Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen eljárás és mennyi idő?

Milyen eljárás és mennyi idő?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem ebbe a kategóriába tartozik, de nem tudtam melyikbe tenni.

Szóval:

Hallottam, hogy 12 éves kor felett elvált szülők esetében a gyerek dönthet, hogy melyik szülőnél lakhat. Ez milyen eljárás, mennyi idő kb, és bírósági ügy? Mert gondolom nem úgy megy, hogy csak úgy simán odaköltözik. Gondolom ez valami eljárással jár, és sok időt vesz idénybe, tárgyalások stb. Én 14 vagyok és szeretnék elköltözni anyától apához. Az okok most nem fontosak.

A válaszokat előre is köszönöm.



2017. dec. 29. 01:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem dönthet a gyerek, csak meghallgatás a véleményét gyermekelhelyezeskor.

Apad indíthat gyermekelhelyezeskor megváltoztatása iránti kérelmet, ha már eltelt 2 év az eredeti ítélet óta. A kérelmet erősen meg kell indokolni, az "okok most nem fontosak" egyaltalan nem játszik, a nem jövök ki jól anyámmal szinten nem. Konkrétan ha nem volt valami drasztikus változás az elhelyezés óta, esélytelen

2017. dec. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

1. A gyereket 12 éves kortól megkérdezik, hogy kinél szeretne lenni, de nem ö dönt, hanem a bíróság az összes körülmény mérlegelésével.


2. Ha megvan a gyerekelhelyezés, azt csak indokolt esetben lehet megváltoztatni, és 2 éven belül csak nagyon komoly okok (a gyerek veszéyleztetése) miatt.


3. Amennyiben csak a másik szülöhöz szeretne kerülni a gyerek, abba annak a szülönek is bele kell egyeznie, akihez menne, és neki kell kérvényt beadni az elhelyezés megváltoztatására.


4. A gyerekelhelyezés megváltoztatása csak az elözö határozattól számított két év múlva lehetséges. De ezt is meg kell indokolni és nem elég az "anyu/apu nem enged meg mindent".


5. Az eljárás megindítása nem jelenti azt, hogy engedélyezni is fogják, és ez több hónapos tárgyalássorozatot jelent.


6. Emellett azt is tudnod kell, hogy a "hétégi" szülö sokkal többet megenged a gyereknek, mint aki vele él, ezért a váltás után nem biztos, hogy többet megtehetsz, mint most.

2017. dec. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy az "okok nem fontosak", mert nem akartam a magánéleremről beszélni. De annyit elárulok, hogy itt nem csak annyi van, hogy anya-apa nem enged meg valamit. Elég komoly dolgok miatt akarok elköltözni anyától. Csak tudni akartam, eu mivel jár. Ha valakit mégis nagyon érdekel, az írjon privátba.
2017. dec. 29. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!