Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám benne van a facebookom...

Anyukám benne van a facebookomba. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Nagyon jó a viszonyom Anyukámmal, viszont napi szinten nézi a facebookomat, konkrétan a sajátja ként kezeli, néha még beszélget is pár barátnőjével. Engem ez nagyon zavar, a tesóimmal már próbáltuk is neki mondani, és azt mondta, hogy majd ha tudom kezelni. (16 évesen) Felelősségteljesnek érzem magam, és szerintem ő is annak lát engem, ezért nem értem. Már azon is gondolkodtam, hogy lehet azért van benne, mert szeret facebookozni, csak saját profilt nem akar.

13/L.


2016. nov. 20. 15:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Jelszóváltás és megmondani neki, hogy a saját profiljáról dumáljon a barátnőivel, vagy hívja fel őket.
2016. nov. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
85%
Változtatsd meg a jelszavad! Az egy dolog, hogy az anyád, de neked ia van magánéleted
2016. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
46%
cicalány, akár törölheti is, mert 13 évesen nem is lehetne oldalad, csak ha kamuztál születési évet...
2016. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
31%

13 évesen igaza van.

Ha csak nézi, és nem kritizál, nem tesz megjegyzéseket, akkor ne ellenkezz!

2016. nov. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
77%

Ha téged ez zavar, akkor töröld a fiókodat, és majd később csinálsz másikat, ha már nem kotorászik benne anyukád.


Én is annak a híve vagyok, hogy a gyerek ne "garázdálkodjon" a neten ellenőrzés nélkül, de ez már nekem is túl sok. Egy dolog, hogy ránézek a fiam fb-jára a sajátomról, vagy ha kérném, akkor megengedné, hogy belépjek.

De úgy biztosan nem fogom használni, mint a sajátomat, elvégre az az ő profilja, egyfajta kép a külvilágnak róla. (Én azt ellenőrzöm legfeljebb, hogy ez a kép mindig szalonképes és udvarias legyen. :D )


Egyébként pedig miért ne tudnád kezelni? Nem kell hozzá diploma, tök egyszerű.


Nekem az is fura, hogy az ő barátnői a te ismerőseid. Pl. én se jelölgetem be a fiam osztálytársait és a barátait, akiket csak látásból ismerek.


Azért mondom, hogy a helyedben törölném a profilomat, vagy legalább is egy időre jegelném. Ha anyád akar, majd csinál magának sajátot.

Ha megkérdezi, hogy miért, akkor megmondod, hogy azért, mert ez már az ő profilja, a te profilképeddel, és nem akarod használni.

(Nem tudom, mennyire érezné sértőnek, ha tényleg átírod a nevet, kiteszed anyád profilját, és te nem lépsz be többet.)

2016. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
87%
Megváltoztatod a jelszódat, és nem maradsz sosem bejelentkezve, ha nem vagy a gépnél.
2016. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Orfeus ***** válasza:
51%

Ez egy jó kérdés mert egy 13 éves lányról beszélünk. Aki ugye úgy gondolja (tisztelet a kivételnek) hogy teljesen felelős döntéseket tud hozni stb.


Nem fogom a kislányom facebookját használni, de azt igen is szeretném tudni h mi van. Egy gyerekről beszélünk, nem egy 18-20 éves lányról aki már tud magára vigyázni jobb esetben.


Gondoljátok már végig, hogy mi van.


Anyud 30-35 éves lehet legalább, azért az a korosztály még máshogy volt ennyi idősen. Az előtte való korosztály még annyire sem volt nyílt mint anyud.


x éve a strandon nézték egymást, sutyiba ment a szerelmeskedés stb.


Most emberek egy ilyen kislánynak a sok erkölcstelen szét fogja offolni a facebookját f*aszos képekkel stb.


Lehet mondani a hülyeséget, de aki nincs tisztában azzal hogy milyen veszélyeket hordoz magában az internet, az buzdítja ilyen hülyeségre hogy így a magánéleted, úgy a magánéleted.


Ha meg nem nézi a facebookot és találkozik 20 éves palival, aztán az árokban találják meg, az jobb lesz? Hány ilyen sztorit linkeljek be?


1,5 éves a kisfiam, és pocakban a kislány. De az biztos, hogy valamit addig kitalálok hogy ameddig tudom védjem ezektől. X óriáig lehet menni csavizni ahogy én, haverok, csajok, fiúk, bál suliba stb. De 12-13 éves lányoknak teljesen felügyelet nélkül hagyni, az bűn lenne.


Ahogy az is, hogy 12 éves korra csökkentették a büntethetőséget. Miszerint ha 12 éves kora felett beleegyezik a nemi aktusba akkor az már nem bűn.


Hol élünk emberek? Akinek gyereke van az megérti amit mondok.


Ne változtasd meg a jelszót, csak beszélj vele róla, hogy neked ez kénylmetlen, csináljon sajátot, hozzád meg akkor lépjen be ha valamire kíváncsi, de ne ezt használja sajátnak.


Ennyi, ez teljesen korrekt.

2016. nov. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
7%
3. Es 4. Nem 13 hanem 16. Szövegértés 1 es
2016. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%
#8: Ha te nem tudsz szöveget értelmezni, akkor legalább másokat ne hurrogj le.
2016. nov. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%
fuss neki újra, nyolcaska... 13 éves. 13/L. Vili?
2016. nov. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!