Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálom!?! Nem csinálhatom azt...

Utálom!?! Nem csinálhatom azt amit szeretnék!

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve..


Ki szeretnék iratkozni a zeneiskolából de apa nem engedi ?(elváltak a szüleim és apukammal élek,két hetente egy hétvégére mehetek anyukámhoz) úgy volt hogy megbeszéltük 5honapja hogy félévkor abbahagyom .. furulyabol viszont versenyre vittek és (nem jutottam be) így tolódott a dátum hogy mikor irat ki. Ma szépen közölte velem hogy járnom kellene szolfezsra mert felhívták őt és megkerdeztek hogy miért nem megyek. Mire én elkezdtem mondani hogy mikor fog kiiratni .. ő azt akarja hogy ezt a tanévet meg csináljam meg de én nem bírom! Utálom a furulyat, a szolfezst és ezek nekem +tanulások.. és így is alig marad szabadidom! Rajz szakkorre járok de arra azt mondja hogy nem egy rangú a zenével és hogy olyan dolgot kell választanom ami egy rangú vele. Utálom ezt a helyzetet, utálom hogy nm csinálhatom azt amit szeretnék! Kérlek segítsetek!



2017. febr. 20. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Hát ha nem hat a szép szó, akkor ronts pár jegyet, és mond azt hogy a zene miatt nem tudsz megfelelően teljesíteni az iskolában.
2017. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ne az iskolai teljesítményeden ronts, hanem a furulya órai és szolfézsi munkádon. Ne gyakorolj, ne járj be furulyára és szolfézsre, hagyd figyelmen kívül a zenetanárt....Persze mindezt csak ha reménytelen,hogy meg tudod vele beszélni.

És méghogy a rajz, a képzőművészet a zene alatt van!Felháborító!Minimum egyenrangúak! Ha te rajzolni szeretsz rajzolj!

Ha valamit apukád nem szerez csinálni pl befonni a hajadat, vagy matekozni veled, vagy felmosni,vagy valami, mert béna bagy csak mert nyűg neki, akkor nyaggasd ezekkel.....majd rájön hogy milyen érzés ha olyasmit kell csináljon, amit nem szeret.

vagy beszélj erről anyukádnak, hátha ő tud segíteni.

2017. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Szóval ezután a tanév után hagyná, hogy abbahagyd?

Akkor lehet, hogy nem tudsz mást csinálni, mint kivárni. Hacsak anyukád nem ért veled egyet.

Rossz lehet, és idegesítő, de ha nem fogadsz szót, még nagyobb bajba kerülhetsz. Így meg csak az évet kell kiböjtölni, ha jól értettem.

2017. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsit csillapodj le, minél jobban utálod a zeneoktatást annál nagyobb szenvedés lesz ott lenni. Fogadd el, hogy még be kell kicsit járnod. Beszéld meg apukáddal, hogy ha nem megy, akkor jövőre tényleg abbahagyhatod. Gondolom az különösen rosszul esik, hogy azt ígérte félévkor abbahagyhatod, és utólag változtatott ezen.Ennek fényében beszélgess vele a jövőről. Anyukádnak mi a véleménye erről? Azt apukádnak is be kellene látnia, hogy a saját álmaidat kell megvalósítanod, nem az övéit, nem valószínű, hogy kiemelkedő zeneművész leszel majd, hobbinak meg olyat választ az ember amit szeret. Szóval ennek így nem sok értelme. Próbálj helyette olyat találni amit szeretsz és az apukád is megfelelőnek tartja. Egyébként a rajz szerintem is pont ilyen.
2017. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mivel a zeneiskola mai (művészeti alapfokú iskola) ezért szolfezs helyett lehet rajzra is járni !

Még meg kell beszélnem apukammal.. de majd írok ha lesz valami! (Legalábbis próbálom nem elfelejteni hogy írjak) ;)

Anyukám rajztanár, nagypapam híres festő.jobban kötődöm a rajthoz! Köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 22. 13:42
 6/6 A kérdező kommentje:
*rajzhoz
2017. febr. 22. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!