Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy éli meg a szülő magában,...

Hogy éli meg a szülő magában, ha a fia/lánya nem az általa elképzeltek szerinti életet éli? A leírásban hosszan kifejtem, hogy tegnap óta min is gondolkozok pontosan és miért, de ezen túl is szívesen várom a válaszokat ebben a témában.

Figyelt kérdés

Tegnap pár hónap után felhívtam a szüleimet telefonon ( amúgy emailben beszélünk, mert szerintük úgy olcsóbb, komolyabb nethez nem értenek). Apámmal beszélgetve szóbahozta, hogy ott ahol most lakom sikerült-e beilleszkednem, kapcsolatokat kialakítanom, netán van-e valami nő kilátásban. Mondtam neki, hogy ahogy eddig sem igy most sem igazán töröm magam azon, hogy kapcsolatokat építsek ki, amire ugye jött a vállasz, hogy pedig a kapcsolati tőke a legfontosabb dolog a világon, és ugye nem csak annyit csinálok, hogy reggel elmegyek dolgozni, aztán haza megyek kajálok és alszok. Mondom, de nagyjából ezt teszem, plusz edzek, olvasok, járok egyet, tanulok, hétvégénként meg ha olyan az idő akkor ezt mindet egyszerre vagy pedig túrázok estleg csak filmet nézek pár sör társaságában. Nekem ez igy teljesen tökéletes élet. Mondta, hogy tudja, hogy én ilyen magányosabb típus vagyok, és ha nekem igy jó, akkor örül neki.


Persze hallottam hangján, amit már kb. 25 éves korom óta mindig hallok, hogy ő nem szeretné, hogy a legidősebb fia a világtól elvonult agglegény legyen, aki mindenfelé jár-kell, csomó szokatlan dolgot csinál, de nincs állandó lakcíme, nincs senkije és csak ezeknek, meg a munkájának él. Tudom, hogy örül, hogy anno lediplomáztam (nálunk az érettségi is ritka a családban) de ezt bármikor lecserélné arra, ha egy nőt ne adj isten, családot tudna mellettem. Szerintem ez zavarja őt igazán.


És valóban, öcsémék több éves kapcsolatban élnek már régóta állandó munkahelyük van, élik a „normális” életüket. Ha valaki csak az életmódunkról ítélkezne, nem jönne rá, hogy testvérek vagyunk akkora a különbség.


Kapcsolati téren soha nem voltam otthon ráadásul egyre inkább azt látom, hogy unalmasak az emberek. Próbáltam már érvelni a szüleimnek, hogy hagyják ezt el, mert én tényleg jól megvagyok egyedül, ők ezt nem igazán értik meg mert társak nélkül nem lehet élni. Szerintem viszont inkább jobb egyedül, mint olyan társakkal, akikhez igazából semmi közöm. Ez legyen barátság vagy akár párkapcsolat. Pl. ahol felnőttem, ott ma napig megvannak a barátaim, velük gyakran beszélek is. Már pedig, ha jól gondolom, hogy mi a bajuk a szüleimnek akkor az a rossz hírem számukra, hogy már egy ideje nem találkozok olyan nőkkel, akikben meglátom a fantáziát. De ezt igy hiába is mondom nekik, mert ennyi idősen (29) már keresni kéne valakit, ne a nagyapja legyek a gyerekeimnek, hanem az apja.


Itt most a story nem az, hogy túl válogatós vagyok, hanem az, hogy apám is elég szörnyű körülmények között nőtt fel, és ő sem volt képes jobban biztosítani számunkra, de rengeteget tett értünk, cserébe én meg valahol úgy érzem ilyenkor, hogy csalódást okozok neki(k). Tudom, hogy ők teljesen jóindulatból úgy gondolják, hogy ez igy, ahogy én élek, nem jó.



2016. dec. 25. 13:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%
Nem vagy meleg véletlen? Amúgy meg érthető apád aggodalma, az emebr alapvetően társas lény és legyen egy egészséges mértérű indíttatásod arra, hogy ismerkedj és ne remeteként éld le az életed. De ha meg nincs, hát nincs, akkor élsz egyedül, ezzel senki nem tud mit csinálni, maximum te.
2016. dec. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem, afelől, hogy fizikálisan a nők felé vonzódom nincsen kétségem. Itt egész egyszerűen az a helyzet, hogy nem érdekelnek az álltalam unalmasnak talált emberek. A volt barátnőimben mindig ott volt valami plussz, ami sokakból hiányzik.

Volt olyan is, hogy csak úgy a semmire belementem egy kapcsolatba.Na valahogy ilyesminek tudom elképzelni, hogy milyen lehet egy börtön.


Igzából itt a kérdés arra irányult, hogy ezt anyámmal együtt vajon, hogyan élehtik meg magukban. Már, hogy nem tudok/akarok kapcsolatokat kialakítani.

2016. dec. 25. 13:59
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy érzem, mi ketten teljesen hasonlóak vagyunk, nálam mondjuk ma már a sulit felváltotta a munka, meg mellette én is edzek.

Viszont nálam előfordul hogy eltörik a mécses, és elsírom néha magam mert rossz egyedül és bevallom hogy nekem ez a legnagyobb gondom az életben a magány, amivel nehezen tudok megküzdeni.

Hiába van pár barát, de nem pótolnak egy csajt. Mint mindennek persze ennek is megvan az oka amiért magam vagyok, szórakozni nem járok abból kifolyólag hogy más az ízlésem zenei téren és olyan témájú összejövetelek nem alakultak ki itthon.


Sokáig én is azt hittem az a jó élet ha van pénz, elvagyok magamnak, mindent egyedül csinálok, de rájöttem hogy nem így van.

24F

2016. dec. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy ezt mondom, de ez más. Én élvezem az egyedüllétet. Főleg addig amég arról van szó, hogy egy csapat unalmas emberrel kéne körülvennem magam vagy inkább egyedül kiűlök egy fa tövébe hesszelni a természetet.


Amit te mondasz, az teljesen annak a része, amit nagyon sokszor hallok a 18-35 év közöttiektől, hogy egyre nagyobb az elidegenedés a társadalomban. Senkinek nincsen semmije és senkije bele vannak "poshadva" az emberek a saját életükbe. Minden monoton, minden állandó, minden unalmas, semminek nincsen értelme. Biztos vagyok benne, hogy ennek a "generációnak" a 45% esténként álomba sírja magát mert egyedül van.


Am a barátság is olyan, hogy be kell álldozni, dolgokat. Az én esetemben arról van szó, hogy nem is érzem magam érdekeltnek a helyiekkel való szorosabb kapcsolat kialakításában, mert élvezem azt, hogy szabad vagyok, senki nem bäszogat. Amint lesz olyan, aki arra "érdemes" ez a helyzet meg fog változni.


Szóval, Szerintem menj el más zenei összejövetelekre is ha társaságot szeretnél. Hidd el tudom miről beszélsz. Oi-t hallgatok 16 éves korom óta mégis többször voltam acidmitudom én milyen retek technó buliban, mint azt be szeretném vallani. Sok sörrel esetleg egy kis jókedvvel ki lehet bírni :) Ez egy lépés, ha van más, érdelődési köröd annak mentén keresgélj. Csak van valami hobbid az edzés mellett, nem?


Ami nőt illeti a legtöbb ember felfogásával én inkább b*** vagyok mint meleg, mert vannak csajok a környezetemben (egy biztosan) akiket két gyufaszál megmozdítása nélkül dughatnék naphosszat. Nem mondom, hogy nem csábító, de engem a "pillu" jobban izgat, ha a körítés izgalmasabb mint egy darab tégla.


Egyet értek veled, néha nagyon rossz egyedül lenni, de annál többre tartom magam, hogy akárkivel összefeküdjek meg összejöjjek. Nem házi k***át szeretnék, hanem egy társat aki izgalmas.


Az én gondom at, hogy rettentően rossz azt látnom, hogy apám (anyámmal együtt) akire mindenkinél jobban felnézek, ezt hogyan éli meg. Nem jövök rá, hogy hogyan tudnék nekik segíteni abban, hogy átlássák azt, hogy inkább egyedül élem le az egész életem, mint hogy valami hülyét kelljen elviselnem nap mint nap. A család nekem is az egyik legfontosabb célom, ahogy nekik is az volt, annyi a különbség, hogy én nem fogok egy kreténnel ilyenbe beleugrani. :)

2016. dec. 25. 14:43
 5/21 anonim ***** válasza:
15%
te pánszexuális vagy
2016. dec. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Az meg mi a isten? :D :D Pánszexuális, na öcsém megint tanultam valami újat. Ha már itt mindenki a szexualitásomat találgatja mert a jelek szerint nem vagyok jó heterónak akkor inkább meleg maradnék ha lehetséges, mert ezt a minenféle más szexualitás fajták meg az elnevezéseik enyhén szólva röhelyesek :D :D


Anno annyira zsírabb volt, de tényleg, hogy lehetett valaki hetero, homo meg vegyes. És ez igy volt jó. Ma meg a sok barom azt se tudja, hogy milyen elnevezeésekkel illesse magát. Ezek az állkülönleges identitások, mint a zenei stíulok. Milyen zenét hallgatsz? 20 éve: punkot. Ma Kaliforniai Street Dark HardCore Punkot.


Jóvan tesó, tedd!


Ellenben egy értelmes 50-es éveiben levő szülő előkerülhetne már, hátha tud valami normálisat mondani, bővebben.

2016. dec. 25. 15:29
 7/21 anonim ***** válasza:
28%

bár ilyen egyszerú lenne a világ és az ember.

de nem az

annó probálták mesterségesen leegyszerüsiteni, mert a diktatura érdeke az áttekinthetőség volt.

de ez már akkor se nagyon ment csak hivatalosan volt egyszerű minden a valóságban akkor se.

persze könyebb egy kalap alá venni, tudom, legyen aki a másik nemet szereti legyen aki a sajátját, legyen aki mindkettőt.

és az akinél a személyiség is számit s nem csak basszni akarja egyiket másikat mindkettőt ebbe már nem fér bele, tehát soroljuk bele az egyikbe. ez is egy megoldás csak nem lesz pontos na de az számit a legkevésbé a celebműsorokon felnőtt gondolkodást mellőzni igyekvő agyhalottaknak.

2016. dec. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Hát ez az, nem annyira egyszerű, de ha ti akik ebben nyomlutok már-már minden egyes személyiségre kitaláltok egy-egy szexuális nemet abból semmi jó nem fog születni. Csak az, hogy kiröhögteitek magatokat mások előtt.


Most akkor én mondhatom magamra, hogy semi-pánszexuális vagyok mert férfire akkor se állna fel, ha kényszerítenének, nőkből, meg csodák csodájára nem foglalkoztatnak, csak azok akiket érdekesnek találok?


Ennyi erővel akkor tényleg bárki bárminek vallhatja magát mindenféle alap nélkül, és akkor mind olyan különlegesek vagyunk csak úgy a semmiből, hogy azt el nem lehet mondani. Ez pedig nem igy van. Azért, hogy kitünj a tömegből, nem magadban kell megkonstruálni ostobaságokat, hogy téged az vonz szexuálisan aki szellmeileg is, nemtől függetlenűl. Ez tudod mi? Ez kérlek olyan biszexszuális aki nem egy fűvel fával kefélő nyomorúlt.

Sokkal inkább jobb lenne, úgy kitünni a tömegből, hogy azt valós tetekkel lehet bizonyítani.


Lehet, hogy én ilyen rohadtul hagyományos gyerek vagyok, de azt szimpla emberségnek hívják nálunk, ha valaki olyan társat keres, akinek a személyiségéhez is vonzódik, nem csak a testnyílásaihoz.


Ez az egészz pontosan ebből a "mindenki egyedi akar lenni, de senki nem tesz érte semmit" mozgalomból ered. A szexuálitás pedig elsősorban biológiai jellegű kérdés. Aki saját nemében érdekelt az homo, aki az ellenkezőben az hetero aki nemtől független biszexuális. A személyiségi kérdések egy teljesen másik dimenzióban befolyásolják ezt az egészet.

2016. dec. 25. 15:56
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

"meg csodák csodájára nem foglalkoztatnak, csak azok akiket érdekesnek találok?"


pont ez a pénszexualitás egyik jellemzője.

de mivel nem mind, ezért hiba lenne kevés megnevezést alkalmazni mert azzal azt érnéd el, hogy sokan lesznek akik egyikbe se férnek bele.

ebből jön az, hogy akkor beleerőltetjük valamelyik kategóriába, ami ugyan nem igaz de legalább bele lesz erőltetve.

ép ez az ami nem vezetne semmi jóra.

a férfiak egy része megdug boldog boldogtalant csak nő legyen

egy másik részének fontos hogy nagy melle legyen de arca személyisége nem számit

van akinél az arcnak is szépnek kell lenni

van akinél az arc lehet ronda de akkor csak hátulról csinálja

van akinél a személyiség számit de nőnek kell lennie

kb ez lehetsz te

külön kérésedre nincs neve.

most jó?

s van akinél ugyanugy a személyiség számit de nem kell feltétlenül nőnek lennie, de még az se baj, ha mindkettő egyszerre vagy ép egyik se. ennek viszont van neve, ez a pánszexuális. ezekszerint te csak a pánszexuális egyén egyes jegyeivel rendelkezel, de nem az összessel ezért nem vagy az.

de lássuk be ma már nem az a normális aki nem dug meg boldogtalant s ma már az is snassz unalmas aki nem b u z i, de legalábbis biszexuális, vagy ha egyik se akkor aszexuális. heteroszexuálisnak lenni ma már unalmas.


mellélesen megjegyzem a náci németországban csak heteroszexuálisok voltak, a többi az vagy meg volt semmisitve vagy megsemmisitésre várt valamelyik gyüjtőtáborban. illetve szökésben volt. de ez az utóbbi három csak azért volt mert fiatal volt a rendszer. idővel kiirtottak volna mindenkit aki nem heteroszexuális és lehet téged is mert ilyen finnyás vagy és nem szaporitod az ss-t holmi személyeskedés miatt.

2016. dec. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ez a tipik német nácis példa. Na ez az, ami sajnos nagyon jellemző. Azért a náci németország is árnyaltabb volt annál, mint hogy te most ezt leírtad. Sajnos rengeteg embert kivégeztek, de ne legyen már ez lassan 100 év mulva is világfájdalma egyeseknek, meg horror példa, mint a turbóknak trianon.


Másrészről, ha külsőről kell beszélni akkor 160-170cm szőke vagy barna haj, zöld vagy barna szem legyen kissé asszonyosabb (~60kg) a lány. Remek lenne ha +/-3-4 nél nem lenne nagyobb a korkülönbség. Ez az én típusom. Persze annyiban igazad van, és mondom ettől legyek pánszexuális nem érdekel (de azért továbbra is alkalmaznám a heterót a hülyének nézésem elkerülése végett), nem dobnék el valakit csak azért mert mondjuk 180cm és fekete hajú kék szemmel, csak mert igy néz ki. Viszont lehet akár mennyire is fullos kívülről, ha hülye mint a segg. Max gyengébb pillantomban megdugom azt csá.

2016. dec. 25. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!