Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikortól engednéd a gyereket...

Mikortól engednéd a gyereket az apjával nyaralni? Túlaggódom?

Figyelt kérdés

A férjemmel a lányunk 2 éves korában elváltunk.

Sosem tiltottam tőle a gyereket, nem zsaroltam semmivel, ő ennek ellenére másfél évig felé sem nézett.


Most a lányunk 6 éves, kb fél éve minden második szombaton elviszi egy délutánra az itteni plázába, elvan vele 1-2 órát, vesz neki valamit a játékboltban, esetleg elviszi moziba és ennyivel le van tudva a közös program. Mondtam, hogy vigye el máshova is, mondjuk menjenek el korizni, cirkuszba, vagy kirándulni, fürdőbe, stb. De nem, mert hogy nem bír rá figyelni, ez a fél délután is lefárasztja.


Viszont most kitalálta, hogy márciusban mennek nyaralni a barátnőjével és vinni akarja a lányunkat is. Mondtam, hogy biztos nem, mert az új barátnőt sem ismeri a lányunk, a férjem nem tudja a gyerek szokásait, mikre kell figyelni és ha egy fél délután vele lefárasztja, 10 nap kicsinálná. Mondtam, hogy úgy oké, ha a nagyszülők is mennek (az exem szülei). Náluk sokat van a lányunk, havi 2-3 alkalommal ott is alszik, bízom bennük teljes mértékben. De hogy őket nem viszik, mert a volt anyósom nem kedveli a férjem barátnőjét és nem akarja elrontani a hangulatot...

Mondtam, hogy akkor menjenek közelebbi helyre, ne a világ másik felére. De nem, mert ők tengerpartot akarnak.


Szóval én több opciót is javasoltam, de nem, ők nem engednek semmiből. Kérdeztem a lányomat, ő mondta, hogy szívesen megy, de csak akkor, ha én is megyek vele (ez nem fog megtörténni nyilván). Az exem szerint túlaggódom, burokban nevelem a gyereket és hogy két nap után már eszébe sem jutnék, én csinálom feleslegesen a feszültséget...



Hogy bírjam jobb belátásra ezzel kapcsolatban?


2018. jan. 30. 16:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Ha a lányod nem is akar menni (ugyebár nélküled nem akar) ,akkor mi is a kérdés ?
2018. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen igazad van, én sem engedném el a 6 éves gyerekemet olyan valakivel, aki nem képes figyelni rá, tengerpartra, víz közelébe meg pláne nem. Várjon vele még pár évet, amikor a gyerek már tud magára vigyázni és vigye akkor, ha még akarja.
2018. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
23%
Abból a szempontból valóban túl reagálod ,hogy nem tudja mit és hogyan kell . Tény és való nem vette ki eddig a részét a gyereknevelésböl de ez most változhatna ezzel a nyaralással . Megértem a félelmeidet is . Sajnos nálunk hasonló volt az eset . Éveken keresztül jártunk édesapámmal nyaralni ,elötte sokáig felénk sem nézett aztán ugyan ez volt a helyzet mint nálatok . Az utolso nyaralás alkalmával már 16 voltam . Ugy hivtam fel anyukámat azonnal jöjjön értem én vele.ott nem maradok .Nálunk kissé összetettebb volt ez a dolog de én engedném bizonyos feltételekkel . Értem ezalatt a telefonon való elérést és társait.
2018. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
Ne engedd el a gyereket. Más variáció nem nagyon van. Ha emiatt balhézik,akkor szembesíteni kell vele hogy pár órát se bír ki úgy a gyerekével hogy ne csak vásárolgasson neki, de törődjön is vele.
2018. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

Sehogy. Megmondod, hogy nem megy veletek és pont.


Ha egy nap után bőgni fog a gyerek - 99%, hogy fog -, mit csinálnak a maradék 9 napban?

Felejtős, apuka nem ismeri a kislányt, barátnő meg pláne jó szemmel nézné.

2018. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%
"Teljesen igazad van, én sem engedném el a 6 éves gyerekemet olyan valakivel, aki nem képes figyelni rá, tengerpartra, víz közelébe meg pláne nem. " Nagyon egyetértek! Elég ha csak két percet enyeleg a csajjal, a gyerek meg ellóg- sanszos hogy kész a tragédia.
2018. jan. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%

Aludjon ott előtte egy hétvégét. Lányod is túlesik rajta, a nagyszülőknél is elalszik, az apjával sem lesz probléma. Te is megnyugszol. Ne. Kicsi már a lányod, de ha kisebb lenne sem lenne gond szerintem. Lehet innentől már máskor is ott fog aludni. Egyszer kell túlélni rajta, nem lesz semmi gond.

(Nálunk 2 és 3 évesek voltak a fiúk mikor elválunk, gond nélkül elvannak az apjukkal, el is voltak kezdettől. Pedig míg együtt voltunk nem nagyon vette ki a részét a gyereknevelésből, hiába kértem. Mikor "muszáj" lett, mégis megoldotta. Láss csodát önként vàllalja.. furák a pasik. Adj neki te is egy esélyt

2018. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Amig csak max. fél napot volt eddig az apával, addig szóba sem jöhet ezy 10 napos nyaralás, föleg nem külföldön.


Ha az országon belül mennének olyan távra, ahonnan szükség esetén fél napon belül vissza tudja hozni a gyereket, ha valami nem stimmel, illetve nincs ekkora balesetveszély (tenger), akkor belemennék, de így semmi esetre sem.

2018. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
92%
Szerintem ne engedd el.Ha valamilyen úton módom a nagyszülők is elmennének akkor viszonz igen.De így ne engedd el az apjával.Egy gyerekre folyamatosan kell figyelni.Ha meg az apja barátnője ott van esélytelen hogy folyamatos felügyelett tartsák a kislányt.Ha a lányka csak úgy menne el nyaralni ha te is vele mész akkor meg végképp ne.Szegénykének egy kisebb csalódás lenne ha nélküled menne el.Mondd meg az exednek hogy vagy nagyszülővel (vagy rajtuk kívül más felügyeletével) vagy sehogy nem engeded el.A kislányoddal meg majd beszéld meg.Egy kicsit szomorú lesz hogy nem mehet de szerintem elfogja fogadni.Ha meg mindenképp elakar menni valami fürdős nyaralós helyre egy napra valami kis fürdős parkba menjetek el.:)
2018. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nyílván nem, ha ilyen link alak lenne. Felteszem eleve csak azért akarja, hogy menőzzön az új csaj előtt, hogy ő milyen családközpontú, de első nap megbánná, amikor rájön, hogy ha a gyerek ott van, nem kufircolhat kedvére.


Ha elválnánk a férjemmel, ő vihetné bátran jóval kisebbként is, mert egyenértékű szülő.

2018. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!