Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Itt vannak olyan szülők akik...

Itt vannak olyan szülők akik semmivel nem járultak hozzá a gyermekünk továbbtanuláshoz anyagilag? Vagy olyan akivel ezt csinálták a szülei.

Figyelt kérdés

Illetve próbálták is lebeszélni arról, hogy felsőoktatásban​ résztvegyen, esetleg a választott szakróp?

Illetve folyamatosan támadta a választása miatt vagy akár gimi után ki is rakták otthonról, vagy csak úgy maradhatott ha fizet?



Miért tették, most milyen a viszony?


Csak szerintem borzalmas az ilyen szülő?



2017. máj. 7. 11:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
63%

Ennyiböl nem lehet eldönteni, hogy milyen a szülö, lehet borzalmas is meg lehet kimondottan rendes is.


Ha a gyerekem valami nagyon értelmetlen szakot választana, ami csak sokba kerül, de utána munkanélküli lesz, akkor biztos nem támogatnám, föleg ha nem komondottan gazdag lennék.

Az meg, hogy a gyereknek otthon fizetni kell - ez is kétélü dolog, ha a gyerek csak élösködik otthon, akkor jogos, vagy ha mindig a jogaira hivatkozik, de semmiféle kötelességet nem vállal a családi életben, akkor is jogos.


Ha ellenben a gyerek egy értelmes, jó lehetöségeket biztosító irányban akarna tanulni és nekem meglenne a lehetöségem támogatni, akkor tényleg érthetetlen a szülö reakciója.


De ha konkrét választ akarsz, akkor írd meg, hogy milyen szak az, ami ennyire ellenszenves a szülöknek.

2017. máj. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
72%

Semmivel nem járultak hozzá anyagilag az egyetemhez, meg is szakítottam velük a kapcsolatot, de a kettőnek semmi köze egymáshoz.


Bármilyen szakra is mentem volna, nem lettek volna elégedettek, nem látták benne közvetlenül a pénzt. Nagyobbra értékelték volna, ha elmegyek mondjuk egy ismerősöm ajánlására gyári munkára nettó 180-200-ért (Budapest), mint bármilyen formában a továbbtanulást. Teljesen más volt az értékrendünk.


Azért önmagában az, hogy valakit nem támogatnak anyagilag az egyetem mellett, még nem jelenti azt, hogy a szülő borzalmas. Ha ő sem keres túl sokat, és nem teheti meg, de lélekben támogatja a gyereket, beszélget vele a céljairól, terveiről, segít neki, hogy több ideje maradjon tanulni, az minden pénzt megér.

2017. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 A kérdező kommentje:
#1 Nincs értelmetlen szak. Szintw mindenben van lehetőség, ha komolyan veszik. Amúgy az a szülő aki megteheti, hogy támogassa a gyermekét, de nem teszi az rossz, vagy az aki olyat erőltet rá amit nem akar. Illetve az se valami pozitív minta, ha lebeszélik a felsőoktatásról, hogy ne tanuljon, mert felesleges. (Ismerek ilyet)
2017. máj. 7. 11:24
 4/95 anonim ***** válasza:
11%
18 éven keresztül meg ad a szülő mindent,eléri 45-50 et ja s pihenni szeretne mert ledolgozta az életét,de a gyerek még 22 vagy idősebbnek is tanulni akar.18 től nagykorú vagy,hát lásd el magad.Szátok nagy,elvárások vannak,de vajon meddig bírja a szülő?Míg bele nem hal?Dolgozzatok hisz minden eggyes nap pénzt veszítesz s veszel el szüleidtől!Gondolkozz mielőtt butaságot kérdezel.
2017. máj. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 A kérdező kommentje:

#2 Gondolom tipikus proli család, ha egyetem helyett a gyári munkát szorgalmazzák. Ilyen helyről menekülni kell, mert csak lehúz.


#4 Nem butaság. A szülő dolga, hogy minden támogatást megadjon a gyermekének amit tud. Itt értve az anyagi támogatást és a nyugodt hátteret egyéb segítséget. A nyermek taníttatása befektetés. Mind a gyermek, mind a szülő javát szolgálja. Aki nem így gondolkodik az gyerek helyett nevelt volna inkább kutyát...

2017. máj. 7. 11:37
 6/95 A kérdező kommentje:

#1 Amúgy azért nincs konkrétum, mert itt mások beszámolóját várom. Engem szerencsére támogatnak a szüleim, nyugodt hátteret adnak, minimálisan kell segítenem itthon, eltartanak, fizetik a tandíjat és minden egyéb költségt amíg el nem végzem az egyetemet és el nem kezdek dolgozni. Még lakást is kaptam, amit egyetem után használhatok, majd.

Mindent igyekeznek megadni, hogy tanulni tudjak, még anyagilag is, pedig nagyon megterheli őket. Egy jó szülő ilyen. Amit tud megtesz, hogy a gyerekének jó legyen, akár a saját kárán is.

2017. máj. 7. 11:43
 7/95 anonim ***** válasza:
53%

Prolik, az biztos. Nem konkrétan a gyári munkát támogatták, hanem valamit, amiben pénz van. Én ugye az egyetem mellett hiába dolgozom, nem tudtam annyit keresni, mint egy gyári munkás, aki 160-168 órát van havonta bent. Így - amellett, hogy a végig szüleinkkel lakott - bátyám rövid idő alatt összegyűjtött egy jó használtautóra, szóval ő volt a követendő példa.


De mégegyszer mondom, nem azzal van a gond, ha valaki nem tudja anyagilag támogatni a gyerekét az egyetem közben. A hozzáállás a lényeges, és az, hogy mennyire áll mellette a szülő lélekben az egyetemi évek alatt.

2017. máj. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
56%

#1 Nincs értelmetlen szak


dehogyis nincs: komédia, klasszika filológia, filmesztéta, filozófia stb..hosszan lehetne sorolni.


És milyen gyerek az aki elvárja hogy támogassák?

2017. máj. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
23%
Minden gyerek csak továbbtanulni szeretne de dolgozni azt nem.Mert ha egyszer kijàrom a sulit akkor nagyot szakítok,mi?Én kőművesként 6-8 száz fele keresek de vehetsz bármien szakmát ennyi a bér.te mit fogsz keresni?s mennyit veszítessz a tanulás alatt?Ird azt hogy büdös a munka mit tegyek.Szakmunkás már nincs,továbbtanulni van ész,de arra hogy magadra nyisd a gázcsapot arra nincs.
2017. máj. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 A kérdező kommentje:

#7 Én is ezt írom. Fontos, hogy a hozzáállása is pozitív legyen a szülőnek. Ösztönözze a gyereket a tanulásra és teremtsen olyan közeget amiben tud is tanulni.


Viszont ha az anyagi támogatást megengedheti magának a szülő akkor az is elvárható. Nem azt írom, hogy ha nem teheti meg akkor is mindenáron fizessen minden költséget.

2017. máj. 7. 11:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!