Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell az anyámnak ilyet...

Miért kell az anyámnak ilyet mondani a gyerekem előtt? Abnormális, hogy ilyen a viszony a (hamarosan volt) férjemmel?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves fiunk és egy 2 éves lányunk. A fiunknak most tavasszal lesz a születésnapja és szeretné, ha újra elmennénk Disneylandbe együtt (nyáron voltunk). Ezt már többször is mondta és úgy döntöttünk, hogy hárman elmegyünk, én, a fiunk és az apukája.

Kérdeztem anyát, hogy azon a hétvégén vigyázna-e a lányunkra és megjegyezte, hogy jó lenne, ha tudatosítanám a gyerekbe, hogy nem nagyon lesz már több ilyen családi program a válás miatt és utána a fiam előtt is elkezdte mondani, hogy mi már nem vagyunk egy család, apával kevesebbet fogsz majd találkozni, a fiam meg teljesen megijedt, mikor ilyenről szó sem volt eddig.

Elmagyaráztuk neki "gyereknyelven", hogy mostantól apa és anya külön van, de attól az apja ugyanúgy jön hozzánk, lesz velük és bármikor találkozhatnak, sokat vannak nála a gyerekek. Szóval nem az van, hogy mostantól telefonon beszélnek és kész.

Nem haragban váltunk el, megbeszéltünk mindent és szerintem 26 és 33 évesen még simán találhatunk más pár az életünkben, akikkel boldogok lehetünk (nekem már van). Anya pedig teljesen ellene van, hogy így ezt nem lehet csinálni, engedjem el a férjemet akkor normálisan, ne beszéljek vele telefonon és hasonlók...


Nektek válás után hogy alakult a kapcsolatotok?

Mennyit volt a gyerekek apukája velük?

Ti kommunikáltatok, vagy csak annyit, hogy "Szia"- "Szia" és már el is tűnt?


2017. márc. 14. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Anyád nem százas, de azért óvatosan.

Én is azt hittem, fontos vagyok apámnak, de az új punci kb. fél év alatt idegeneket csinált belőlünk.


Míg együtt laktunk sem beszéltünk sokat, de mikor elköltöztem 600 m-re, akkor volt, hogy három hétig felém se nézett - én nem mentem oda vissza, elég volt az a 6 év abból a családból -, akkor is beugrott tíz! percre és már ment is haza, mert a mostohám hívogatta, hogy merre jár.


Most 1000km-re élek, de nem izgat már, a párommal fontosak vagyunk egymásnak és ez a lényeg.

2017. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Anyukádnak valamilyen szinten igaza van. Ha neked már van új párod, akkor az nem fog örülni, ha a férjeddel mégy nyaralni, és romlani fog a kapcsolatotok. Ha neki is lesz valakije, akkor még rosszabb lehet majd. A gyerekek hogy fogadják az új párodat? Miért hiszed, hogy vele boldogabb leszel, mint a gyerekek apukájával? Ismerek olyan elvált nőket, akik később rájöttek, hogy az új szerelmével sem boldogabb, mint a férjével volt.

Jó és szép, hogy békében váltok, a gyerekek tartják a kapcsolatot az apukájukkal, de ez idővel lazulni fog és a gyerekek sínylik meg.

2017. márc. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A mostani párom megérti, hogy fontosak a gyerekek (neki is van egy 6 éves lánya). És abból sem volt gond, mikor mondtam neki egy a franciaországi hétvégét. Tudja, hogy nincs köztünk semmi a férjemmel, nem egy hotelszobában leszünk és ez a fiunk miatt lesz.

A gyerekek nagyon jól kijönnek az új barátommal, több közös programunk volt már, a lánya is egy kis tündér.

Szerintem a válásunk körüli dolgok nem annyira tartoznak ide, egyszerűen kihűlt a kapcsolatunk és úgy láttuk jobbnak, ha külön folytatjuk tovább, a vége fele már borzasztó volt az egész.

2017. márc. 14. 15:22
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

A legjobb az, ha megtisztelitek a gyerekeiteket azzal, hogy nem nézitek őket hülyének, és "gyereknyelv" helyett normálisan elmondjátok nekik, hogy miért váltok.


Szerintem anyád viselkedésével nincs semmi baj. Egyszerűen csak nem tartja normálisnak azt, hogy gyerekeitek előtt továbbra is alkalmanként eljátsszátok az ép családod, holott neked már új férfi van az életedben. Férjed meg rendes bal...sz, ha ebbe belemegy.


Mai világban jellemzően férfiak rabolják ex csajaik idejét azzal, hogy volt csajukkal fenntartják a jó viszonyt, majd elkezdenek újra szexelgetni is (immár kapcsolat kötöttségei nélkül), az ilyen szerencsétlen nő meg nehezen tud tovább lépni. Anyád szerintem jól érzi, hogy ez fordítva sem tisztességes.

2017. márc. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jaj, itt ilyenről szó sincs.

Neki is vannak más nők, csak azok nem komolyan olyan szinten, hogy megismerjék a gyerekek, vagy hogy közös programot csináljanak, mivel általában a közös reggelit sem éli meg a kapcsolat.

2017. márc. 14. 15:34
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg nem normális anyukád és még tiszteletlen is, mivel ti a válást teljesen másképp kommunikáljátok a gyerekek felé, hogy ne sérüljenek, ő meg lelketlenül belegázol az ilyenekkel a lelkükbe.

Azt hiszem, négyszemközt megmondanám neki, hogy a válással kapcsolatban majd én és a gyerekek apja beszélünk a gyerekekkel, neki nem kell ijesztgetnie és elkeserítenie a gyereket. Nem az ő dolga bármire is felkészíteni őket.


Egyébként simán működhet az elképzelésetek, ha mindegyik fél normálisan áll a dologhoz. Nem is értem, miért kéne teljesen megszakítani a kapcsolatot a volt férjeddel, hiszen van két gyereketek is!


Beszélj anyukáddal és kérd meg, hogy inkább ne szóljon bele és ne rémísztgesse a gyerekeket, mert még ha igaza is lenne, nem az ő dolga ezt kommunikálni a gyerekek felé.

2017. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg akárhogy akarjátok tartani a kapcsolatot a későbbiekben, vagy hogy közösen 4-esben is mentek nyaralni vagy sem, ahhoz senkinek semmi köze, és nem hiszem, hogy a nagyszülők dolga elmagyarázni a gyereknek, hogy a szülei válnak, meg hülyeségeket beszélni mi lesz azután. No meg anyukádnak is nem mindegy, hogy mennyit lesztek együtt azután, vsgy mennyit veszéltek majd a volt férjeddel? Ha minden hétvégén ott aludna nálad, ahhoz sem lenne senkinek semmi köze, ha ez nektek, a gyerekeknek, és nyilván az új pároknak is megfelel így. Azért én biztos elbeszélgetnék a szüleimmel, hogy a gyereknevelést, meg hogy mikor és hogyan mondom/magyarázom el nekik a helyzetet, hagyják rám! És nem biztos, hogy ezt finoman tenném, ahogyan ő sem finomkodott mikor a gyerek előtt kezdett el badarságokat fecsegni, meg véleményezni..
2017. márc. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
A kicsi mit vetett hogy ot nem viszitek? Engem eloszor ez zavarna.
2017. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinalsz egy ketevessel ott ?

Kb ulhet a kocsiban egesz nap szegeny gyerek, akkor mar jobb ha otthon marad

2017. márc. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A lányunk azért nem jön, mert nem sok minden van, amit ő is élvezne, kb. semmi. Maximum a látvány maga, plusz a zene, mesehősök. Legutóbb is szinte végig a babakocsiban volt és a nap végére elég nyűgös is lett, pedig nem szokása a hiszti...

Plusz ez a pár nap csak fiunkról fog szólni, ennyit szerintem kaphat egy évből. :)

2017. márc. 14. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!