Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a koliban...

Mit tegyek ha a koliban rosszul erzem magam, de a szüleim rámerőltetik?

Figyelt kérdés
A szobatársaimmal sem vagyok joban meg így az egesz kolival. Azt hogy bejárós lennek simán meg lehetne oldani. A bejárásnál az a kifogásuk, hogy túl későn érnék haza és télen még suliba sem érnék be mert több ideig jönne a busz, pedig nem igaz! Onnan tudom hogy nem érne be későn mert más is ezzel jár a mi sulinkba csak ő később száll fel. Az meg hogy keson érnék haza végképp nem értem mert 4.osztályos koromban 17:15-re értem haza így meg 16:30-ra összesen egy nap 3 órát utaznék. Arról nem is beszélve ,hogy a szobatársaim akik az osztálytársaim folyton piszkálnak. A sulit nem szeretném itt hagyni mert már túl sok pénzt belefektettünk egyenpóló stb. Mit tegyek mit mondjak nekik hogy itt hagyhassam ezt a borzalmat?

#Rossz koli #basztatnak a szobatársaim #szüleim rámerőltetik
2017. jan. 17. 07:27
 1/9 anonim válasza:
58%

Középsulis vagy egyetemi koli?

És hány éves vagy?


Mert ha már felnőtt vagy, elmehetnél albérletbe.

2017. jan. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem felnőtt, mert még a szülei tartják el, hiába 18 éves. De ebben az esetben a szülők döntenek.
2017. jan. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Mondd el az igazat, piszkálnak a koliban, és hiába mennek be szólni, ez nem fog változni, csak jobban rádszállnak. Azonban ezt Te nem bírod tovább.

(Tegyél hozzá egy kis sírást is)

Ilyenkor egy normális szülő észbekap, és azonnal engedékenyebb lesz.

2017. jan. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

"A sulit nem szeretném itt hagyni mert már túl sok pénzt belefektettünk egyenpóló stb. "


He??????

Gratulálok, hogy csak a póló miatt!

2017. jan. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

Valószínűleg megvan az okuk miért küldenek kollégiumba. Azt gyanítom önállóságra akarnak nevelni valamilyen szinten, a leírásod alapján eléggé nebántsvirág lehetsz. A kollégium a legoptimálisabb megoldás az önállósághoz vezető út első lépéseként. Ha nem jössz ki az egész kollégiummal, akkor értelemszerűen azért nem az egész kollégium a rossz, hanem neked lenne szükséges jobban alkalmazkodnod.

Kérd át magad más szobába, akár egyágyas szobába ha van, kezdj el diákmunkázni, így csak alvásra érsz a kollégiumba, stb.

Fejleszt kicsid a szociális készségeidet.

2017. jan. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy az önállóságra szoktatásod miatt akarják, hogy koleszos légy, de az is lehet, hogy attól tartanak, nem jutna elég időd tanulni. Talán azzal lehetne érvelni, hogy a buszon rengeteget tudsz tanulni, ott semmi mást nem lehet csinálni úgyse, és talán még jobbak is lennének az eredményeid, ha engedjék, hogy kigyere onnan.


Akik meg az előző hozzászólól közül azt mondják, hogy pont ez kell neked:

1. Meglett emberek fakadnak néha sírva munkahelyi piszkálódások miatt. Ez nem olyan, hogy ha eltűröd, akkor jobb. Ez nem olyan, hogy az tehet róla, akit piszkálnak. Hagyjuk már abba az áldozat hibáztatását!

2. Nem úgy tűnik, hogy a kérdező az otthoni kosztra vágyik vagy a nagyobb önállóság ellen lenne, hiszen ennyit ingázni még egyetemistákat is megvisel néha, szóval az is megterhelő.


Mindenesetre, Kérdező, ha nem sikerül eljönnöd a koliból, akkor se keseredj el túlzottan, ha 18 éves vagy, hamarosan kijárod az iskolát.

2017. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Inkabb napi 3 ora ingazas? Te nem vagy normalis. Bar nem is a normalisokat szoktak szivatni. Allj mar ki magadert. Majd a munkahelyen is elsirod magad ha radkiabal a fonok?
2017. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

A szüleid le akarnak passzolni a te károdra. Én nem kötelezném ilyesmire a gyerekem, annak árán, hogy idegroncs lesz belőle a hülyegyerekek miatt. Középsuliban velem is ez volt, egyetemen már lemorzsolódott ez a réteg, mégis önálló ember lett belőlem, úgyhogy marhára nem ezen múlik, hiába szájkaratéznak itt. Az egyetem alatt napi 3 órám ment el utazással, mégis csúszás nélkül elvégeztem (jog).


Úgyhogy állj a sarkadra, és kérdezd meg, mi a pontos oka annak, hogy koliban akarnak tudni téged.


N

2017. jan. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Egyszer majd a munkahelyen is piszkalni fognak onnan hova akarsz majd szaladni.

Tanulj meg kiallni magaderd

2017. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!