Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megszűnik a munkahelyem,...

Megszűnik a munkahelyem, ennek ellenére apukám elítél, mert eladónak akarok menni. Jogosan ítél el?

Figyelt kérdés

A munkahelyem várhatóan 2 éven belül megszűnik, a mostani helyeket felszámolják és akik elfogadják, más központba kerülnek át, más munkakörbe. Nem akarom itt leírni a munkám, mert szerintem sokan támadnának, de nappal 12, este 12 munkabeosztásról van szó, nagy felelősséggel. 24N vagyok, világ életemben ezt akartam csinálni, egyből el is helyezkedtem. Nettó 190-230 között keresek, ez függ sok mindentől, túlóra, stb, plusz évente 270 ezer béren kívüli SZÉP-re, EP-re, stb, ez elosztható. Ennyit erről. Viszont nem szeretném, ha valahol messzebb ajánlanának fel munkát és amit felajánlanak, ez ettől csak nehezebb lenne. Nézve, hogy az Aldiban, Sparban többet, vagy ennél kicsit kevesebbet keresnek, nem éjszakáznak, nincs felelősség ember életek felett - gondoltam jelentkezem és közben megtanulok angolul és elvégzek egy szakmát. Sajnos nekem egyetemhez nincs jó fejem, érettségim is közepes átlag lett. De apukám teljesen ki van akadva, hogy hüly@ vagyok, mit képzelek, maradjak itt, míg megszűnik, aztán lesz valami. Anyukám teljesen mellettem áll, de apám néha minősíthetetlen hangnemben beszél velem. Ja, ugyanezt csinálja, mint én, sőt, a párom is, 20 éve, már ő sem bírja az éjszakát. Mint én, ő is imádja a munkáját, csak már ő is bele fáradt abba, hogy ennél a cégnél sosem volt megbecsülés. Pedig nagy cég... Sajnos aki ilyen pályára készül, nem szerez pluszba jogász diplomát a zsebébe, ahogy egy fodrásznak sincs bölcsész diplomája. Ezek csak példák. Arról meg itt senki nem tehet, hogy mindent gépesíteni akarnak, holott az országban sok helyen nem ez van.

Szerintetek jogosan sérteget?



2018. jan. 25. 06:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Azt csináld, amit szeretnél. Nehez lesz ugy reggelente meloba menni, ha utálod. Tönre fog tenni. Ha Te eladó szeretnél lenni, es mellette tanulni tedd meg.. ..


Apád jelenleg így gondolja, de ha ott maradsz és megszünik akkor meg sz lesz s baja, hogy miért nem léptél elöbb.....

2018. jan. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerűbb lenne, ha leírnád, hogy mit csinálsz. Ez egy anonim oldal.

Egyébként nehogy már azt hidd, hogy eladónak lenni csupa móka és kacagás. Nem egy bonyolult munka valóban, de nagy szívás. És bizony hogy van felelősséged. Aki pénzzel dolgozik, annak mindnek van. Ha záráskor hiány lesz a kasszádban azt szó nélkül levonják a béredből. A sok bunkó s_ggfej vásárlót mosolyogva tolerálni nap nap után sem épp a stresszmentes élet titka. Ahol emberekkel kell foglalkozni ott ez van.

Másrészt meg ki tudja még mi lesz két év múlva? Ha tényleg szeretnéd amit csinálsz, akkor nem adnád fel ilyen könnyen. Vagy bőven ráérnél két év múlva tűnődni, hogy mi legyen.

Apádnak nyilván nem kellene sértegetnie, és előadhatná magát kedvesebben is, de egyébként igaza van.

2018. jan. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
83%

Nekem is megfordult a fejemben, hallva az aldis, lidl-s béreket. Az eladástól mindig a pénzkezelés miatt féltem, bár most is pénzzel foglalkozom (bérszámfejtés). Tekintve, hogy többet keresnek tisztán, mint én fél feketén, megfontolandó.

Viszont nem vagyok biztos benne, de úgy gondolom, ez a pénz túlórákkal, mindennel együtt elérhető és nem kizárt a 12 órázás. Plusz én úgy tudom, csak a szakképzetteknek elérhető ez a magas bér. Utána kell járni a részleteknek mindenképp. De szerintem egyáltalán nem rossz ötlet a terved.

2018. jan. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Alain Delon ***** válasza:
76%
A sértegetés soha nem lehet jogos.
2018. jan. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem jogos. Akkor lenne jogos, ha felmondanál és vele tartatnád el magad, de erről szó sincs, hiszen már az új helyedet keresed, pedig fel sem mondtál még.


Nekem eszembe nem jutna lenézni egy eladót, sőt, csodálom, hogy bírják. Anyósom pénztáros, és mesél dolgokat. A bunkó vásárlók (akiknek mindig igazuk van) csak egy dolog, sokkal inkább a főnök és a kollégák a problémásak.

2018. jan. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Tényleg leírhatnád, jelenleg mit dolgozol, nem tudom miért sértegetnének miatta, és azért releváns lenne a kérdés szempontjából.

Nyilván nem jogos, hogy sérteget. Ha követné a médiában a jelenlegi munkaerőpiaci híreket, ráadásul képben lehetne azzal, hogyha vmikor, akkor most érdemes eladónak lenni azoknak, akiknek nincs különösebb képzettségük. A Lidl ha jól tudom pl. 20%-kal emel, ettől harsogott az internet.

Persze, nem álommeló, de talán most jobban megbecsülik azt, aki hajlandó ilyen állást vállalni, ha már ekkora munkaerő hiány van ebben a szektorban. És sztem biztosan maradna agyi kapacitásod arra, hogy mellette tanulj vmit otthon, fejleszd magad.

2018. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szerintem kalauz
2018. jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj, fejleszd magad, de vard ki az elbocsajtast, ne menj el most magadtol. En is ezt csinalom. 2 es fel evem van meg, szeretem a munkam, igaz csak nappal dolgozom, hetfotol pentekig. Sot 17 ev utan szep kirlegitest is kapok, tuti nem fogom otthagyni a cegnek. Meg ha utalnam a munkam akkor is kivarnam.
2018. jan. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem kalauz, de Máv.De ebből a szempontból mindegy, a lényeg, hogy az apa kritizál, és nem lát, csak mint a lovak.. az elfogadásról, önzetlenségről van szó, amire képtelen. Itt a munka mellett képtelenség tanulni, 12-24-es forda szolgálat mellett nem lehet tervezni,itt tovább lépés nincs, annyira fogják az emereket, hogy semmilyen továbbképzésre nem emgedik őket, sőt, a felmondások miatt akik most elmentek, helyettesítés van, ami azt jelenti rövid váltásban dolgoznak, hosszú pihenő nap nélkül az éjszaka után, amit hosszú távon nem lehet sem fizikailag, sem szellemileg birni.A felellőség óriási, nyilván nem lehet egy eladói munkával össze hasonlítani, teljesen más katagória. Minden munkának megvan a maga szépsége, nyúge, hátolütője. Egy munkát sem lenne szabad lenézni, főleg nem a gyerekünkét.Dehát nem vgyunkk egyformák...
2018. jan. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

Ahogy #4-es tömören megfogalmazta: a sértegetés sosem lehet jogos.


Elszomorító, hogy apukád nem becsüli meg a tisztességes munkát. Pont az lenne ostobaság, ha itt kivárnád, míg megszűnik az állásod, aztán akkor kezdenél kapkodni fűhöz-fához - ahogy apukád helyesnek tartaná.


Teljesen jó a stratégiát, csupán egyetlen alternatívát javaslok megfontolásra: ha pároddal közös jövőt terveztek és lakásviszonyaitok rendezettek (pl. nem szüleidnél laktok), akkor megfontolandó, hogy megpróbáljatok egy trónörököst összehozni, míg itt dolgozol. Akkor 3 év (de ha kistestvér is érkezni fog, akár 5 év) szünet lesz, ami alatt tudsz képzést végezni, más helyet keresni. Igaz, kisgyerekes anyukát mindig nehezebben vesznek föl, erre is gondolni kell.

2018. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!