Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha megtudnátok...

Mit szólnátok, ha megtudnátok a 15 éves lányotokról, hogy benne van egy ilyen Instagrammos csoportbeszélgetésben is?

Figyelt kérdés

Egy másik hasonló érdeklődésű emberek csoportjából a biszexuális emberekből áll, akik ugyan az a korosztály, mint az említett lány. A csoportban a mindenféle problémáikat beszélik meg. Olyasmiket is amiket te nem tudsz róla, például, egyáltalán a tényt, hogy biszexuális és azt, hogy aki tetszik neki az egy lány. De emellett beszélnek az emberek hozzáállásáról is.


Nektek milyen érzés lenne, ha egyszercsak szembesülnétek ezzel? Min akadnátok ki jobban? Azon, hogy biszex, vagy, hogy ha úgyvesszük idegenekben jobban bízik mint bennetek? Minen vélemény érdekel, az is amire nem kérdeztem rá konkrétan.


2017. nov. 25. 20:43
1 2
 1/16 Topi40 válasza:
42%
Ha nem bízik meg benned, akkor korábban valahol elrontottál valamit, ami miatt nem annyira bízik meg benned, mint a csoport tagjaiban. Az is kérdés, hogy ismeri-e őket személyesen? Ha nem az elég gáz szóval inkább ülj le vele egy beszélgetésre.
2017. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Ezeket a kamaszkori vonzalmakat egyik nemnél sem kell véresen komolyan venni, mert legtöbb esetben nem is kifejezetten szexuális jellegű a vonzalom, mint inkább erotikus. Ebben a korban az ember agyon fogékony mindenféle erotizáló hatásra. A szülőnek bensőséges beszélgetés kellene kezdeményeznie a gyerekkel, bár talán hatásosabb lenne iskolai kereteken belül egy szakember jelenlétében kellene elbeszélgetni a dolgokról, aki pontosan tudná definiálni az érintett kamaszokkal az érzéseik hovatartozását.
2017. nov. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Saját nevén beszélget ebben a csoportban vagy álnéven? Ha álnéven, akkor esetleg csak érdeklődni akar, az nem jelenti azt, hogy jobban bízik idegenekben, mint a szüleiben. Van néhány téma, amit kamaszkorban az ember nem a szüleivel akar megbeszélni.

Ha a saját nevén, fényképpel van benne a csoportban, akkor már inkább problémának érezném, hogy jobban bízik egy idegenben, mint a saját szülőjében. De ez esetben is szó lehet kizárólag információ-szerzésről, kíváncsiskodásról. Mindenképpen fel kell világosítani, hogy nem adjuk ki magunkat az interneten olyanoknak, akiket személyesen nem ismerünk.

2017. nov. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy senki sincs állnéven. Vagyis mindenkinek van saját képe az oldalán és más alkalmazáson már beszéltek videóhívásban. És az alap érdeklődési körű csoportból adódóan körülbelül az esélye semmi arra, hogy bárki is idősebb legyen a korosztálynál és ebben az adott kis csoportban nincs úgymond külsős. Nem ismer senkit személyesen, csak a képek és a hívások, üzenetek és videóhívások alapján.
2017. nov. 25. 21:26
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem az zavarna, hogy a lányom 15 évesen divatból vagy sem, de biszexnek vallja magát, hanem az, hogy hiszékeny, naiva.

Az internet egyik csalódása az, hogy bárkiből bármi lehet, és nagy baj ha egy 15 éves vadidegenekben jobban bízik, akiket nem is látott. Én nem vagyok egy számítógép zseni, de még nekem sem okozna nagy fejtörést, hogy hamis profillal, hamis képpel, 15 évesnek adjam ki magam. Nagyon nagy baj ha te azt hiszed mindenki őszinte..

2017. nov. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De például egy csoportos videóchatet, hogyan lehetne meghamisítani egy időben egyszerre négy embernek?
2017. nov. 25. 21:39
 7/16 anonim válasza:
100%

Az nem zavarna ha biszex lenne. Már csak azért sem, mert 15 évesen még bőven benne van abban a korban, amikor még az ember keresi az identitását, valamint önmagát. Aztán lehet még mire felnő 3x meggondolja magát, hogy kihez vonzódik. Ha meg marad biszex, akkor sem pánikolnék, mert még hozhat haza ugyanúgy fiút. :)

Az viszont rosszul esne, ha nem bízna bennem és elgondolkodnék azon, hogy vajon ez mitől van, illetve az én hibámból van ez vagy sem. Plusz megpróbálnék javítani és nyitottabban kommunikálni vele, persze mindezt úgy, hogy ne érezze nyaggatósnak, nyomulósnak.

2017. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Beszéljünk E/2-ben, azaz a kérdéses lány te vagy kérdező. 😊
2017. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kezdettől fogva úgy nevelem őket hogy bármik lehetnek, persze bizonyos kereteken belűl, lehet kőműves vagy orvos, ötös tanuló vagy hármas, és az sem fog kárt tenni a kapcsolatunkban hogy melyik nemhez vonzódik. Nekem fontos az hogy érezze hogy nekem mindent elmondhat, ha baj van segítek, ha valamit nem ért elmagyarázom. Elképeztően szoros a kapcsolatom a gyerekeimmel.
2017. nov. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Kedves 9-es! Több ilyen szülőre lenne szükség Magyarországon, akiknek ehhez hasonló a látásmódja. Elismerés és tisztelet! Számomra (is) fontos, hogy a gyerek nem egy eszköz, hanem egy partner legyen és törekedjünk a megfelelő kapcsolat kialakítására.. :)
2017. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!