Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel sokat hianyoztam az...

Mivel sokat hianyoztam az iskolabol anyam olyanokat mondd hogy elvitet ezert engem intezetbe kerulok. De egy ilyen miatt csaknem visznek el?

Figyelt kérdés
2018. jan. 26. 05:24
1 2
 1/12 anonim válasza:
73%
Nalunk úgy van,h 10 igazolatlankor kapunk egy “értesítést”.Majd ha meglesz a 30 is akkor kicsapnak.
2018. jan. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
79%

Első vagyok,kicsit felreolvastam Sry :D

Nem hiszem h elvisznek ezert.Csak anyukád gondolom ra szeretne venni arra h ne hianyozz többet.

2018. jan. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
A szüleidtől nem vesznek el, anyud csak próbál rád hatni és kétségbe van esve, gondolom. Ideje lenne összekapnod magad, mert te is és a szüleid is nagyot szívnak, ha eléred a kritikus igazolatlan óraszámot. Mindenféle kínos gyerekvédelmi folyamatok indulnak el, megvonják a családi pótlékot, tehát anyukádéknak egy fontos összeget húzol ki a zsebéből és megalázó vizsgálódásoknak veted őket alá. Te meg kikerülsz a suliból és valószínűleg a helyi "gyűjtőbe" kerülsz, ahonnan aztán pápá, jövő kilátások. Nem éri meg.
2018. jan. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
De, elvehetnek. Nem kevés hianyzas kell hozzá, de ez a végső lépés.
2018. jan. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

de miért hiányoztál és hány éves vagy? igazolatlanok a hiányzásaid? nem olyan könnyű ám elvenni a szülőtől a gyereket, komoly indok kell hozzá.

szerintem anyukád csak ijesztget, de nem jó, ha lógsz az iskolából. Ha komoly oka van, hogy nem szeretnél iskolába járni (bántanak, stb) akkor beszélj a szüleiddel, az osztályfőnököddel (akiben megbízol). esetleg áttehetnek egy másik iskolába, ahol jobban érzed majd magad.

2018. jan. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

De igen, elvihetnek. Mármint ha nincs igazolásod(betegség).

Bár először védelembe vesznek, majd megvonják a családit, és kirúgnak.

2018. jan. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
68%

Ha sokáig csinálod elehetnek a családtól 18 éves korodig.

Hidd el tapasztalatból mondom, énis rengeteget hiányoztam, mára már bánom.

2018. jan. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Tök mindegy, ilyen hozzáállással úgyse lesz belőled senki.
2018. jan. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

De miért hiányoztál sokat az iskolából? Gondolom nem betegség miatt, az igazolva lenne és nem akadna ki anyukád.

Őszintén kérdezem,hogy miért kell lógni?

Volt pár ilyen osztálytársam, szerintem többet hiányzott, mint amennyit bejárt. Nem is vitték túl sokra és a tanárok is úgy álltak hozzájuk. Egyértelmű volt bizonyos idő után,hogy az összes dolgozatot, számonkérést szándékosan lógják el. Ahogy bejöttek a tanár azonnal megiratta őket, nem volt már több kifogás és felmentés. Aztán jöttek a rossz jegyek, mivel nem tudták az anyagot,azt sem tudták mit veszünk.

Szóval szerintem érdemes lenne bejárni. Nem jó a suli, de mindenki kibírta. Legalább egy normális érettségit és szakmát tegyél le.

Utána nem kell többet suliba járnod.

Egyébként nem hiszem,hogy anyukád intézetbe adna,csak fenyegetni akar.

2018. jan. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha lógsz az iskolából, és cseszel a kötelességed tenni? De igen, odáig juthatsz. Mert a családod nyilván még ennyire sem képes rávenni, vagyis veszélyeztetnek téged.
2018. jan. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!