Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem le apámat...

Hogyan beszéljem le apámat jatékkonzol vételéről?

Figyelt kérdés
Apám szeretne venni húgomnak (8 éves) egy Playstation 4-et vagy egy Xbox One-. Régebbről van egy ps2-őnk de mivel az elavult és húgom nem tud új játékokat rajta játszani, ezért akar beújítani. Tudni kell hogy húgom tablet és számítógépfüggő, nemrég kapott egy tabletet (kb 2 hónapja) és egész nap azt nyomja. Amúgy régebben is volt neki, 4 évesen kapta de 4 év után összetörte. Elveszik a gyerekkorát :( amúgy is szegényel vagyunk, a csekkeket is alig tudjuk kifizetni.... mi legyen, hogy beszéljek vele erről...

2017. okt. 1. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem lehettek annyira szegények, ha futja konzolra. Ha meg futja rá, akkor miért ne vehetne egyet?
2017. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem a te dolgod nevelni a húgodat, apád meg azt vesz amit akar. 4 év után összetörte a tabletet? Hát az nem olyan szörnyű szerintem. Sőt. 4-6 évesen is tudott rá vigyázni, akkor kifejezetten ügyes. Balesetek meg történhetnek egy 40 évessel is.

Ezt a takarodjon ki a gyerek játszani dolgot meg nem értem. Mikor én voltam gyerek akkor persze kijártunk a játszótérre vagy a parkba, és nem volt kérdés, hogy lesz-e ott más is, lesz-e mit csinálni. Most minek menjen ki? Hogy ott üljön egyedül és malmozzon?

2017. okt. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Martin megint te vagy az?
2017. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm a válaszokat. nem, én norbert vagyok :D
2017. okt. 1. 17:03
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Hasznosabb, értelmesebb elfoglaltságot is találhatna apukád a húgodnak.
2017. okt. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Márpedig én megértem a kérdezőt, függő gyermeknek azért nem a függést támogató eszköz kéne, főleg, ha fontosabbra nincs pénz. Annyira örülök, hogy gyerekkoromban nem volt számítógépem, tényleg ne arról szóljon már az élet még kisgyermekként is... Ha normálisan tudná kezelni, az más lenne, de így...

De kétlem, hogy sokra mennél, kérdező. Nyilván elmondtad már a véleményed, többet nemigen tehetsz.

2017. okt. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%
#1: Ez nem így működik. Van, aki havi 90 ezerből vesz évi egyszer 100 ezer forintos telefont. Én megértem az érdekes prioritásokat, de ez azért erős.
2017. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, ilyen logikával, akkor mindenki az utcán élne mert ha havi x összeget keresel és egy lakás 2x-be kerül, akkor soha senki sem venne, mert többe kerül, mint egy havi fizetés. Itt jön az, hogy spórolunk. Ha havonta elteszel akár egy ezrest is, akkor idővel összejön rá a pénz. Ha nekik így megfelel, hogy a nehezen megspórolt pénzt erre költik el, akkor költség csak erre, ez az ő döntésük.
2017. okt. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!