Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavar, hogy ha megkér valamire...

Zavar, hogy ha megkér valamire anya ugy mondja mint egy csicskának. Mit csináljak hogy változzon?

Figyelt kérdés

Nem ugy mondja hogy "kerlek levinnéd a szemetet" hanem hogy "vidd le máris a szemetet mert nem szakad le az ujjad ha leviszed", vagy "állj fel onnan és teregess ki" , "olyan lusta vagy mint a dög, gyere és porszivozd ki a házat", "nézd meg egész nap ott ült a füzet mellett, a fene egye meg, mosogass el!" Nem azt akarom hogy könyörögjon, de jol esne ha nem rakna minden kérése melle egy bántó dolgot.Mondtam neki szépen hogy anya örülnek ha kicsit szebben mondanád, nekem is jobb kedvem lenne hozza, erre a válasz: "mondja neked a halál szebben, én vagyok az anyád es nem fogok könyörögni neked" nem ertem miért csinálj ezt, mindig jo gyerek próbáltam lenni.

17/L


2016. nov. 10. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Vannak ilyen elszállt,idióta emberek,akik azt hiszik,hogy körülöttük forog a világ és ha a gyereke vagy,akkor bármit megtehet.Sajnos erre nehéz tanácsot adni.Lesz,amikor majd bánja,hogy így beszélt.
2016. nov. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
62%
Szerintem kicsit hevesebben is reagálhatsz de csak hogy szembesídsd a viselkedésével. Pl.: anya nem vagyok a csicskád légyszives ne tegyél úgy mintha az lennék. Vagy ilyesmi de ez csak tipp
2016. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Egy 17 éves lánynak nem kellene már mosogatásért és hasonlókért külön szólni. Magadtól nem látod meg a koszt ?
2016. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
És mi a kérdés? Szóltál neki, nem hallgat rád... ennyi. Mi mit tehetünk, szóljunk rá mi is, vagy mit szeretnél? Szidjuk együtt?
2016. nov. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is így volt, csak az én anyám úgy fogalmazott, mint ahogy a kutyákkal szoktunk beszélni: "Lemész a boltba és hozol ezt meg ezt." "Akkor most elmosogatsz." "Mész és összesepred a leveleket." Stb. És utána nem egyszer ledorongolt azért, mert éppen azt csináltam, amire utasított...
2016. nov. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"majd ha tudsz rendesen hozzám szólni, akkor esetleg"

az utasításokat én is nagyon utáltam, le is léptem már 14 évesen koleszba, a tököm se tűrte el ezt neki. a "kérlek",és "köszönöm" szavakat nem ismerte.

és aki azt írta,hogy egy 17 évesnek már meg kéne látnia magától a koszt... hát én is láttam, de elhiheted h nulla kedvem volt magamtól nekiállni bárminek is. ráadásul sose volt úgy jó,ahogy csináltam.

2016. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak ilyenek, meg nálunk ordított mint az állat. Én a te korodban ezeket csináltam:


Ha csúnyán szólt úgy csináltam mintha ki se mondta volna a szavakat. Egyszerűen nem válaszoltam. Ha kiabált akkor én azt kiabáltam hogy hangosabban mert nem hallom, vagy azt hogy hangosabban mert a szomszéd még nem értette rendesen. Vagy azt hogy hangosabban mert süket vagy. Amúgy ha úgy beszélt velem mint a kutyával akkor egyszerűen nem csináltam meg amit kért. 18 évesen leléptem, most albérletben lakom. Egyik gyereke sem beszél vele. 4-en vagyunk.


22/F

2016. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
xd
2023. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kései Sirató ***** válasza:
Mondd neki, hogy szívesen leviszed, ha szépen kéri, legyen veled kedvesebb!
2023. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!