Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet megbeszélni ezt...

Hogy lehet megbeszélni ezt olyan szülőkkel, akik egyfolyfában csak a nemtetszésüket fejezik ki?

Figyelt kérdés

Egy 19 éves lány vagyok és nyáron Norvégiába mennék egy nagyon jó barátomhoz (ő már volt itt nálunk 2x) és mindent én intéznék ezzel kapcsolatban.

Eddigi életem során mindig mindenről csak lebeszéltek, pl amikor pár osztálytársammal mentünk egy olyan helyre, ahova amúgy az egyik tanár is elkísért, akkor nem engedtek el, mert szerintük veszélyes. Meg kb sötétben is mindig hoznak meg visznek, hogy sötétben ne mászkáljak. Gyakorlatilag amikor egyik nap este jöttem haza busszal, a megállóba jöttek értem kocsival, hogy hazavigyenek, amikor csak 2 utcát kellett volna csak hazasétálnom, 5 perc az egész. Amúgy ők sem gondolják komolyan hogy nem tudom megvédeni magam..

Na most ha ilyen szülőkkel közölném, hogy hé megyek Norvégiába egy haverhoz(akit mint említettem ismernek), kicsit szerintem begolyóznának :D


2017. jan. 14. 15:10
 1/3 anonim válasza:
0%
19 éves vagy,már nem igazán paracsolhatnak neked ha:)
2017. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Annak ellenére, hogy már nagykorú vagy, szerintem gondot jelentene a szüleidnek, hogy a lányukat elengedjék egy idegen országba. Azért ilyenek, mert féltenek, ami normális is, hisz egy olyan világban élünk, ami hagy kívánnivalót maga után. Szerintem próbáld meg felhozni a témát a szüleidnek, végülis próba szerencse. Mondd el nekik, hogy a haverod vigyázni fog rád, nem mész rossz helyre. Esetleg a szüleid felvehetnék a kapcsolatot a barátod szüleivel, és velük is megbeszélnék a részleteket. Sok sikert! :)
2017. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy a kettes írta, add meg a barát és a szülei elérhetőségét. Esetleg vázold fel, milyen proframokat tervezel, hogy lássák, nem a gettóban akarsz bulizni hajnalig. :) De biztosan nehéz dolgod lesz, ha ennyire féltenek. Esetleg vigyél magaddal paprikasprayt (előtte nézd meg, legális-e ott).

Ezt pedig nem kötözködésnek, de: hogy ha csak nem jársz küzdősportra/önvédelemre évek óta, egyáltalán ne bízz benne, hogy majd úgyis megvéded magad. Tapasztalatból mondom, hogy még jó környéken, 2 utca alatt is odakeveredhet egy elmebeteg, aki el akarja vágni a torkod.

2017. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!