Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan befolyásolja a gyerek...

Hogyan befolyásolja a gyerek kapcsolatát az anyukával az, ha nagyon keveset játszott, beszélgetett az anya a gyerekével?

Figyelt kérdés
Nem is figyelt rá igazán.
2017. febr. 21. 09:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

szerinted jo iranyba?


A gyerek szellemi/psziches fejlodese is karokat szenved emiatt.

2017. febr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Arra gondolok főként, hogy mikor 14-18 éves lesz a gyerek.
2017. febr. 21. 09:44
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem méginkább kötődik hozzá, pont azért, mert kevés időt töltött vele együtt.

Gyanítom, ha eddig nem foglalkozott a gyerekkel, ezután sem fog, ami valóban gátolja a fejlődésben, ahogy az előttem lévő is írta, és a későbbi életére is kihathat.

2017. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

9:44-es vagyok.

Így más más a helyzet. Konkrétan születése óta nem foglalkozott az anyja a gyerekkel tinikoráig? Hát... Ne számítson túl vagy bizalomra, vagy szófogadásra.

Ide el tudok képzelni egy mondatot:

"Eddig se érdekelt, hogy mi van velem, akkor..."

2017. febr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 evimeri ***** válasza:
Ezzel nem értek egyet. 47 éves nő vagyok. Négyen voltunk testvérek és anyukám rengeteget dolgozott, hogy tisztességesen felneveljen bennünket. Évekig éjszakai műszakban dolgozott, nappal plussz munkát vállalt. Vezette a háztartást, a nagyobb testvéreim vittem óvodába és amíg alsós voltam iskolába. Szóval nagyon kevés ideje maradt ránk. Nem emlékszem, hogy valaha is játszott volna velünk - néha mesélt esténként - vagy túl sokat beszélgettünk volna. Mégis imádjuk mindannyian, mert tudjuk mennyi mindent tett értünk, saját magát mindig háttérbe helyezte. Nem emlékszem rá, hogy akár csak egyszer is fodrászhoz, kozmetikushoz, moziba, színházba, étterembe ment volna. Mindig mi voltunk az elsők. Számomra az jelentette az ő szeretetét, hogy áldozatot hozott értünk. Igaz szórakoztathatott volna reggeltől estig bennünket, de attól nem laktunk volna jól, nem lett volna ruhánk és fedél a fejünk felett.
2017. febr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
elozo: az hogy ti mennyire serultetek emiatt pszichesen, csak egy szakember tudna megallapitani.
2017. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

9:44-es:

És ha az elvált apától megkapják ezeket az számít valamit? Vagy az apának sem fognak szót fogadni?


Evimeri: Nagyon köszönöm amit írtál. Nálatok legalább meg volt a gondoskodás és a legfontosabb, hogy saját érdekeit nem helyezte a gyerekek érdekei elé. Ez sokat számít.

2017. febr. 21. 10:10
 8/15 A kérdező kommentje:
Mindenki sérül, hisz áldozatok áldozatai vagyunk, kérdés, hogy milyen mértékben.
2017. febr. 21. 10:11
 9/15 evimeri ***** válasza:
Mennyire vagyok sérült? Kétlem, hogy az lennék. Nem vagyok, depis, nem szorongok, nem vagyok zárkózott magamba forduló és még sorolhatnám. Feltételezem, hogy csak észlelném a tüneteket ha sérült lennék. Addig pedig nincs szükségem pszichiáterre, hogy felállítsa a diagnózist.
2017. febr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9:44-es vagyok.

Magamból tudok kiindulni.

Elváltak a szüleim, még 15 évesen. Apám sosem foglalkozott velünk, mert "mindig dolgozott". Természetesen ez sokszor kifogás volt, mivel a szabadidejét sem töltötte velünk. Mivel éreztem a hiányát, egyre jobban ragaszkodtam hozzá kisgyerekként. Ahogy telt az idő, észrevettem, hogy én nem vagyok neki fontos. Ma már odáig jutottunk, hogy köszönünk egymásnak az utcán. Én nem bízok benne, nem érzem úgy, hogy szorosabb viszony kialakulna közöttünk bármikor is. Anyukám tisztességben nevelt, szeretetben, és gondoskodásban. Vele a mai napig remek a viszonyunk, bár már nem élünk együtt. Ha te is hasonló helyzetben vagy,mint az én édesanyám, és részt vettél a nevelésben, szeretetet adtál neki/nekik, kialakítottad a bizalmat, nem lesz gond.

2017. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!