csak hazaértem egyetemről és leülünk ebédelni ő akkor is csak a telefonját nyomkodja és a barátnőjével chatel. Nem tudok hozzászólni és mindig annyira idegbetegen válaszol.Folyton ordít tesómmal is úgyhogy gyakran már én tanulok inkább vele. Néhány vitánk annyira elfajul már, hogy olyanokat mond rám, hogy te szemét koszos, dagadt disznó,buta, idióta meg csúnyábbakat amiket most nem enged kiírni az oldal. Általában ezek onnan indulnak hogy leülök mellé és kérem h figyeljen oda ezekre...de szerinte én csak kioktatom őt, és elkezd ordítani..annyira fáj, és valamelyik nap is mikor jobb hangulatban volt elkezdtem neki mesélni, hogy milyen életre vágyom, hogy a munkám mellett majd valamilyen szeretetszolgálati tevékenységet, vagy bármilyen olyan dolgot szeretnék majd csinálni amivel másokon segítek..erre felháborodott hogy ez milyen gyerekes, az élet nem ilyen egyszerű és mennyire ledöbbenti a gyerekességem.Most is kértem hogy figyeljen picit rám, nem csak bennem van a hiba, odafigyelek mostanában és kértem h próbálja észrevenni magában is a hibát. de csak flegmáskodik hogy "oke észrevettem" és nézi tovább a tévét. Tinikoromban semmi baj nem volt velem, nem cigiztem nem ittam, most sem túl gyakran fordul eő, félévente egyszer megyek buliba, soha semmi baj nem volt velem. Jól tanultam, jelesre érettségiztem, most egyetemre járok. Próbálok neki segíteni a házimunkában, tesómmal tanulok, kiteregetek stb...de észre sem veszi. A másik dolog amivel baja van, hogy ha megkérem hadd aludjon itt a barátom. Nem szereti ha valaki itt alszik és folyton balhé van belőle...nem is kérem már túl gyakran. Valamikor mg azt mondja azért ilyen velem mert keveset vagyok itthon. kb minden nap 5re érek haza, ő addigra elmegy tesómmal edzésre...este meg már fárad hagyjam békén azért nem beszél velem.Mit tegyek? hogy helyrehozzam? még mindig bennem van a hiba? nem tudja meglátni bennem a jót csak szid, mások előtt pedig játssza a kedvest, meg ölelget...vissza akarom kapni őt :( még 2012ben kiderült h apukám megcsalta de azóta is együtt vannak mert helyrehozták, de emiatt is feszült..de nem bírom hogy mindig velem. Helyre akarom hozni a kapcsolatunkat de benne egyszerűen nem látok hajlandóságot. Segítsetek kérlek! 19/L

2016. okt. 12. 22:24
 1/3 A kérdező kommentje:
még azt hozzátenném, hogy a kapcsolatomat is úgy kezeli mintha 14 éves lennék..minek van itt, minek találkozunk ennyit, meg se próbálja megismerni a barátom, csak vele is szid folyton, azt mondja olyanok vagyunk mint egy házaspár, minek akarunk együtt aludni stb..mondom neki hogy mert igényem van rá hogy szeretgessenek. de nem érdekli semmi...
2016. okt. 12. 22:29
 2/3 anonim válasza:
55%

Te kb. 19 - 24 lehetsz.

Hany eves Edesanyad?

Hany eves a baratod?


Edesapad egyutt el Veletek?

Tudsz Ora tamaszkodni?


A gyermek-szulo kapcsolat

soha se volt konnyu,

az egyik felnek se.


Az tortenik, hogy

sokszor megbanja a szulo,

hogy gyereket szult es

kell nevelnie.


PAADASUL AZ IS tortenik,

hogy sok Edesanya NEGATIV.

Ahelyett, hogy ERTEKELNEK a

csaknem felnott gyereket,

ok szivessegnek tartjak,

hogy INGYEN adnak az embernek

szobat es kajat.


Es a gyermeknek se konnyu,

mert csaknem 100%-osan

ra van utalva a gyerek

az Edesanyara.


Es persze NEM BOLOND az ember

csapot-papot ott hagyni, es

mindorokre kisetalni az Edesanya

eletebol; es meg akkor se, ha

VACAKUL banik az Edesanya a

gyerekevel.


Plusz Nalatok az is tortenik,

hogy sajnos eleg ROSSZ szulonek

bizonyult az Edesanyad.


Hogy miert?


Mert mocskolodik es ordibal az Edesanyad.

Ilyet egy jo Edesanya soha se csinal.


Az a nagy veszely, hogy

egyreszt ELVESZITED az onbizalmadat.


Masreszt ROSSZAT tanulsz tole,


Harmadreszt majd UGY fogsz donteni,

hogy TE NEM akarsz majd gyereket.


Hogy miert?


Mert elobb-utobb felni fogsz

majd attol, hogy ha gyereke(ke)t szulsz,

vagy ha orokbe fogadsz gyereke(ke)t,

akkor csupan tovabb fogod adni

az Edesanyadtol kapott

mocskolodast, veszekedest,

es rossz banasmodot.


Ha majd dolgozol, akkor

a fizetesed birtokaban

majd kulon tudsz majd elni.


EN ez evekben a

tamulasra concentralnek.


Tobbnyire, napi 10-14 orara

elmennek hazulrol,

es vagy az egyetemi konyvtarban,

vagy pedig egy kozeli kolesz

tanulojaban toltenem az idom

90%-at, azaz tulnyomo tobbseget,

persze a tanulas urugyen.


EN nem vitatkoznek.

NEM eri az meg, hogy a vita heveben

TE vagy az Edesanyad szelutest

vagy szivinfarktust kapjon.


Nem a vita heveben --

hanem teljesen csendesen megmondanam

az Edesanyamnak, hogy

szeretem ot, sivesen vagyok a tarsasagaban,

azonban ha ez igy megy tovabb,

akkor vsz. NEM LESZ UNOKA!


Hogy miert?

Mert egyre jobban attol felsz,

hogy ha gyerekeket szulsz,

vagy ha gyerekeket fogadsz orokbe,

akkor ismetlodni fog ez a mocskolodasi

ciklus, azaz csak tovabb fogod adni

az Edesanyadtol tanult

mocskolodast, veszekedest,

es a gyerekkel valo rosszul banast

a Te gyerekednek!


Remelem EZ is segit!

2016. okt. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdésedre a válasz: nem, nem veled van a baj.

Az 1. tökéletesen levezetett mindent.

2016. okt. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!