Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beiratnád gyermekedet magánisk...

Beiratnád gyermekedet magániskolába, ha meg lenne hozzá az elegendő jövedelmed vagy "normális" iskolába járatnád? Érvek mellette és ellene?

Figyelt kérdés
Ezek a magániskolák évente 5 millió forint környékén vannak. Ha neked mondjuk havonta lenne 5-6 millió a jövedelmed, beiratnád gyermekedet magániskolába vagy rendes iskolába küldenéd? Mik az érveitek? Jó dolog a magániskola?
2018. jan. 25. 21:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%

Magániskolába járatnám ha meglenne hozzá a keret.

-az államiak baromi lepukkantak

-a Waldorf-ba járó ismerősömből kiindulva, több a szünidejük+ jobb az oktatás.

2018. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%
Én is magániskololába jáatnám de nem a Waldorf-ba én sok rosszat hallottam róla pl hogy sok a kivételezés meg ilyenek de lehet nem igaz
2018. jan. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%
Dolgoztam egy családnál, ahol 6gyerekből 5 Nagykovácsiba járt, az amerikai suliba. Rengeteg programot szervezett nekik a suli, közvetlenebbek voltak a tanárok, imadtak odajarni. Kortarsaikhoz viszonyítva szerintem illemtudóbbak voltak, szélesebb látókörrel rendelkeztek, es több impulzus érte őket ennek az iskolanak köszönhetően. Sokféle sportban, kreatív hobbikban próbalhatták ki magukat tantervi keretek között. Igen. Én, ha megtehetném, ilyenbe íratnam a gyerekemet
2018. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
51%

Nem sok az 5 millio tandíjra? Olvastam hogy az amerikai iskola a legdrágább ők kérnek 20000$ tandíjat Budapesten.


Igen beiratnám, főleg az Osztrák vagy a német magániskolába. Ez az ami olyan pluszt ad a gyereknek az életbe, amin nem lehet spórolni. De sokan nem tehetik meg, nem érdekli őket a gyerek jövője stb. Az állami iskola nem tudja azt a szintet nyújtani mint egy felkészült külföldi oktatási rendszeren alapuló magán.

2018. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
29%

"Rengeteg programot szervezett nekik a suli, közvetlenebbek voltak a tanárok, imadtak odajarni. Kortarsaikhoz viszonyítva szerintem illemtudóbbak voltak, szélesebb látókörrel rendelkeztek, es több impulzus érte őket ennek az iskolanak köszönhetően. Sokféle sportban, kreatív hobbikban próbalhatták ki magukat tantervi keretek között. Igen. Én, ha megtehetném, ilyenbe íratnam a gyerekemet"


A tehetősebbek gyerekei mindig sokkal illemtudóbbak, tanultabbak, illedelmesebbek, széleslátókörűek. Leszámítva az újgazdagokat akik kb. ugyan azok maradnak szellemileg. Itt a lényeg de ezt nem szeretik a panelprolik hallani

2018. jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
64%
A Waldorf egy fogyatékosképző, na oda 100% hogy nem járatnám. De egy normális magániskolába igen (a középiskolát magam is ilyen helyen végeztem, jó is volt).
2018. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
71%
Magániskola egyértelműen. Két évig tartottam sport jellegű magánórát a Britannica-ban és döbbenetes volt megtapasztalni, hogy az ott nevelkedő gyerekek FÉNYÉVEKKEL értelmesebbek, mint a közoktatásban részesülők. Mindegyik egyesével olyan, mint a rendes sulikban a kiemelkedő tehetségek. És nem azért, mert tehetségek. Hanem mert megkapják a legjobb alapot fejlődni. A sajátomnak is ezt akarnám biztosítani.
2018. jan. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
88%
Még a magániskola sem kerül 5 millióba, rengeteg ismerősöm jár az Amerikai suliba és ha jól tudom nekik 1 millió a tandíj félévenként.... És mellesleg nem feltétlen magániskolába járatnám. Én budára jártam egy katolikus gimibe (abszolut nem gondolom ugy hogy túl volt tolva a vallás oktatás), és nincs lepukkanva sőt szerintem nem nagyon találsz Budapesten szebb iskolát nála, fantasztikus tanáraim voltak, és szín ötösre érettségiztem, fel is vettek az egyetemre ahol tovább szerettem volna tunulni... A gyereknek nem magániskola kell hanem jó példa. Az én édesanyám most csinálja a 4. diplomáját amellett hogy egy elég nagy céged elvezet és egy másk cég gazdasági igazgatója. Nem ráeröltetni kell a gyerekre a tanulást hanem jó példát helyezni elé.
2018. jan. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
67%
Azért azt nem mondanám hogy olyan de hűha intelligens mindenki. A húgom is magán suliba járt kb át tuszkoltak embereket meg segítettek nekik doga stb során még 100 javítási lehetőséget kaptak mindenre. Kb áttuszkoltak mindenkit mert fizettek. Persze abban jobb hogy több programot ajánlanak stb de hát ha ennyit fizetsz akkor nem is akkora szám ez.
2018. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
63%

Dehogy járatnám, pénzkidobás, és nem is annyival jobbak.

Vallásos gimibe adnám, én is odajártam, megkaptam minden alapot amit csak lehetett.

2018. jan. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!