Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt? (Pénzt...

Miért csinálja ezt? (Pénzt adok anyunak, ő továbbadja tesómnak. )

Figyelt kérdés

Bár anyukám szorgalmasan dolgozott egész életében, a nyugdíja elég alacsony (nem meglepő ebben az országban...). Apukám nincs már, így egyedül él. Elég nehezen jönne ki, így minden hónapban fizetek a rezsibe, és rendszeresen veszek neki cipőt-ruhát, hogy arra se kelljen költenie. A rezsit úgymond kötelességemnek érzem, mert ők is sok áldozatot hoztak míg felneveltek, a ruhavásárlás pedig mondhatni még öröm is, ha vihetek valami szépet, és látom, hogy tetszik neki.


Gondoltam (és beszélgettünk is róla), hogy ami marad, azt elkölti magára. Pl. nagyon szeret kávézni, megenged valami drágább kávét, vagy tartalékol rosszabb időkre. Erre mi derül ki? Hogy spórol ahogyan csak tud, még a kaján is, nemhogy "luxust" engedne meg magának, hanem tesóméknak folyik be a lóvé... Ami nagyon szomorúvá tesz...


Két dolgozó ember, diplomások is ráadásul, gyerek sincs. Csak valahogy mindig mínuszban vannak. Pl. a sógornőm folyamatosan tanul valamit, ami alapvetően még pozitívum is lehetne, de végül semmit nem használ ki, csak egy plusz papír. Mellette részmunkaidőben dolgozik, mert nem fér bele több a sulik mellett. Így a fizu is kevés. Tesóm is egy sz*r helyen robotol, meg sem próbál másikat keresni. A házuk is csak a pénzt viszi, mert egy régi parasztház. Hogy minek vették meg, az ő dolguk lenne, de nem így!


Bevallom azért is rosszul esik, mert bár a pénzt tudom nélkülözni, azért én sem dőzsölök, éppenséggel el tudnám költeni. Pl. beérem nyomógombos telefonnal, pedig tetszene egy okosteló nekem is. Ellenben náluk az is alap, hogy évente csere van. (Tudom tönkre is mennek ezek.) De a legjobban a kaján való spórolás háborít fel.


Szóval rohadtul szíven ütött, és nagyon nem fair. Verjem ki a cirkuszt, vagy hagyjam ennyiben?


2018. febr. 9. 12:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
A tesódnak elmondhatnád, hogy szemét dolog a kisnyugdíjas édesanyjától pénz elfogadnia felnőtt emberként. Ha ezen megsértődik, az legyen az ő baja. Anyukádat pedig jobb volna nem közvetlenül pénzzel támogatni, hanem azzal, amire épp szüksége van (pl. minőségi élelmiszer, jó minőségű kávé stb.). Nyilván több utánajárást és odafigyelést igényel, mint pénzt adni, de ebben a helyzetben nincs más lehetőség. Amit én biztos nem próbálnék meg, Anyukának elmagyarázni, hogy ne adja tovább a te pénzedet a tesódnak: nem fogja megérteni, és meg lesz bántva.
2018. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
És ha mondjuk kevesebbet fizetnél a rezsibe, a többiből pedig te vásárolnál be anyukádnak? Így neki muszáj lesz a rezsit fizetnie, te pedig a "luxus" termékeket megvennéd neki? Vagy beszélni kell a tesódékkal, hogy ez így tarthatatlan.
2018. febr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor vegyél neki csak dolgokat, de pénzt ne adj.

Amúgy nálunk is hasonló a helyzet, anyám inkább él főtt krumplin, csak hogy a here tesómnak tudjon pénzt adni, meg különlegességeket venni. Én is szóvá tettem már ezt, de za olyan ember, aki már eleve elfogadja és természetesnek tekinti ezt, azt valószínű nem fogja érdekelni, hogy mi a véleményed. :/

2018. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Te sem élsz nagylábon. Lehet, hogy mumus leszek a válaszolók szemében, de én megmondanám neki, hogy amit tőled kap, ne adja már oda azoknak, akik évente cserélgetik a telefonjukat, neked meg nyomógombos van. Ez csak egy példa a sok közül, amit leírtál. Nem érdemlik meg, osszák be.
2018. febr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%

először csak mellékesen:

ebben az országban úgy működik, hogy az a mérvadó hogy mennyit dolgozott életében Plusz!, hogy az uccsó években mennyiért dolgozott(főleg az utolsó évek a lényeg),de ha ez nem tetszik akkor lehet menni amerikába ahol horribilis összegért van csak betegellátás és nem létezik segély stb. vagy Kínába ahol nyugdíj nem is létezik...


De ettől függetlenül akkor ne pénzt adj, hanem csak olyan ételeket vegyél amit anyád szeret. Tesódat pedig szóld le amiért felnőtt létére még mindig az öreg nyugdíjas anyjától kér el pénzt.

Megjegyzem az én anyám is nyugdíjas mégis dolgozik(ez persze attól függ anyád milyen fizikumban van)

2018. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Eszem megáll, most már nem csak a gyerekeket küldjük el dolgozni, hanem a nyugdíjasokat is? :D

Nekem van egy világmegváltó javaslatom: ha kipottyant a gyerek a szülőből, tegyünk rá rabláncot, állítsuk a futószalag mellé és csak akkor kapcsoljuk le, ha már kihűlt az elaszott teste! :D

2018. febr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy derült ez ki? Mióta van ez így?

Nyugodtan mondd meg neki, hogy őt támogatod, a testvéredéket meg nem. Ha őket akarnád, akkor közvetlenül nekik adnád.

2018. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

Vidd el kávézni.

Képes és még a csomag kávét is odaadja nekik, ajándékot is olyat adnék, amit nem ad tovább.

2018. febr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

tesóddal beszélgess el

aztán anyuddal is, hogy te őt támogatod, ha pedig továbbadja, akkor ennyi volt.

2018. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Te vagy a család fejős tehene,ébresztő.. Pénzacsp elzár. Ne finanszirozd mások ökörségét. Felnöttek. Szégyelném a pofám,ha Anyám miatttam sporolna a kaján h én dözsöljek,gondolkozz el ezen és zárd el pénzcsapot tesód felé,Anyádnak adj de csak akkor ha nem adja tovább. Életed végéig őket tartod el majd,és saját családod se lesz miattuk. Férjemmel ugyan ezt csinálták,fejték mint a tehenet.. De megunta és 15 éve offolta őket az életéből.
2018. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!