Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a régi szülői felfogásról?

Figyelt kérdés

"A gyereket én szültem,enyém,tehát azt csinálok vele,amit akarok."

És nem,nem jött a gyámügy,mert sok helyen ez volt a természetes felfogás. Nem egy régi családban mesélték vagy hallottam.

Ez azt jelentette,hogy éppen csak meg nem ölhetem,de azonkívül mindent megtehetek vele. Persze,nem ész nélkül,de magyarázat helyett repült egy pofon és a gyerek abból tanult. Később is azt tette,amit a szülő mondott,nem nagyon volt apelláta. Olyat is ismerek,akinek,ha szóltak,nem volt szabad azt mondania,hogy mindjárt,mert röpült a pofon. Csak azt volt szabad mondani,hogy AZONNAL,és menni is kellett. Felnőttként is így van még náluk,ha hazamegy. Most nem pofon repül,hanem ordítás,de az is kinek hiányzik?

Nem voltak ilyen öntudatosak a gyerekek,mint most,kicsit sok ló lett alájuk adva. Sokan közülük a család foglalkozását vitték tovább.

Mi a véleményetek erről?


2017. ápr. 9. 00:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Megmondhatom: én még valamennyire (ha nem is teljesen) ilyesmiben nőttem fel... mondjuk én mindig lázadó voltam, 18 éves koromra már rájött anyám, hogy jobb, ha nem emeli fel a kezét, mert esetleg visszakapja... és a kedves szüleimmel 25 éve nem állok szóba...
2017. ápr. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Minket is így neveltek.

"Az van amit én mondok! Ha nem tetszik, ott az ajtó, tűnés!"

" Az én házamban neked kuss a neved!"

és ehhez hasonló mondatokkal nőttem fel a testvéreimmel együtt.

Mi is kaptunk jó nagy pofonokat, sokszor akkorát, hogy a fal adta a másikat. Igaz mi nem hisztiztünk, nem követelőztünk, és hamar megtanultuk, hogy kinek mi a feladata otthon.

De nem vittük tovább ezt a nevelési módszert. 2 gyermekem van, már felnőttek. Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem kaptak büntetést, de csak akkor ha jogos volt. Nagy pofonokat nem kaptak, de kaptak a fenekükre amit a pelenka miatt nem is érezték, csak tudták, hogy anya most mérges. Amikor ovisak lettek, hamar megtanulták, hisztizhetnek órákig, akkor sem lesz az amit akarnak. Persze ez nem azt jelenti, hogy minden esetben így volt. Inkább csak olyan eseteknél mint ebéd helyett csokit akarunk enni stb.. Tinédzser korukban már rég nem volt popsira ütés, és hiszti sem. Tudták, hogy ha valamit szeretnének, azt ki kell érdemelni. 16 évesen lányom buliba akart menni, el is engedtük, mert bíztunk benne, és mindig jól tanult, kitakarította a szobáját, vagyis ami a dolga volt, elvégezte, cserébe elmehetett szórakozni.

Nevelni kell a gyerekeket, nem szabad mindent rájuk hagyni, de nem úgy ahogy engem is neveltek.

A legtöbb ember nem neveli úgy a gyerekét amiről saját bőrén tapasztalva tudja, hogy rossz.

46/N

2017. ápr. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Hál istennek én nem így nőttem fel, de a fenékre ütés anyám egyik büntetése volt. Emlékszem nekem is mindig a fenekemre vert ha rosszat csináltam. De sosem fájt, és ütésnek sem mondanám, csak tudjam hogy rosszat tettem..Ez volt 17 évem alatt a legerősebb büntetés.
2017. ápr. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Tekintélyelvű nevelés, torz életszemléletet eredményez(het), amiben az erő dominál. Ebből nőnek ki a diktatúrák.


A gyereket nevelni kell, nem uralkodni felette.

2017. ápr. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Én is nagyon elítélem ezt a felfogást. A gyereked nem a tulajdonod, de az élete első 2 évtizedében rád van utalva, és ez az, amivel sok szülő visszaél és ebben éli ki a hatalmi vágyait. Mert mondjuk máshol nem megy neki.


Nem a gyerek akart megszületni, hanem a szülő akarta őt, ettől fogva tegye is meg a legtöbbet azért, hogy jó életet és nevelést biztosítson neki.

2017. ápr. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Valahogy meg kellene találni a középutat eközött a nevelési mód között ,meg a mostani liberális nevelési módszer között. Akkor nagyon szigorú volt minden,a gyereknek nem lehetett szabad akarata,véleménye. Most meg túlzottan szabadjára engedik a gyereket,egyenrangú félként kezelik a szülők már óvodás kortól,mindent ráhagynak,és később csodálkoznak,ha a gyerek a fejükre nő,a gyerek irányítja a szülőket. Aztán jönnek ide kérdezgetni,hogy mit tegyenek,mert nem tudja fegyelmezni a gyermekét.
2017. ápr. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
63%
Tipikus réti proli felfogás. Szerencsére kezd kihalni ez a nemzedék.
2017. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
81%

Apám volt olyan az élete végéig, hogy gyakorlatilag csak tárgyként, munkaerőként tekintett rám.


Alkoholista naplopó volt, az "otthon" volt az ő kis királysága ahol kiélhette agát, ha már az életben sikertelen volt.


Gyerekkoromban, 10-14 évesen már azt hallgattam, hogy belőlem nem lesz senki, nem fogok soha dolgozni, lusta vagyok. Meg folyton megkaptuk hogy "Ez az én házam" "Örülj neki hogy nem a disznóólban kell laknod"


Egyetlen dolog amit elért 30 éve, hogy felépített egy házat, a saját szavaival élve "egyedül". Azt sosem tette hozzá, hogy anyám és a rokonai meg ismerősei jártak oda dolgozni és építették míg apám részegen döglött a kerti fa alatt...


Onnantól a házával volt eltelve. Már általános iskolában feltettem neki és anyámnak a kérdést, hogy normális ember az, aki egy 14 éves GYEREKTŐL azt kérdezi hogy "Neked mikor lesz ilyen nagy házad?" "Na mi van, miért nincs ilyen nagy házad".


Utána meg folyamatosan munkaerő voltam, ha nem ugrottam minden szavára elsőre akkor hallgathattam az ordítozását órákig. Ha átjött 1-1 haverom, akkor szinte felcsillant a szeme hogy "na, dupla munkaerő". És azonnal elkezdett ordibálni hogy menjünk már segíteni, meg konkrétan a barátaimmal akarta felásatni a kertet...


Egyetemen is folyamatosan megkaptam, hogy csak a "f..szomat verem az Ő PÉNZÉN". Hozzá kell tenni hogy soha egy k..va fillérrel nem támogatott, tekintve hogy a segélyt amit kapott azt is elitta.


Néhány havonta néztem csak haza, de akkor azonnal újra "csicska" voltam a szemében, munkaerő. És Azonnal azt nézte, hogy na itt van 2 nap, akkor gyorsan gyorsan gyorsan, sózzunk rá minél több munkát, ne neki kelljen megcsinálni mert fáj a keze fáj a lába. Érdekes ha kocsmába kellett menni, akkor semmije nem fájt.


Halála előtti utolsó "beszélgetésünk" is ilyen volt.


Fél évig haza se néztem, utána anyám unszolására hazamentem pár napra. Első nap apám jött hogy "menjek mert ezt kell csinálni azt kell csinálni". Közöltem vele, hogy éppen dolgom is van, és mondtam hogy 2 óra múlva ráérek. Erre jön fél óra múlva, hogy "Ne pofázzak, menjek mert csinálni kell". Nemet mondtam, erre kikelt magából, vagy ötször becsapta az ajtót, míg ki nem tört az üveg. Majd elkezdett ordítani hogy "Megmondom anyádnak hogy te törted be, úgyis nekem fog hinni, megmondom hogy egy idegbeteg vagy, mi a f..sznak jöttél egyáltalán haza, takarodj a házamból..."


Ahogy egész életében az "Ő háza" volt a mindene, úgy az utolsó szavai is felém az volt hogy "Takarodjak a házából".

2017. ápr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13%

Nem a gyerek akart megszületni, hanem a szülő akarta őt, ettől fogva tegye is meg a legtöbbet azért, hogy jó életet és nevelést biztosítson neki.


Hidd el, sok szülő, ha tudta volna milyen kamasz lesz a gyerekéből, inkább meg se szüli. Borzalmas amivé a liberális nevelés tette őket. Bunkók, egocentrikusak és azt hiszik nekik csak jogaik vannak.

2017. ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, tehát szerinted nem jó, ha valaki emberszámba veszi a gyerekét?
2017. ápr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!