Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A bíróságon figyelembe fogják...

A bíróságon figyelembe fogják venni hogy én mit szeretnék?

Figyelt kérdés

Szóval 12éves vagyok (4 hónap múlva 13) a szüleim elváltak már nagyon régen. Át szeretnék költözni apukámhoz. Már beszéltem vele megengedte. Anyukám viszont nem akarja. Apukám már indított gyermekelhelyezési pert. Szóval a kérdésem az hogy ha mind két szülőm alkalmas akkor a bíróság úgy dönt ahogy én szeretnék??

Ja és hogy egy ilyen per kb. mennyi ideig tart mert az anyukám úgy próbált lebeszélni hogy egy ilyen per 3-4évig is tart ez igaz??



#apa #válás #anya #bíróság #gyerekáthelyezés
2017. márc. 14. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Szomorú, hogy már lassan nincs egy normális család és mindenki válik.

A bíróság sajnos anya párti, de téged is meghallgatnak. Szurkolok, hogy ne anyád mellé helyezzenek el. Rá pedig ne hallgass, harcolj azért, hogy apukáddal lehess.

2017. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Meghallgatnak és figyelembe is veszik a gondolataidat, érzéseidet, ne aggódj!
2017. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Igen, de ok nélkül - elhanyagol, bántalmaz, leszar - nem fognak apádhoz tenni.
2017. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, figyelembe veszik, és ha nincs konkrét kizáró ok, ami miatt a kívánságod ártalmas lenne, akkor a döntést is erre alapozzák majd. Nincs ok, ami miatt egy majdnem 13 évesnek akaratán kívül kellene élnie az egyik szülőjével, ha a másik is alkalmas, és vállalja is a nevelését.

Dehogy tart 3-4 évig! Sürgősséggel kezelik ezeket az ügyeket. Elsőfokon 1-2 hónap alatt meg kellene lennie az ítéletnek.

2017. márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.:-)

Az elég ok, hogy tavaly kiköltöztünk Pestről és konkrétan minden napomból elmegy 3-4óra utazással. Anyukámmal folyton veszekszünk mert ha valamiről más a véleményem mint neki már is leordítja a fejem. És mocsokban élünk mert anyukámnak az a mániája, hogy "Nem képzelem hogy majd Ő takarítani fog" és bár igaz van bejárónő de ő kb havonta 1-szer jön mert több alkalmat nem tudna anyukám kifizetni. Nekem sem vesz kb semmit még amikor megjön a fizetése akkor sem ebben a hónapban egy db farmert szerettem volna összesen mert a régi elszakadt de hát neki arra nincs pénze közben meg hetente jár fodrászhoz (hogy minek azt ne kérdezzétek) műkörme van minden meg minden. Kb az összes ruhámat apukámék veszik nekem ha beteg vagyok akkor is apumék visznek el orvoshoz és ezek után még ír SMS-t apukámnak hogy nem utalta a gyerektartást ami egyébként nem igaz csak mivel vasárnap nem lehet utalni ezért hétfőn érkezett meg a pénz. Persze anyukám nagyon elégedett magával azt gondolja ő a minta anya mert nyáron hozzánk költözött a testvérem és akkor már rögtön anyámat szentté kell avatni.

Bocsi hogy sokat írtam de ezt ki kellett adnom magamból.

2017. márc. 14. 13:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondj el mindent őszintén a bírónak, ennyit tehetsz.
2017. márc. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1,5 éve tart a perünk és se ideiglenes se egyéb ítélet nincs, így gyt-t se kapok egy fillért se, magától apukának eszébe se jut. Nálunk apuka él mocsokban igy most a gyámügyre és a családsegitőbe irányítottak. Neked is első körben ezt tudom ajánlani. Csinálj fotókat amivel bizonyítani tudod az állításod!
2017. márc. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amíg a tárgyalások meg ilyesmik tartanak lehet kérni hogy ideiglenesen apukámnál lakjak??
2017. márc. 14. 15:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Kicsi Vagy, kisgyermek, nem fognak megkérdezni. Még egy fiatalkorúnak se nagy az esélye, hogy beleszóljon. Amúgy igen, lehet ideiglenes elhelyezést kérni. Amíg az nincs, addig meg mindkét szülő egyformán felügyel, elvileg ott Vagy ahol ők akarják. Amúgy igen,ha a szülők nem tudnak megegyezni, átlagban 3-3,5 év egy ilyen per.
2017. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!