Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg apámmal,...

Hogyan értessem meg apámmal, hogy nem vagyok kommunista csak tetszenek az ilyen számok?

Figyelt kérdés

Próbáltam én már beszélni, veszekedni, de már belefáradtam...


Pl.:

[link]


2016. dec. 30. 21:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Ebben mi a kommunista?
2016. dec. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hát ez az...
2016. dec. 30. 22:19
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Nemár, ez egy Disney mese :D

1. válaszoló: A kérdező apukája valószínűleg annyira ki van hegyezve a kommunizmusra, hogy egy gyerekeknek szóló mesét is képes leszólni, mert Anasztáziáról szól. (igen, arról az orosz hercegnőről, akit állítólag kivégeztek, de a sokan hittek/hisznek benne, hogy túlélte)


Kérdező: Apukád nem normális, ezt a számot mi is imádtuk, a fölöttünk lévő évfolyam erre keringőzött szalagavatón. Nem hiszem, hogy el bírod neki magyarázni, mert aki egy Disney rajzfilm betétdalára is kommunizmust kiált, mert vannak benne oroszok is, azzal nem hiszem, hogy lehet érvelni. Csukd be az ajtót, vagy használj fülest, hogy ne hallja.

2016. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Mond meg neki, hogy már nem 70et írunk.
2016. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%
Kérdezzd meg, mi a kommunizmus. Mondja el, mi a véleménye. Foglald össze, amit mondott, kérdezz rá, ha valami nem tiszta, és mond el a te álláspontod. Így látni fogja, hogy érted, mi az ő álláspontja és azt is, hogy van saját véleményed. Ezzel elkerülhető a félreértés.
2016. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%
Jó sok kommunista volt akkor most így a szalagavatok környéken :D
2016. dec. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
98%

Én szívesen hallgatok a régi kommunista dalokat, magyarul, oroszul, de ugyanígy amerikai polgárháborús vagy éppen náci műveket is.


Nálam nem az ideológia számít, csak szimplán tetszik, ettől nem leszek sem kommunista, sem náci, sem usa fan.

2016. dec. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%

Részben meg lehet érteni apudat, részben nem. Annyiból megértem őt, hogy elege lehet abból, amit a kommunizmus alatt átélt, és hát ez a linkelt zeneszám tényleg oroszos dallamvilágról árulkodik.


Ellenben meg kellene próbálnia apudnak lélekben leválasztani az ideológiát a művészettől.


Én szeretek rengetegféle zenei stílust, de sem az ideológiájuk nem érdekel, se a külsőségeik (voltak évek, amikor PRAKTIKUS okokból feltupíroztam a hajam, azt hitték azért, mert újhullámos-punk vagyok :D ). Leszarom a divatot is, meg az antidivatot is. Én nyitott voltam és vagyok sok mindenre, ami tartalmas, szól valamiről és nem kifejezetten ártalmas. De azért részben meg is válogatom.


Több punk irányzat zenei hangzása bejön nekem, egyesek fasisztoidok, másikuk meg pont az ellentéte - ennyit erről...


Vannak hippi ellenes punk irányzatok, más punk mozgalmak meg a hippikhez hasonlóan "csináld magad" DIY kreativok, meg házfoglalók, stb.


Szóval oly mindegy számomra az ideológiájuk, egyes punk zenék nekem tetszenek, más zenéik meg nem. Más kérdés maga az egyén.


Vagy pl mivel erkölcsi- és EQ alapú a beállítottságom (öntörvényűnek születtem alapvetően, és magamtól váltam ilyenné alapvetően, pedig ártalmas és erkölcstelen környezetben nőttem fel), a sátánizmust mélyen elítélem, mégis imádom némelyik black-metal zene hangzását, pusztán a zenei hangzásuk miatt.


Vikernes pl brutális gyilkosságért ült évtizedeket, de egyes albumainak atmoszférája megnyugtató, és egyedei, én kedvelem. Bár az is igaz, lehet úgy is hallgatni ezeket, mintha Vikernes "kvázi amatőr pszichológusa" volnék. :))


A black-metal zenészek egy része ráadásul nem sátánista, hanem szimplán pogány, mint pl Vikernes, aki eleinte sátánistának hazudta saját magát csak azért, hogy a többi black-metal zenész elfogadja őt (no comment... :)) ).


De vannak önmagukat sátánistának nevező black-metal zenészek, ezek egy részének zenéi zavarnak engem, más részük zenéi meg tetszenek, de mondom, én leválasztom az ideológiát a zenéről.


Nagyon elszomorítanak engem az olyan ideológiák, mint pl a sátánizmus, vagy pl az akadémikus tudományok (sokszor titkoltan emberellenes) szemellenzője, vagy pl a náci eszmék, meg pl az inkvizíció, hogy csak kiemeljek néhány kirívó példát. De a zene az zene. A horrorfilmek is ennyi erővel "sátánisták", mint egyes black-metal zenekarok, de senki nem lesz sátánista attól, ha olykor megnéz pár horrorfilmet (más kérdés, hogy nem vagyok horror film rajongó).


Jókat szoktam derülni UTÓLAG a kommunista dalokon, így hogy "túlvagyunk" a kommunista baromságokon, már kellemesen vicces hallgatni ilyet, ha nem is minden dallamot.

2016. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy mi ezzel a baja.
2016. dec. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
Atyam...remelem, ha Wagnert hallgatsz, akkor nem vagja hozzad, hogy fujj, kocsog naci nemetek...ezzel a szammal semmi baj sincs, en is imadom es a meset is, meg Anasztazia torteneterol is sokat olvastan, sot a mai napig erdekel az orosz kultura,mentalitas szinte minden resze, szlavisztikara jarok. Megis magat a kommunizmust, a gulagokat, sztalini vilagot a leghatarozottabban elitelem. Apukadnak meg egy orosz mese miatt foleg nem kene frocsognie. Raadasul magat a meset nem is oroszok csinaltak, hanem amerikaiak es a dal is angol nyelvu,
2016. dec. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!