Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék apám erőszakosság...

Mit tehetnék apám erőszakossága ellen?

Figyelt kérdés

15 éves koromig bármit csináltam, rendszeresen vert, volt olyan, hogy hazaértem, azt se tudtam miről van szó, és amint beléptem a házba, ököllel arcon ütött, és a földön rugdosott tovább, amíg bírta, és közben üvöltözött, hogy én erre rákényszerítem. Most 17 vagyok, és most megint elkezdett veréssel fenyegetni, hogy "körberugdos a házban". Legnagyobb baja az, hogy rosszul tanulok, és hogy sokat beszélgetek meg játszom gépen a barátaimmal, akik az ország másik felén lakna, ezért nincs túl sok lehetőségem nyáron kívül találkozni velük. Megmondtam neki, hogy már nem vagyok kisgyerek, aki szó nélkül tűri az üvöltözést és a verekedést, mert nem mer szólni, és ha még egyszer hozzámér, feljelentem, és elköltözök. Ezt komolyan is gondolom, de nem tudom képes lennék-e rá. Mégiscsak az apám, nem mindig ilyen, és nem akarom hogy a családom megutáljon. Meg helyem se nagyon lenne ahová költözhetnék. Egy-két barátom biztos befogadna, de nem akarnék rajtuk élősködni. Mit kéne tennem szerintetek? Mert azt nem fogom eltűrni, hogy a gimit lila foltokkal kelljen befejeznem, mert ő nem képes kezelni a dühét. Anyám nyíltan őt támogatja, merthogy "meg kell valahogy nevelni, más lehetőségünk már nincsen". Olyan gaztettekre kell gondolni, minthogy negyed órával később érek haza, mint ahogy mondták, vagy kapok egy beírást órai beszélgetésért meg hasonlók. Szerintetek normális az ilyen? Vagy nekik van igazuk?

17f



2017. jún. 29. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális amit apád csinál, de te is tanulhatnál többet és csak akkor gépezzél ha már tudod az anyagot. Órán meg ne beszélgess hanem figyelj, mert zavarod a tanárt és az osztály azon részét aki tanulni jár be ellentétben veled.
2017. jún. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor is ez volt a helyzet, mikor 4,3-4,4-es átlagon volt, azóta csak romlott a helyzet...De a beszélgetés is csak egy példa volt, egyszer-kétszer kaptam miatta intőt a 3 évem alatt, olyanokért is elvert régen, hogy elfelejtettem kiteregetni az ő ruháit(!), vagy nem raktam el a tányéromat étkezés után.
2017. jún. 29. 09:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1. "Mégiscsak az apám" attól még, hogy megcsinált, még lehet egy emberi hulladék, ne mentegesd, mert nincs mentség a viselkedésére.


2. "nem akarom hogy a családom megutáljon" - egy olyan családért, ami ilyen helyzetben nem áll melléd és emiatt megutál, egyáltalán nem kár. Inkább ne legyen családja az embernek, minthogy ilyen családja legyen, ezerszer jobb.


Ha még egyszer megteszi, egész biztos feljelenteném a helyedben és miután elköltöznék (nyilván akkor, amikor meglesz rá a lehetőség), leshetne, mikor szólok hozzá egyáltalán utána (soha). Bár az ilyennek az is nagy sokk tud lenni, ha visszaütsz, teljes joggal tennéd egyébként.

2017. jún. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem iszik vagy ilyesmi, keresztény ember, de mióta edzeni jár, meg levágatta a haját kopaszra, nagyon erőszakos lett, mindenért veréssel fenyeget, de közbe meg ha jó kedve van, tud vicces is lenni, nevet sokat, és ölelget minket, de ha rossz kedve van, vagy bármi történik, ami neki nem tetszik, akkor frusztrált lesz, és rajtunk vezeti le, leginkább rajtam. Nővéremet és anyámat nem veri, de anyámmal sokat szoktak veszekedni.
2017. jún. 29. 09:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

fordulj nevelési tanácsadóhoz, iskolában egy olyan tanárhoz, akiben megbízol.

sajnos a testi fenyítés és az erőszakos szülő egy életre megnyomoríthatja az embert - NEM normális az ilyen fokú brutalitás.

amúgy 18 éves kortól tudsz már munkát vállalni, és eljöhetsz a szüleidtől... pl. egy mekiben bp-en havi 120-140e-t megkereshetsz, és keresel kiadó szobát, ilyenek. aztán szépen ha találtál stabilitást, tovább tudsz tanulni levelező tagozaton, felsőoktatásban.


tervezd meg a jövődet, otthon, egy ilyen "állattal" nem maradhatsz együtt.

soha, de soha ne mérgesítsd, és ezt, hogy lelépsz, meg hogy brutális ne is vágd a fejéhez, az okos ember nem hozza rossz helyzetbe magát, szépen okosan tervez és lép.

anyukádat ugye nem bántja? mondjuk anyukádnak könnyebb mellé állni, mert ő is lehet, hogy fél, így legalább őt békén hagyja (ha nem is fizikai bántalmazás, lehet, hogy verbális neki is jut - sajnos)


tervezz és készülj.

ha bántani akar, akkor meg lépj le, keress meg valakit, aki szakemberrel tud támogatni (pl. ezért írtam a nevelési tanácsadót, ott a családvédelemmel, gyerekelhelyezéssel is foglalkoznak)


csak okosan, nehogy összeugorj apukáddal, inkább kerüld, és gondold át, mit akarsz, járj utána.


kitartás

2017. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Ameddig ő tart el, addig azt csinál, amit akar, amúgy elmehetnél iskola mellett dolgozni 12 órában, akkor levennéd róla a terhet.


Na, most hogy megelőztem a rosszindulatú embereket: NEM, SENKINEK NINCS JOGA A MÁSIK EMBERT MEGVERNI!

Ez a keresztényi szeretet? Anyád sem százas, ha ezt eltűri, már bocs.

Próbáld kerülni a társaságát, ameddig nem adódik lehetőséged elköltözni, aztán vissza se nézz!

2017. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A családban anyám keresi a pénzt, apának csak egy ilyen kamu munkája van valamilyen fogyatékkal élőkkel foglalkozó cégnél, amiből alig keres valamit, lehet ez is oka a frusztrációjának. A két éven át gyűjtögetett pénzemből vett számítógépemet is elkobozta, merthogy nem érdemlem meg, meg meg kell védeni engem magamtól, mert függő vagyok. A nagy függőségem abból áll, hogy diákmunka mellett nyáron hazaérek 6-7 körül, játszok egy-két meccset barátaimmal, majd 11-ig beszélgetek velük discordon vagy skypeon. Nem érti meg, hogy ezzel szeretnék foglalkozni, engem ez érdekel, infó különórákra járok még az iskolai emelt fakt mellett, angolból 98%-os előrehozott érettségim van, mert erre szeretnék tovább menni. De őt csak az érdekli, hogy neki legyen igaza, és mindent megtesz, hogy bebizonyítsa a felsőbbrendűségét, még akkor is, ha egyáltalán nem ért abból semmit, amit a gépemen csinálok. Így már kezdek lassan depresszióba zuhanni, mert ha nem munkába vagyok, akkor egész nap otthon fekszek az ágyamban, videókat nézek, olvasók, néha elmegyek futni, de egyébként a nagy semmivel telnek a heteim, mert nincs gépem, nem tudok barátaimmal beszélgetni rendesen, max hallgatni ahogy játszanak, és nevetnek, de mást nem. Nincsenek a közelben barátaim, a legközelebbi nagyjából 2,5 órára van tömegközlekedéssel. Legtöbbet a League of Legends nevű játékkal szoktunk játszani, ott ismertem meg a nagy részüket, barátnőmet is onnan ismertem meg, a velük való játék a napom fénypontja, ott érzem magam a legjobban, erre ez meg elveszi ezt a lehetőséget is tőlem, és így már tényleg semmi értelme nincs a napjaimnak. Depressziós is voltam egy évig kb, amiből a barátaimmal való szokásos nyári 3 hetes találkozás tudott csak kirángatni. Lehet hogy ez a géptől való függőségnek hangzik, de nem az, nem a játék a lényeg, hanem a barátaimmal eltöltött idő, egyedül nem is szoktam játszani. Minden nappal egyre frusztráltabb leszek, és csak nő a szótlan feszültség közöttünk, és nem akarom tudni, hogy mi lesz a vége.
2017. jún. 29. 10:27
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért a 98%-os angol érettségi meg az info fakt melletti különórák miatt nem hiszem, hogy így kellene hozzáállnia a tanulmányaidhoz. Azzal jó életed lesz. Meg kellene értetni vele.
2017. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy olyan ember vagyok, akit ha érdekel valami, akkor azt nagyon durván tudja nyomatni, éjjel nappal megállás nélkül lelkesen, de ha valami nem érdekel egy kicsit sem, egyszerűen nem tudom magam rávenni, hogy foglalkozzak vele, és azon kapom magam, hogy már csak a betűket, vagy a falat bámulom tanulás helyett. Matekból világéletemben borzalmas voltam, bukás szélén állok most is belőle, és ez idegesíti, pedig amúgy ő is ilyen volt ennyi idősen, igazán megérthetné a bajomat a matekkal.
2017. jún. 29. 10:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ha a helyedben lennék, bitang keményen ráfeküdnék a tanulásra, hogy érettségi után biztosítsam a helyemet egy jó távol lévő egyetemen és annak kollégiumában.
2017. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!