Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőtartás hogy működik?

Szülőtartás hogy működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok van meg 3 testvérem az anyánkra én tartom el ők semmit nem fizetnek évek óta nem látogatják kötelezhetők a a 3 testvérem hogy fizessenek szulo tartást nekem?
2017. ápr. 3. 09:23
 1/8 A kérdező kommentje:
És ha igen akkor hova forduljak bíróság? Ey meddig tart az elbírálás?
2017. ápr. 3. 09:24
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem, a szülőnek Igen. Ő kell hogy vádja az igénylést. Ehhez mondjuk kirívóan alacsony jövedelem kell, tehát ha megkapja a mindenkori öregségi nyugdijminimumot akkor már szinte esélytelen, hogy kapjon valamit.
2017. ápr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Te neked senki nem fog fizetni szülőtartást.

Ha az anyukád anyagi helyzete miatt nem képes ellátni önmagát, képtelen a alapvető dolgokat is megteremteni magának, akkor csakis az ANYUKA kérhet szülőtartást a gyerekeitől. A bíróságon beadott kérvényét elbírálják, és ha jogosult rá, vagy nem érdemtelen rá, akkor kiszabják a megfelelő összeget mindegyik gyerekétől egyenlő arányban.

Azt, hogy te most támogatod az anyukádat az szép és jó, de senki nem kötelezett téged erre. Ezért neked senki nem fog fizetni, mert neked nem jár

2017. ápr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos erre köteleztek mivel a rokkant nyugdíja 57 ezer nem tudtuk beadni idős otthonba tesomek meg meg mondták oda nem mehet hát ide dobták nekem itt meg 3 gyereket is nebvelnem kell.
2017. ápr. 3. 09:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos erre köteleztek mivel a rokkant nyugdíja 57 ezer nem tudtuk beadni idős otthonba tesomek meg meg mondták oda nem mehet hát ide dobták nekem itt meg 3 gyereket is nebvelnem kell."


Ez így nem stimmel jogilag, nemcsak TÉGED, hanem az ÖSSZES GYEREKÉT kötelezhetik csak.

Menj be a bíróságra az ingyenes tanácsadásra és ott kérj felvilágosítást, hogy milyen módon tudod öket (vagy te, vagy anyukád) is fizetésre kötelezni.

2017. ápr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Téged senki sem kötelezhet. Anyukádnak kell bírósági eljárást indítani, és a bíróság dönthet erről. Csak úgy nem köteleznek senkit sem.

Viszont ha van ilyen eljárás, akkor nyilván ott kiderült volna, hogy nem te vagy anyukád egyedüli gyereke.

2017. ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenképp bíróságon fogok érdeklődni.
2017. ápr. 3. 10:13
 8/8 anonim ***** válasza:

hallod, mi is hárman vagyunk, aput és a nagyszüleimet most fogják kihantolni..:((( évek óta én járok a temetőbe, fizettem a temetést, mondtam hogy meg fog szűnni a sír-arra se méltattak hogy válaszoljanak. Szívfájdító lesz egyszer arra járni és látni hogy mások nyugszanak már ott.


Valamire talán kötelezhetik őket...célszerű egy ingyenes napot-általában hétfő a bíróságon..- felkeresni, ott kapsz tanácsot!!

2017. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!