Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kozos felugyeletet itelhet a...

Kozos felugyeletet itelhet a biro?

Figyelt kérdés
10 honapja beadtam a valast azota folyamatban van. Ket gyerek nalam apuka semmit nem fuzetett utanuk semmit nem vasarolt nekik. Most h sok elmaradasa van es fizetnie kellene jott ket napja a papir h ket het itt ket het ott es nem kell fizetnie. Nem engedem mert nem olyan ember nem is foglalkozik velik. Engem bantott a szemuk lattara par hete fenyegetett . Az anyjahoz koltozott ot heten laknak 100nm en h az anyja ellatjs o meg mehet ahova akar de megmarad a penze. Jart mar vki hasonlo helyzetbe? Ketsegbe vok esve nem akarom elvesziteni a gyerekeimet e tidom h nem tenne jot ez nekik.
2016. okt. 24. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy az exed mit akar, az meg a másik, hogy a bíró mit fog megítélni. Ha eddig egy percet nem voltak nála, és nem fizetett semmit, szerintem annyi esélye van a közös felügyeletre, mint pilótakeksznek a repülésre. Nyugi!

Főleg úgy, ha a körülmények nálad jobbak, és a gyerekek is nálad akarnak maradni. Mennyi idősek? 14 éves kortól dönthetnek, kinél akarnak lenni.

Illetve a bántalmazásról készült látlelet? Feljelentés történt? Most nagyon jól jönne.

Tanúkat gondolom tudsz hívni, akik igazolják, hogy az exed egy vadbarom, és félő, hogy a gyerekeket is bántaná.

Ha nagyon aggódsz, megéri ügyvédet fogadni, és el fogja magyarázni, mi hogy működik, kinek mire van lehetősége.


Egyébként a legtöbb bíró nő, és látott már ilyet, mikor az "apuka" a saját s.zarát is megenné, csak ne kelljen gyerektartást fizetnie.

2016. okt. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az eloirt lathatasra viszi oket. Nem kaptam egy fillert se utanuk eddig azt mondta h 50 et tud vallalni ket targyalason is de nem utalta. Ferfi a biro es nagyon felek h megiteli.a gyerekek megsinylenek nagyon. En gondoskodtam roluk szuletesuk ota az apjuk nem foglalkozott veluk. Latlelet van feljelentes is. De ha nem egyezek bele a biro akkor is donthet igy? 11honap es ket targyalason sosem mondta ezt csak h beleegyrzik h nalam vannak ideiglenesen. Iszonyu ideges vok. Ot es nyolc evesek ok nem donthetnek.
2016. okt. 24. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha van bizonyítékod, hogy téged ver, a lakhatási körülmények nem alkalmasak a gyerekeknek, és nem fizet gyerektartást, akkor nem hiszem, hogy megkapja a közös felügyeletet. Kérni kérheti, annak nincs akadálya.

Neked nincs ügyvéded?

Ha esetleg megkapja, akkor azonnal fellebbezés, és újra indítani az elhelyezést.

Rengeteg esetben akkor is az anya kapja a kizárólagos felügyeleti jogot, ha az apa alkalmas lenne a nevelésre, nem hiszem el, hogy ilyen esetben meg megkapja.


De az ördög nem alszik... Azért írom, ha mégis, akkor se kell ebbe belenyugodni, és azonnal fellebbezés. Egyébként is rájönne az exed elég gyorsan, hogy ha nála vannak két hétig, akkor nem spórolt semmit, mert etetni, ruházni, és ellátni ugyanúgy kell őket. Ruhát és használati tárgyakat nem vagy köteles biztosítani két háztartásra, legfeljebb a tankönyveket viszik magukkal. Mikor első hónapban felruház két gyereket, majd rájön, hogy nem csinált jó üzletet. Ha nem vesz nekik semmit, akkor alap, hogy fellebbezés során ezt az orra alá kell dörgölni. A közös felügyelet azt jelenti, hogy minden teher feleződik, nem azt, hogy te megveszel a gyerekeknek mindent, ő meg két hetes láthatásra viszi őket!


Nem egyszerű, de ne add fel a harcot, mikor még el se kezdődött! Majd ráérsz akkor aggódni, ha megvan a döntés.

2016. okt. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a biztatast. Van ugyvedem este megyek hozza holnap targyalas. Keddenkenti lathatast kiharcolt az elejen kethetente hetvege es ket hetente kedd. Ezzel az a baj h nekem kelk gondoskodni h szerdara legyen tiszta ruhajuk azt mondta h nem vesz adjam oda vegyek en nekik ujat.
2016. okt. 24. 11:10
 5/6 A kérdező kommentje:
Eddig sem vett nekik semmit azt mondta kerd anyadtol a gyerekeknek. Fogkefejuk se volt en kertem. Nem o etetne oket hanem az anyukaja. Ott lakik meg a battya ket gyerek feleseg a beteg apjaval anyjaval lennenek egy szobaban es a mama mellett alszahak igy is ha elviszi oket negyen egy agyban.
2016. okt. 24. 11:12
 6/6 A kérdező kommentje:
Az apjuk nem tudja mennyibe kerulnek. Se nem ruhazta se nem etette oket az anyjahoz vitte az latta el oket mindig. O csak azt latja h ne fuzessen nekem mert uj parom van azt mondta h tartson el minket az.neki nem azert kell a gyerek h vele legyen haem megmaradjon a pene. Egyebkent tancora jarnak meg szinhaz muzeum rendszeresen kajafizetes suliban ezeket en allnam ha visszajonnenek az apjuktol es a ruhazkodast is ez biztos. Ket hetig voltak ott nyaron birosagi dontes alapjan hatalmas koszos kormokkel apolatlanul minden teren. Gyerek szetrugta cipojet nem vett neki raadta ket hetig a papucsat. Ja es egyebkent kommunikslni sem kommunikal velem semmit a gyerekekrol.
2016. okt. 24. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!