Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi a valószínűsége, hogy...

Mennyi a valószínűsége, hogy tényleg látni szeretne? 18/F

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, amikor kisebb voltam, alig emlékszen apámra, csak nagyon halvány emlékfoszlányaim vannak róla. Viszont bejelentette, hogy szeretne velem találkozni és már van is egy konkrét elképzelése, hogy mit szeretne nekem venni karácsonyra, viszont ehhez majd el kell utaznunk valahova (az országon kívülre). Nem tudom egészen pontosan ez mit takar, de több mint valószínű, hogy ebből még anya kirobbant egy világháborút.

Mindenesetre édesapám nagyon szeretne engem látni, akárhogyis ellenkezik anya. Ha már anyánál tartunk. Nem egyszer hangoztatta azt a mondatot, hogy "olyan vagy mint apád", de sosem tudtam igazán hová tenni, mert nem ismerem őt, bár nem éppen számomra kedvező szituációkban mondta, szóval sejtem ez semmi jót nem akart jelenteni.

Ami azt illeti, én úgyszintén nagyon kíváncsi vagyok rá. Idén fogok érettségizni amúgy és anya szerint hülyeség lenne egy ilyen emberre pazarolni az időmet, inkább a tanulásra koncentráljak. Sosem volt gond a jegyeimmel és ezt az apámmal való találkozás sem fogja megváltoztatni.

Már most elegem van, hogy két tűz között vagyok. Apa az lt hajtogatja, hogy ő látni szeretne, ne foglalkozzak anyámmal. Anya prdih azt hajtogatja, hogy nem szeretné ha ez összejönne.

Azt hiszem el tudom dönteni, hogy én mit szeretnék és nagyon sajnálom, ha ezt anya nem akarja elfogadni. Viszont belegondoltam, hogy mi van, ha nem véletlenül küzd ennyire foggal-körömmel ellene, éppen ezért kicsit nyugtalanná váltam.


2016. nov. 14. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyukád megindokolta pontosan, hogy miért nem szeretné, ha találkoznátok?
2016. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja igen, ne haragudj, az a része kimaradt.


Szóval valami olyan érveket hozott fel, hogy apa állítólag alkoholista lett és sokat bántalmazta. Egyáltalán nem foglalkozott se vele, se velem. Éppen ezért csodálkozom, hogy hirtelen felbukkan és találkozni akarna velem. De én szívesen megismerném, lehet nem olyan rossz mint amilyennek anya beállítja. Én nem ítélek el senkit addig amig nem ismerem.

2016. nov. 14. 22:18
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Szóval van egy ember, aki verte édesanyádat, alkoholista volt gyerek mellett, egy cseppet sem segített neki a gyerek felnevelésében, majd amikor már nincs semmi teendő a gyerekkel, akkor hirtelen találkozni akar. Te mit szólnál ahhoz, ha mondjuk téged megverne egy ember, aztán anyukád meg kiutazna hozzá jópofizni, mert mondjuk kiderül hogy egy rég nem látott haverja, majd mikor közlöd vele hogy megvert, csak annyit mond hogy nem ítél el embereket ameddig meg nem ismeri valójában.


Tudod, családomban is volt akinek az apja sajnos alkesz lett, aztán amint 18-20 évesek lettek, akart hirtelen találkozni. Mondjuk ő pénzt kért, persze nálad lehet nem erről lenne szó.

2016. nov. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Fokozatosság és óvatosság.

Először csak találkozzatok nyilvános helyen és kis időre.

Aztán többre.


Nem mennék vele sehova kettesben, amíg meg nem ismerném jobban és az akár fél év is lehetne...


Anyukád meg ne neveljen ennyire Apukád ellen. Szerezd meg a saját tapasztalataidat óvatosan és fokozatosan:)

2016. nov. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Én nem hiszek a csodákban, nem is értem komolyan, miért akarsz egyáltalán találkozni vele? Kutyából nem lesz szalonna. 18 évig nem érdekelted, hol volt eddig, most meg húzza a fejed, ilyen-olyan karácsonyi ajándékkal, külföldi úttal. Ne hagyd magad ámítani, anyukádnak igaza van, csak meg szeretne kímélni egy pofontól.

15 évvel idősebb vagyok nálad, ugyanezt átéltem, szüleim 2 éves koromban elváltak, apám felszívódott, aztán mikor 18 lettem, hirtelen látni akart. Kapásból elhajtottam, eszembe se jutott más, neked is ezt ajánlom. Nem bántam meg.

2016. nov. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudom mennyire kíváncsi vagy apádra, de mielőtt bármiféle utat terveznél vele, előbb menjetek egy étterembe, bárhova, ahol tudsz vele beszélgetni, ismerkedni. Ezután majd eltudod dönteni, hogy akarsz-e ettől többet, utazást, stb. Ne megvásárolni akarjon egy karácsonyi ajándékkal, előbb ismerkedjen meg veled.
2016. nov. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Kedves párom apja is alkoholista. Én nagyon ragaszkodom a családhoz, és attól eltekintve, hogy utálom az alkoholt minden formában(azt is ha más iszik) lenyeltem a békát és elmentem vele egy kávézóba találkozni, mert hát még is a jövendőbeli férjem apja. Nagyon kellemes csalódás volt számomra. Amilyen szörnyetegnek leírta párom, nagyon meg voltam rémülve, de egy kedves, humoros, intelligens idős férfit ismertem meg. Megkértük, hogy ne igyon addig amíg együtt vagyunk, mert nem bírom az alkohol szagát sem, és betartotta, nagyon jó hangulatban beszélgettünk 2-3 órán át.


Szóval a tanácsom ugyanaz neked is, mint amit mi csináltunk. Mondd meg apukádnak, hogy találkozzatok egy kávézóban 1-2 órára beszélgetni, és semmiképpen se igyon. Anyukádnak is mondd el, hogy egyenlőre találkozni fogtok (ne kérd, kérdezd, hanem jelentsd ki) 1-2 órára egy kávézóban, mert meg szeretnéd ismerni. Ha tényleg olyan szörnyű, mint amilyennek leírta akkor otthagyod. Mondd el neki, hogy a család számodra fontos, és ebbe apukád is beletartozik akár tetszik neki, akár nem. Viszont legyél megértő, tudatosítsd benne, hogy neki ettől függetlenül semmi kötelezettsége nem lesz apád felé, nem fogod a házatokba vinni, és nem is kell találkoznia neki vele. Ha csak ő nem akarja és kéri.


Beszélgess el végre egyszer anyukáddal érett férfi módjára. Sok sikert!

2016. nov. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

7-es, teljesen más felnőni és csak 1-2 órára beszélgetni egy alkholistával.

Én a többiek véleményét pártolom. Egy ilyen ember, aki nem volt ott veletek, nem érdekelte ha beteg voltál vagy sikereid voltak, de most hirtelen feltűnik és egy külföldi úttal és ajándékkal csavarja ela fejed, nem több csak átlátszó. Anyukád már jól ismeri gondolom, ezért óv tőle, hogy te ne ess úgy pofára, ahogy annak idején ő.

Én biztos nem akarnék vele találkozni magam miatt se, hogy soha nem volt ott velünk/velem, msárészből anyámra való tekintettel sem, hogy eddig egyedül ő állt helyt mellettem, mindehol és mindenben, most meg apám nagy kegyesen a "kész embert" "látni akarja".

2016. nov. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
azért ne felejtsük el azt sem, hogy nem biztos hogy minden igaz amit anyuka állít az apáról... közeli ismeretségi körömben is van olyan történet ahol az anya mindent megtesz hogy az apa ne tudjon találkozni a lányával, holott egy teljesen normális rendes pasi... állandóan költöznek, nem veszi fel a telefont az apának, nem mondja el hol laknak stb.. nem tudjuk mi volt a háttérben miért nem kereste eddig a kérdezőt az apa, lehet ezért várta már hogy 18 legyen hogy végre az anyát kihagyják a "láthatásból" - annyi féle sztori van.. de azzal egyet értek kérdező, hogy először egy nyilvános helyen találkozz vele 1-2 órára és legalább annyit adj meg neki, hogy meghallgatod az ő verzióját is a szüleid válásáról... (bár ez, hogy rögtön külföldre akar vinni, ajándékokat venni neked... elég alkoholista gyanús megnyilvánulás, de ki tudja... 1 esély mindenkinek jár)
2016. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!