Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elkoltozes otthonrol, onalloso...

Elkoltozes otthonrol, onallosodas?

Figyelt kérdés

(Elore is bocs az ekezet miatt, telefonrol irok)

Anyammal elek egy lakasban , ami anyam elettarsae aki kulfoldon el viszont neha hazajon, anyam is tobbet van kint mint itthon, igy reszben mar onallo vagyok, magamnak fizetem a kajat, viszont nem adok haza penzt igy van felretett penzem, ha anyam itthon van altalaban csak keruljuk egymast mert nem olyan a viszonyunl h mindent.megbeszelunk stb..

Ezert megbeszeltuk hogy atkoltozok a masik kisebb lakasunkba ahol kb 40-45 a rezsi(jonne tesom is viszont o is keveset van itthon, szoval o is adna egy kicsit bele) igy havi 30at kene fizetnem osszesen, lakbert nem kell igy mivel anyukame a lakas.

21 eves vagyok dolgozom, havonta 120-140 kozott keresek, ennyi penzbol elboldogulnek teljesen egyedul? Kaja, tisztitoszerek, stb.

Elegge uj lesz nekem a helyzet mivel meg is teljesen egyedul leszek, tudnatok adni par tanacsot igy kezdesnek, hogy konnyebben boldoguljak?😃

21/f



#lakás #költözés #onallosodas
2016. nov. 8. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, simán kijössz ennyiből. Ez egy jó fizetésnek számít, sokan havi 80 ezerből élnek és még az albérleti díjat is kell fizetni. Tisztítószereket meg tesóddal együtt vegyétek, hisz ha már a takarítást nem csinálja meg, mert te többet vagy otthon, a lakást akkor is takarítani kell. De ezt nem kell olyan sűrűn venni, mert sokáig elég. Nem tudom mennyire tudsz főzni, de azzal sokat lehet spórolni, hogy otthon csinálsz magadnak kaját. Havonta 1X csinálsz egy nagybevásárlást, megveszed a lisztet stb. alap dolgokat és utána akkor már nem kell ilyen "nagy" dolgokra költeni, max. amit megkívánsz, vagy az aktuális kajához épp szükséges
2016. nov. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudok fozni persze, itthon is magamra fozok, mosok,vasalok amikor egyedul vagyok, ezek mennek, csak a penz miatt aggodom, mert jogsit csinalom es az sem olcso :/

De remelem megbirkozom vele :)

2016. nov. 8. 09:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

az első 1-2 hónapban próbáld kitapasztalni,hogy mennyiből jössz ki. utána egyszerűbb lesz,ha tudod,hogy kb mennyit kell hagyni a kajára meg az egyebekre.

én azt ajánlom,hogy mindenképpen tegyél félre minden hónapban. nyilván ha most csinálod a jogsit,akkor nem fog olyan sok jutni arra,hogy félretegyél. de akkor is tegyél,szokj hozzá. ha csak 5 ezret tudsz most félrerakni,akkor 5 ezret. ha vége a jogsinak akkor meg lehet tudsz havi 25-t is félrerakni.az meg már nagyon jó, szép kis tartalékod lesz belőle,ami bármikor jól jöhet majd:)

szerencséd van,hogy albérletre nem kell költened. biztosan ki fogsz így jönni. kb 100 ezred marad kajára,bérletre,telefontöltésre stb..

2016. nov. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugi elfogsz boldogulni ☺. Írd össze mennyi a rezsi, annyit egyből tegyél külön, ha jönnek a szálmák kitudd fizetni... Utána nagybevásárlás, ahogy írták is, nem romlandó dolgokat nyugodtan vegyél nagy kiszerelésben, ha látod, hogy fogytán van valami hozz még belőle (ne várd meg míg teljesen elfogy,mert akkor szaladgálhatsz pl mosóporért, mert mosnál de nincs mivel😂 én csináltam ilyet). Gyógyszerek is legyenek otthon, fájdalom csillapító mindenképp, szav.időre nagyon figyelj... Minden rendben lesz, ne stresszeld magad ezen.
2016. nov. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Írd össze egy papírra, részletesen, villany, gáz, fűtés, kábeltévé, közös költség, telefon, internet, stb. mennyibe kerül és hogy mikor kell fizetned.

Ez fix kiadás lesz minden hónapban. Szépen tudod kipipálni, hogy minden csekket befizettél-e, nem lesz elmaradásod, mert ha csúszol,m borul a teljes költségvetés.

A pénzed marad, abból tudsz minden mást venni. Ruha, szórakozás, tisztálkodószerek, bármi.

Ha ügyesen beosztod még megtakarítás is marad.

A jogosítvány meg drága lesz, de gondolom, nem jössz zavarba, hiszen ott a megtakarításod.

2016. nov. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A jogositvány költségét kezeld külön, az drága, és nem is tudhatod előre, hogy mennyi, ha esetleg megbuksz az elsőn, akkor ujabb órák, újabb vizsgadij, sajnos a jogsi eszi a pénzt.


A lakásrezsi, kaja, tisztitószerek kezelhető, számitható költségek. Havi nettó 100-ból rendesen ki lehet jönni egy személyre, garasoskodni sem kell, sőt, érdemes takarékoskodni, nyaralásra, stb.


Ha majd kocsid lesz, az neccesebb már, mert a kocsi sajnos eszi a pénzt, tehát ott észnél kell lenni.

2016. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell minden nap boltba járni,2 naponta főzől magadnak.A villany és "ha gá zvan"részszámla helyett elszámolószámlát kell kérni.Akkor csak annyit fizetsz amennyit havonta elhasználsz és diktálsz.magadra a vizszámla is kevés lesz.
2016. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kovpet ***** válasza:

"Akkor csak annyit fizetsz amennyit havonta elhasználsz"


Mindenképp csak annyit fizet, amennyit elhasznál. Ha egyforma részletekben fizeti ki, akkor tervezhetőbb a kiadás. Ha havonta diktál, akkor ingadozhat.

2016. nov. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
120-140ből kilehet jönni... ha csak napi 3ezret költesz,akkor is nullára kijössz hó végén.
2016. nov. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ennyiből bőven kijössz.

Én 80k alamizsnát kapok, a párom kap 135-öt. 60k az albérlet (mindenestül, igen nagyon jó áron van, főleg BP belvárosa, és hogy kertes lakás), nagyjából 20-25k a cica vese tápja és gyógyszere havonta. Neki kell bérletet vennünk vonatra és bp-re is. (én blicclek) Én főzök, általában egyszerre több napra (2-4 nap) mert 12 órában dolgozom. Havonta egyszer vagy kétszer lejárok suliba Nagykőrösre, az olyan 5-10k havonta.


Ez így most leírva szarul hangzik, de csak az ő fizetéséből kijövünk. Az enyémet félre tesszük és abból fizetjük a 2 egyetemet (300k szemeszterenként). Ja, és van a páromnak egy diákhitele amit fizetünk. 10k-t szoktam belefizetni de van, hogy 18-at.


A szülőktől semmilyen formában nem kapunk támogatást.

2016. nov. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!