Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám az egyetlen rokonom....

Apám az egyetlen rokonom. Depressziós és van még egy rakat pszichés problémája, sokszor bánt meg. Én is depressziós vagyok és nem akarom tartani vele a kapcsolatot, ő meg egyre jobban erőltetné. Aki már volt ilyen helyzetben, az mit tett?

Figyelt kérdés
Mi lett a kimenetele? Mindketten felnőttek vagyunk, de érzelmileg labilisak. Apa gyerekkoromban elhanyagolt. Nem volt igazi gyerekkorom és sokszor vissza akar kényszeríteni abba az állapotba, amikor folyton kiszolgáltam. Jó lenne, ha tényleg olyan írna, aki hasonló helyzetben volt.

2017. ápr. 15. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:

én nem vagyok a helyzetedben, de szeretnék segíteni.

Mitől vagy depressziós? Éppen apád miatt? Mert akkor egyértelmű.

De ha egy párkapcsolati trauma miatt, akkor próbáljatok meg ebből valahogy kikecmeregni

2017. ápr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom nem erdekel a problemam, es egy kicsit elter a tiedtol.. en anyammal vagyok igy. Elhagyott engem meg anno, (van hol laknom de nem apammal) es most konyorogne magat vissza hozzam. Depresszios volt, de csodaval hataros modon kigyogyult belole. Alkoholista is volt, meg azt sem zarom ki hogy most nem az... zaklat, hivogat, mondja h talalkozzunk csak egy percre. Nem tudom neki megbocsajtani a rengeteg banto szot, azokat a dolgokat amit tett... figyelmen kivul hagyom, de mindig felzaklat amikor ujra es ujra felkavarja az eletem. Csak kitartast es sok boldogsagot tudok kivanni.


15/L

2017. ápr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ez az egyetlen, ami akadályt jelent neked, próbálj előbb te rendbejönni, és addig távolabbról tartani a kapcsolatot vele. Aztán, ha veled már minden oké, tudsz neki is segíteni, de így valószínűleg csak együtt szenvednétek. Ha minden jól alakulna, ő is megértené utólag, hogy csak mindenkinek jót akartál. Sok sikert!
2017. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Két depressziós az már elég probléma!


Ezek szerint megszoroztátok a problémát együtt.


Itt már csak egy különválás segíthet egy időre.


... és mindegyikőtök más pszichológust válasszon más-más lakóhelyen.

+ cseréld le a mobilszámod, a SIM kártyád.


Ne tartsatok addig kapcsolatot, amíg legalább az egyikőtök nem jött valamennyire rendbe.

Mert csak erősítitek egymás depijét.

2017. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, apám miatt van a depresszió.
2017. ápr. 15. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha miatta van, semmiképp nem tesz jót a gyakori találkozás. Próbáld a telefonálásra korlátozni a kapcsolattartást.

Később meg majd meglátod,visszahúz-e, vagy nem.

2017. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"sokszor vissza akar kényszeríteni abba az állapotba, amikor folyton kiszolgáltam"

Az enyém 30 év után került elő, mert lerobbant és azt akarta, hogy én ápoljam, őt is meg a bolond nőjét is. Egyetlen beszélgetés elég volt arra, hogy tisztán lássak, csak kihasználni akar. Úgy, hogy előtte sosem volt kíváncsi sem rám, sem anyámra. Anyám temetésére sem jött el.

Az ország túlsó végére költöztem, és lecseréltem a telefonszámomat.

Nem akarom többé sem látni, sem hallani.

febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!