Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a problémám, hogy nagyon hiányzik egy anya,aki őszintén szeret. Van anyukám,mikor pici voltam szeretett engem,de 9 éves koromtól ez megváltozott. Kiabált velem mindenért,megvert.Szégyenlős típus voltam ,és egyszer a család előtt elmesélt egy cikis sztorit rólam, és én sírva mentem ki a szobából. Ő meg mondta a többieknek, hogy: ez mindenért bőg, kit érdekel . Meg ha fájt valamim néha, lesz***a, és kirángatott az ágyból, és elküldött 5 helyre(bolt,posta stb) Meg egyszer megvert,mert egy tányért rosszul töröltem el, ráadásul unoktesóm szeme láttára,aztán másnap megkérdezte tőle, hogy: Tetszett a tegnapi Mónika show? (Közben nevetett) . Ilyenek voltak, és ehhez hasonlók. Azóta nem merek senki mást se szeretni, aki kedvesen közeledik felém. Úgy érzem, megse érdemlem, úgy érzem ez engem taszít. Persze sose utasítom el,csak görcsöl olyankor a gyomrom. Kb 2 embertől esik jól az ölelés. Szóval 3 kérdésem lenne:

1. Találhatnék valaha valakit,aki pótanya lenne a számomra?

2: Ha nem, akkor mondjuk ha lesz egy barátom,aki őszintén szeret, akkor ez a rossz érzés elfog múlni?

3: Miért félek a szeretettől?

22/L


2017. ápr. 11. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Pótanyát szerintem nem nagyon fogsz találni, viszont ha lesz barátod, az sokmindenért kárpótolhat.

Ebben a korban már amúgyis a barátok és a párkapcsolat a meghatározó. Vagy az is elég erősen.

Valószínűleg azért félsz tőle, mert eddig csak rosszat tapasztaltál, és nem tudod, milyen, ha ez normálisan működik.

22/F

2017. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Lehet hogy találsz pótanyát, de az nem fogja enyhíteni a fájdalmadat, sőt.. arra fogsz gondolni, hogy a te anyád miért nem tudott ilyen lenni. Tapasztalatból mondom.

2. Ha lesz barátod, akkor enyhülni fog a szeretethiányod, de elmúlni nem ettől fog a rossz érzés.

3. Miért félsz a szeretettől? Mert 9 évig megkaptad, aztán hirtelen elveszítetted, és attól félsz, hogy ez újra megtörténhet. Félsz, hogy ha valaki szeret téged, az nem lesz igazi, és egy napon eltűnik.


Akkor leszel jobban, amikor saját családod lesz. Akkor fogsz megnyugodni belül, amikor gyereked lesz, és tudod jól, hogy neki soha nem kell átélnie azt, amit neked kellett. Az a szeretet és hála, amit te kapni fogsz tőle, az fogja betölteni az ürességet.

2017. ápr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek. Ha lesz egyszer gyerekem,az biztos, hogy ő lesz a mindenem .
2017. ápr. 11. 18:19
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Így van :) Addig pedig barátkozz, az jót tesz, ha megfelelő társaságot találsz :)
2017. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Mintha a gondolataimban olvasnál.. Főleg ez a 3. kérdésed. "Miért félek a szeretettől?" :(

2017. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. 18N
2017. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös, veled mi történt?:)
2017. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Remélhetőleg lesz egy barátom,aki szeretni fog. Sajnos eddig csak a hülyéket fogtam ki, és ez az én hibám. De nem adom fel,soha. 5ös , ha szeretnél írhatsz privátban. Érdekel mi a baj. :)
2017. ápr. 12. 11:55
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél beszélni ezekről, te is írhatsz nyugodtan :)


#1,#4,#7 voltam

2017. ápr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#5 és #6 vagyok.


Persze, nekem is írhattok egész nyugodtan. :)


Háát.. megpróbálom röviden összefoglalni.


Sosem kaptam meg sem anyámtól, sem apámtól azt az igazi szülői szeretetet. Mindig is vágytam rá.. de nem kaptam meg. Én vagyok (voltam) mindig a fekete bárány a családban.


Kisebb koromban apám fizikailag és lelkileg is bántott. Mondjuk anyám sem volt sokkal jobb.. Általános iskolában is sokat bántottak. Aztán középsuliban lassan megtanultam fogadadni az emberek közeledését, megtapasztaltam, hogy nem csak beteg emberek léteznek, akik bántani akarják a másikat.


Most vagyok végzős, és hál' Istennek nyáron el fogok költözni innen jó messzire.



Apám egyik mondata: ".... Nem akarok szégyenkezni miattad. ..."

Anyám: ".. Na várd csak meg..Majd ha apád hazaér,akkor!.."


Ha megpróbál valaki közeledni hozzám, akkor miután egy picit közelebb engedem magamhoz, akkor szinte egyik pillanatról a másikra eltaszítom magamtól. Mert megijedek. Félek attól, hogy mi van, hogy ha ez a szeretet sem igazi, csak kihasználni akar, és rövid időn belül itthagy egyedül? Szóval igen.. Félek a szeretettől.


18N

2017. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!