Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan költenék magamra...

Jogosan költenék magamra ennyit vagy nagyon elszaladt velem a ló? 20/F

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok, otthon lakok, egyetemre járok és ezért nincs semmi jövedelmem csak az a pénz amit kapok szülinapomra meg a zsebpénzem. Ezt a pénzt most összegyűjtöttem mert régóta tetszik és nagyon meg szeretnék venni egy 60.000 Ft-os karórát ugyanis ez az egyik szenvedélyem. Nem szoktam bulizni, nincs drága telefonom sem csak egy régi. Ebből kifolyólag nem szoktam pénzt kérni semmire szinte. Ennek ellenére kicsit feszélyez, hogy ennyit költsek magamra, egy órára mivel nem szoktam hozzá ehhez a nagy pénz elveréshez. De ha arra gondolok, hogy más több százezret kér iPhone-ra és ruhákra, tízezer forintokat buliznak el egy éjszaka, fesztiválra költenek miközben ők sem állnak jobban anyagilag mint mi akkor meg úgy érzem ennyit most nem sajnálok magamtól. Viszont kicsit szégyellném magam, hogy ez azért sok pénz amiből ki lehet fizetni sok számlát, más ember meg ennyiből kell megéljen egy hónapig én pedig elköltöm egy órára. Igaz a szenvedélyem de ha reálisan nézem akkor megtenné egy olcsóbb is ami az időt mutatja. Két tűz között vagyok, mit tegyek?

2017. nov. 11. 12:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%

Mi lenne, ha várnál még egy ideig, és a saját pénzedből vennéd meg, amit te kerestél? Így nem éreznéd azt, hogy "pazarolsz", mert te kerested meg rá, nem a szüleid pénzét költöd el. Persze, akkor is lehet fontosabbakra költeni a pénzt, ha már saját magadnak keresed meg, de lehet, hogy így kevésbé lenne bűntudatod. Más nem jutott eszembe.


Mikor kezdesz el dolgozni?

2017. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, két év múlva fogok végezni. Remélem utána már munkába is állhatok.
2017. nov. 11. 12:22
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Alapszabályként addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Ha biztos vagy benne, hoyga közeljövőben semmi kiadásod nem lesz, és van még tartalékba vagy kétszer ennyi pénzed akor megtheted, hogy elversz 60k-t. Ha ez minden pénzed, akkor meg nem, mert az életben iszonyú veszélyes lenulláznod magad, pláne ha nem is létfontosságú dologra költöd a pénzt.
2017. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%

Az ajándékba kapott pénzekből gyűjtötted össze, akár el is ihattad, vagy bulizhattad volna, ha olyan lennél.

Semmi probléma, ha egy szép és értékes darabot akarsz magadnak venni.

Senki nem fogja zokon venni, hiszen azért kaptad tőlük - ajándék helyett - a pénzt, hogy "meglepd" magad valami neked tetszővel.

2017. nov. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
11%
Diákmunkára is lehet ám menni, rögtön nem csak anyu-apu bankból lenne pénzed.
2017. nov. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mi lesz a jövőben. Nincs kétszer ennyi pénzem csak kb. ennyi. Elköltöznöm nem kell itthonról, jogosítványom megvan, ha csak nem történne valami szörnyű nagy baj akkor nem lenne miért hozzányúljak ehhez a pénzhez.

Úgy gondolom én is, hogy ezt el drogozhattam, ihattam volna mint jó néhány évfolyam társam így egyszer meglepném magam valamivel. Viszont az olyan dolgok mint amit a #3-as írt mindig elbizonytalanítanak.

2017. nov. 11. 12:32
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Hát a zsebpénzét a többség elkölti, ha nem is egy ekkora összegben, de hetente pár ezret. Diákoknak (általában) nincs félretett pénzük.

Én a magam részéről a saját keresetemből is csak akkor vennék ilyen drága luxuscikket, ha meglenne legalább a háromszorosa félretéve.

Viszont, ha neked ez az óra fontos, és minden másra anyádék adják és fogják adni a pénzt, akkor végülis miért ne vehetnéd meg.

Azon ne aggódj, hogy más ennyi pénzből mit tehetne, ennyi erővel hétvégén egy sört se ihatnál meg, mert más 300-ból egy hétig enni tud.

Ha ennyire zavar ez a dolog, inkább vállalj diákmunkát, ha csak 2 napot mész egy héten, már lesz annyi zsebpénzed, hogy ne mindenre a szüleidtől kelljen kérni. A mai világban nem túl szerencsés, ha egy felnőtt ember teljes mértékben másokra van utalva anyagilag. Ok, most megveszed álmaid óráját egy vagyonért, aztán mi lesz, ha megint lesz valami szenvedélyed vagy jön egy jó lehetőség vagy éppen összetöröd az autót? Nem szaladhatsz mindig apádékhoz pénzt kunyerálni. Ez gáz.

2017. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Szia :)

Én lányként mondom, hogy szerintem megéri ha az ember néha többet is kiad magára, mint amennyit szokott. Nem költök sokat magamra, vásárolok turiból, középkategóriás boltokbol, de ugyanakkor vannak márkás, drága dolga im is (Nike, Macbook...). Én most fogok majd egyetemre menni, de már most dolgoztam nyáron diákmunkásként. És egy két dolgot magamnak a saját megkeresett pénzemből vettem pedig el tudom mondani hogy viszonylag átlag feletti életszínvonalon élünk, de igenis büszke vagyok arra a dzsekire vagy táskára amit magamnak vettem. Szóval ebből azt szeretném kihozni, hogy nem hátrány ha több lábon állsz és költesz magadra. Ez a saját spórolt pénzed, így te döntöd el mire költöd. Én úgy vagyok a saját pénzemmel hogy akármennyit költök nem megyek egy bizonyos összeg alá, ez nálam 50k. Tehát annyinak mindig ott kell lennie a számlámon.

Szerintem nem lenne hátrány elmenned dolgozni. Melyik egyetemen milyen szakon tanulsz?

Na és akkor amit én tennék a helyedben: várnék egy kicsit (amúgy milyen márka?), és mondjuk karácsonykor megvenném magamnak és valószínűleg még kedvezményt is kapnál rá. Viszont figyelj rá hogy tényleg ne nullázd le magad, nekem is vannak szenvedélyeim bár azok inkább sporthoz köthetők, de én is várok, hisz tudom ha most arra költök nem marad tartalékom ami (bár a szüleimmel élek és támogatnak) véleményem szerint alapszükséglet a mai világban.

Bocsi h hosszú lett, de remélem tudtam segíteni.

19L

2017. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Megfontolandó, szerintem is inkább még gyűjtögetek vagy dolgozgatok valahol és majd később megengedem magamnak még fiatal vagyok, van rá időm. Az, hogy lenullázom magam nekem sem tetszik mert így jobban érzem magam ha tudom, hogy van egy kis pénzem. Most ha ezt mindet elköltöm utána nem lesz semmim egy ideig. Angol szakos vagyok egyébként. Mi nem vagyunk gazdagok (nincs prémium luxusautó, 2 emeletes ház, rendszeres nyaralások) úgyhogy inkább tartalékolok. Az óra maga 90.000 ezerbe kerül de most van rá kedvezmény.
2017. nov. 11. 13:16
 10/22 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ha ekkora kedvezmény van rá, akkor vedd meg. Lehet, hogy később már el is fogyna. Legalábbis én sokszor jártam úgy, hogy áá... később majd megveszem. Hát nem, mert már nem volt. :D
2017. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!