Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni a húgommal?

Mit lehet tenni a húgommal?

Figyelt kérdés
Szóval húgom egy 7 éves agresszív, neveletlen csitri. Azt hiszi minden körülötte forog és azt hiszi mindent megtehet, meg hogy szülik anyumék a pénzt, vagy hogy mindenkit ugráltathat. Nevelni szüleim csesznek rá én meg nem üthetem meg, mert hát akkor az egész család ellenem fordul. Már arra is ugranak ha azt mondom, hogy neveletlen, mert hát ők biztos jól nevelték, na persze -.- Pár dolog amiket csinál: Anyámnak vérrögös képződmény van a lábában, injekciózza magát napi 2-szer, rohadtul fáj a lába,lehet műteni kell és persze húgom meg odamegy anyához és ha valamit nem kap atyaúristen rögtön akkor belerúg neki többször és anyám meg csak sír hogy mindjárt meghal. Persze ha segítséget kér tőlem azt egyből megbánja, mert hogy ne neveljem a húgom mert azt ő nem engedheti mégse. Apám a telefonját munkaügyekre használja és mivel húgomnak nincs ezért azon akar játszani. Na ha húgom nem kapja meg egyből apám elefonját, akkor idegbeteg lesz, üvöltözik, dobál, karmolja apám, és a földhöz dobja a poharakat.Amúgy meg 18+-os dolgokat néz a telefonon, és ezt hiába mutatom meg apámnak (nem követi nyomon húgom aktivitását), azt mondja még gyerek, nem érti a gyilkolást, stb.... Aztán engem ő ugráltathat ide-oda, de én nem őt. Ha neki nem tetszik valami velem szemben, akkor jön és szépen beárul szüleimnek, majd kapom a lecseszést és az idegrohamot ami az egészt napi velem szembenállást jelenti. Aztán meg CSAK 4x törte össze a tablete kijelzőjét amit 3 éve kapott. De nem értik meg hogy nem neki való, kivételesen most nem tudják már megjavítani, annyira tönkrement. (azért is fáj most apám telefonjára a foga) Aztán a macskánkal úgy játszik mint egy dúvad. Most volt miatta műtéte, mert felszakadt a hasa és ugye pihentetni kellett volna a cicát, de nem mert ez az idióta megfogta és seprűvel ütötte meg meg labdával rúgta, stb. Szüleim reakciójára nem vagytok szerintem kiváncsiak (azt mondták, hogy majd újra megműtik mert hát ugye ki is szakadt a hasa egyből) És ez az egész nekik normális. Hogyan neveljem ki az ördögöt belőle? 17/l

2017. márc. 26. 19:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Hülyére verrném a hugod a helyedben, ha már úgyis-úgyis te leszel a rossz, már mindegy.
2017. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
kezdetnek a szüleidet kellne megnevelni.... Szánalmas hogy egy hét éves kölyök dirigál egy családban.
2017. márc. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

ÚÚÚristen...nekem is 7 éves húgom van és borzalmasan el van kényeztetve, de neki a beszédstílusával van baj, hogy olyan flegma és ő is azt hiszi körülötte forog a világ. De ha nagyon elteng a szája, akkor kapja a pofont keményen. Az én húgom kisebb korában ütögetett, hát nem sokáig, mert akkora pofont kapott, hogy nem mert többet ütni sehova. A te húgodnak is egy hatalmas verés kéne és ne haragudj, de a te szüleidnek már nem való gyerek. Te egész értelmesnek tűnsz, de, hogy a húgoddal egyáltalán nem foglalkoznak, az biztos. Vedd te kezelésbe a dolgokat, amíg nem késő. De amúgy már félig késő is. A 7 éves ugyan még kicsi, de már nehezebb nevelni. De azért ha most még ráüvöltesz és berángatod a szobájába a sarokba, ahol ott marad, különben ahogy kifordul pofánvered, akkor még lehet belőle ember. Persze ezt nem 1x kell eljátszani. Én nem vagyok a verés híve, de ha a húgom ilyen lenne, addig ütném, amíg nem tanul meg viselkedni. Annyit tehetsz, hogy szépen te neveled, mert ez a helyzet kriminális. Most már viszont nem lehet csak szavakkal. Ne üss azonnal, mondd meg neki nyomatékosan, hogy következő alkalommal pofon lesz. És következő alkalommal ne csinálj segget a szádból, verd pofán! Itt már mást nem lehet tenni. Bár a viselkedése semmiképpen sem normális, tehát ha 1-2 év múlva is ilyen agresszív, akaratos ribikóka lesz, akkor ajánlott egy pszichológus felkeresése. Most így belegondolok, hogy az én húgom is ilyen...hát nem érné meg a reggelt, ha hirtelen így kezdene most este viselkedni. Sok sikert és kitartást. Amit még ajánlok, hogy ülj le a szüleiddel és világosítsd fel őket, hogy ez nem normális, hogy a gyerek dirigál!! Hát vegyék már észre! Tényleg sok sikert és nem irigyellek, mert nekem is van egy 7 éves húgom, aki tud alkotni, de ez...Áhh...kiakadtam.


Sok sikert!

2017. márc. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is vedd te kezelésbe a dolgokat, ne törődj a szüleiddel ha azt mondják ne szólj bele a nevelésbe. De igenis szólj bele, térítsd észhez a hugodat, mert ez nem állapot. Viszont semmikép sem üsd meg, az még rosszabbá teheti a helyzetet. Akkor meg te leszel a rossz. És ezt gondolom nem szeretnéd. Azt ajánlom, hogy vedd kezelésbe TE a dolgokat. Beszélj a hugoddal nyugodtan,mindenről,mond azt,hogy ha így fog viselkedni a későbbiekben,annak nem lesz jó vége. Komolyan beszélgess el vele,próbáld meg.
2017. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyámügyi beavatkozás kellene ide. Édesanyád az egészségi állapota miatt nincs abban a helyzetben, hogy megadja azokat az anyai pofonokat és egyéb nevelő célzatú dolgokat, amiket kellene, apád ideges, apád meg vagy nem tud/nincs ideje vagy nem akar. Te pedig még gyerek vagy. Jövőre (vagy idén, csak még nem töltötted be a 18-at, ezért írsz 17-et?) felnőtt leszel, én mennék innen, és - ha átláttad a helyzetet - akkor vagy elmennék dolgozni és egy albérletben megpróbálnék a saját talpamra állni, vagy külső segítséget kérnék (állam, rokon, haver, barát, barátnő, család barátja, nagybácsi, akárki... valakid csak van... akár egy messzibb városban)
2017. márc. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Húgom is hasonló,csak ő az enyhébb változat.Nem agresszív,viszont hatalmas a szája.Azt hiszi mindent megtehet,mert szüleim nem szólnak rá,de ha én rászólok akkor én vagyok lecseszve.Én vagyok a bűnbak otthon.Engem bánthat,viszont én őt nem,mert ,,erősebb'' vagyok.

Egyszer talpal telibe szembe rúgott... Először röhögött rajtam,de miután látta hogy rettenetesen fáj és sírok,utána jött a VÉLETLEEEEEEN VOOOOOLTTT! (Utána még ő sírt)

Anyám persze,semmi baaaj,előfordul legközelebb óvatosan...


Aha persze...A sírással meghatja anyámat és máris babusgatja.


Engem 10 év alatt kikészített idegileg,pedig ő még csak enyhébb változat a tiédhez képest.Vacsoránál is szinte sírok,mikor anyámék előtt megaláz,ők még röhögnek rajtam.

Szándékosan zavar,zajong.(Bizonyos zajokra nagyon érzékeny vagyok,keress rá a mizofóniára.)

Szerintem menj el minél hamarabb onnan.Még csak nem is kamaszodik,mi lesz később ???

Én a helyedben elmennék amint lehet,de nem feltétlen ez a megoldás.Max.tartalék terv,ha már más nem használ.


Orvost (pszichológust) is ajánlanék,hátha tud valamit kezdeni vele.


Nagyon elrontották a szüleid szegényt,gondolom a suliban is ilyen.Nem lehet vele könnyű.

Sok szerencsét és kitartást kívánok hozzá !Remélem sikerül megszelídítened ;)


Üdv.:Egy trónfosztott első gyermek

2017. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Megoldás erre: ELEKTROMOS SOKKOLÓ!!!! :D - Hülye gyerek megszűnik létezni, a nyugalom kezd előre törni.

Na jó a viccet félre téve, ez brutális. Az volna a legjobb, ha a gyereket pszichológushoz vinnétek, de amilyen ostobák a szüleid ez biztosan nem fog megvalósulni. Szerintem kamerázd le a hiszti-jeleneteket, vegyél fel annyit, amennyit csak tudsz, mutasd meg az iskola pszichológusnak és kérd meg rá, hogy beszéljen a szüleiddel. Talán egy ilyen témával foglalkozó szakember jobb belátásra tudná téríteni a szüleidet, de az volna a legjobb, ha mihamarabb pszichológushoz kerülne. A másik; laptop, tablet, telefon, a gyerek KEZÉBE NEM VALÓ. Mellesleg nem ártana valamilyen sportra járatni, ott levezetheti a mindennapi dühét, de az a legfontosabb, hogy kifáradjon tőle.

2017. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Szimplán pszichopata a kölyök
2017. márc. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

"Szimplán pszichopata a kölyök" - Te olyan buta vagy. Azért mert hajlamos egy ember az antiszociális viselkedésre, attól még nem pszichopata. Mellesleg a pszichopata ember/gyerek teljesen más.

Szociopata talán, de itt inkább egy neveletlen-elkényeztetett-hiperaktív gyerekről van szó, akit a szülei b@52nak megnevelni.

2017. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Én belenyomnám fejét a csap alá.

Egyébként beszélj a szüleiddel hogy írassák be valami sportra hogy a felesleges energiáját letudja vezetni. Még most kell kezelni, mert mire kamasz lesz akkor még több gondotok lesz vele.

2017. márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!