Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig támogatnád a gyerekedet...

Meddig támogatnád a gyerekedet abban, hogy az áhított egyetemét elvégezze? Hány plusz félév férne bele?

Figyelt kérdés

Egy elég nehéz szakon vagyok, mielőtt beadtam a jelentkezést, szinte mindenki lebeszélt róla.

Hogy nehéz elvégezni, még a nagyon elhivatottak is sokszor ott akarják hagyni, stb. De csak kitartottam a döntésem mellett, mert elhittem/elhitettem, hogy ez nekem jó lesz...

De egyre tisztább, hogy ezt 5 év alatt nehezen fejezem be. Anya látja rajtam, hogy ideges vagyok a vizsgák miatt, szerinte a gimiben nem tanultam annyit a 4 év alatt, mint most ebben a pár hónapban. És ő azt mondja, hogy inkább válasszak egy könnyebb szakot, ahol jut időm a pihenésre, magamra is.

Apa viszont azt mondja, hogyha elkezdtem, akkor ne futamodjak meg, meg hogy elég sokan elvégezték ezt már, szóval nem lehetetlen. Az tudni kell, hogy apa is itt végzett, anya viszont 2 félévet volt főiskolán, azóta "otthon van".


Oké, én csinálom, tanulok, de nem tudom, hogy szülői szemmel mennyi csúszás fér bele... Mert ugye elég drága ez az egész, lakás, benzinpénz, tankönyvek/jegyzetek, étkezések, plusz ugye a bulik, utazások, öltözködés.

Meg azért én sem 9-10 év alatt szeretném elvégezni az 5 éves képzést.

Csak azt sem akarom, hogy itt szenvedjek évekig, aztán ők is belássák, hogy ennek nincs értelme.


2016. dec. 19. 20:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
HA látom, hogy tényleg odateszi magát, akkor bármeddig.
2016. dec. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
39%
A tanulását 4 félév csúszásig. Viszont bulikat ilyesmiket az első csúszás után nem finanszíroznám, valamint beköltözhetne kollégiumba. Átlag egyetemen egy év csúszás a reális. Milyen szakon vagy?
2016. dec. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Hát én odateszem magam, meg most tényleg tanulok is. Szóval gimiben én 4 évig semmit nem csináltam kb. Megcsináltam 2 nyelvvizsgát, meg tanulgattam is, szóval az átlagom nem volt rossz, de azért a barátnők, barátok és a bulik mindig fontosabbak voltak.

Most meg az utóbbi 2 hétben szinte remeteéletet folytattam, reggel elmentem reggeliért és ennyi volt az érintkezésem a többi emberrel. Ők is látják, hogy tanulok, haza sem járok nagyon emiatt.


Jogász, első félév..

Igazából anya a töri-angol szakra akart rábeszélni, merthogy az könnyű, meg nem kell tanárnak lennem, ha elvégzem. De az egyáltalán nem vonzott, a másik lehetőség a nemzetközi tanulmányok volt, de akkor már úgy voltam vele, hogy egy jogi diplomának csak nagyobb a súlya.

2016. dec. 19. 20:27
 4/25 anonim ***** válasza:
25%
Az 5 éves egyetemet éppen 5 évig. Ha nem megy neki az első fék év után, akkor az nem neki való, tanuljon mást.
2016. dec. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Nekem volt egy nagyon buta, alacsony értelmi képességű évfolyamtársam gimiben. Kitalálta, hogy ő jogi egyetemre megy. Nem tudom hogy csinálta, de 5 év alatt végzett. ELTE-n. Szóval sztem csak össze kell kapnod magad, és meglesz az 5 év alatt ;)
2016. dec. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%
Én is jogon vagyok. Ha már az első félévet nem bírod jobb ha kiszállsz, hidd el a római jog a legnagyobb szóró, ezt mindenki tudja, ha akkor nem megy engedd el ez csak a kezdet.... inkább válassz valami testhez állóbbat.
2016. dec. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
Első félév, ráadásul csak 2 hét volt a remeteélet !!?? Gyermekem, te nem tudod, hogy mit kell leiztolni ahhoz, hogy az ember magával szembe tudjon nézni a tükörben. Az más kérdés, hogy, aki 18 éves koráig nem tanult meg tanulni, annak nyilván nehezebb, de akkor te nem tudod még, hogy mi a nehéz. Már most ezzel a gonsolattal élni, hogy még mennyit kell hozzátenni ?? Az egyetemeket is az átlagos képességűekhez szabták, annyit meg csak ki tudsz nyomni magadból.
2016. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, szerintem adj még ennek +1 félévet, és ha ugyanígy érzel, válts, mert ennél csak keményebb lesz (minden szak, nem csak a jogász).

De, egy tanács - ne angol-törire menj. A töri része nem kevés szívás, de angolt fölösleges tanulnod (mondom én, végzett angol nyelvészként). Ha tudsz, menj el egy különlegesebb nyelvszakra, hisz már két nyelvet tudsz. Pl. holland vagy skandináv nyelvek - ha angolul-németül beszélsz pl.

Suliból kilépve a multik igen szép fizut adnak és a meló sem kifacsaró.

Tudom, őket sokan szidják, de egyre több érdekes munka van, nem kell minden irigykedést elhinni. :)

2016. dec. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Eddig két barátnőm is mondta, hogy ne hagyjam abba.

Az egyik már végzett, fél év csúszással.

A másik most harmadéves, de a római jogot ő is másodévesként csinálta meg, azt hiszem a jogtörit is. Szóval ők biztatnak, hogy ne vegyem ezt ennyire komolyan, felesleges stresszelnem a vizsgák miatt, a legtöbb esetben nem a kevés tudás miatt nem jön össze a jó jegy.


Csak közben meg zavar, hogy több barátnőmnek is már vége a vizsgaidőszaknak, vagy mindenből megvan nekik a megajánlott jegy, nekem meg egész január tele van vizsgákkal.

2016. dec. 19. 21:24
 10/25 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező! Most bocsi, de nagyon-nagyon bután tetted fel a kérdést!


Általában a szülők segítik a gyerekeiket HA TUDJÁK!!!!!!!


Arra még nem gondoltál, hogy 10-100-1000-és még sokkal több diáknak a szülei egy kib....ott fillért sem tudnak adni, és NEM azért, mert NEM akarnak??????


Ép pl az orvosin vért izzadtam, és nem azért mert annyira buta voltam, hanem mert "délutánonként" (akkor még az egyetemen voltam, tehát) esténként és hétvégente dolgoztam, a suli mellett.

2016. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!