Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért hiheti, hogy ez...

Apám miért hiheti, hogy ez vicces? Miért kell ilyeneket mondania?

Figyelt kérdés

Amikor a barátnőm itt van, akkor apám mindig viccesnek hiszi magát, ha beszólogat.

Barátnőmmel gyakran főzőcskézünk, néha apám is itthon van ilyenkor, nem bírja ki, hogy ne szóljon bele, ne szóljon be valami "vicceset". Mindig beszól, hogy hagyjam abba a főzést, inkább rendeljünk pizzát, azt nem lehet elrontani, meg amikor ránéz a kajára, akkor húzza a száját, hogy "Őőőő, háááát, majd inkább én csinálom" vagy "Háááát, inkább add át a barátnődnek."


Megpályáztunk barátnőmmel egy munkát, ami nagyon sok utazással jár. Fater erre elkezdi, hogy milyen vicces lesz, ha csak az egyikünket veszik fel. Tudja, hogy előfordulhat, hogy 3-4 napot leszünk távol egymástól, erre ezt mondta kicsit cinikusan, gúnyosan: "Ez ám a hosszú kapcsolat titka."

Amikor elrontottam valamit, akkor a barátnőmnek mondta: "Bármikor találsz jobbat"


Szinte minden alkalmat megragad, hogy vmit be tudjon szólni viccesen vagy gúnyosan. Nem fogja fel, hogy ezzel a barátnőm előtt ássa el a tekintélyemet.

Barátnőm is mondta már nekem, hogy így nem érzi jól magát, hogy állandóan beszól vmi viccesnek tűnő dolgot nekem. Azt is mondta, hogy így könnyű kiábrándulnia belőlem (ezt így el is tudom képzelni).

Amikor apámnak mondom (amikor nincs nálunk a barátnőm), akkor mindig megsértődik, elkezd hisztizni, egyszerűen nem képes felfogni, hogy ez rám nézve gáz. Mindig jön a megsértődés és csapkodás, hogy "akkor hagyjál", meg paraszt vagyok, hogy ezt szóvá teszem.

Nem lehet vele normálisan beszélni.

Amikor a barátnőm előtt beszólogat, akkor néha unottan nézek rá és azt sugallom a nézésemmel, hogy "hagyd már abba, nem vagy vicces!" Ilyenkor is előjön, hogy megsértődik és hatalmát kihasználva elkezdi mérgesen mondani, hogy ne merjek így nézni rá még egyszer.


Én is szoktam viccelődni, de tudom, hol a határ. Kicsit komolyabb vagyok, mint apám.

Mit lehetne vele csinálni? Hogy állítsam le? Miért hiheti azt, hogy ez vicces?

21/F


2018. márc. 13. 15:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Visszaszólhatnál, hogy "Mi van fater, féltékeny vagy?" :D
2018. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
15%
Hogy fog ez neked hianyozni, mikor mar nem lesz az elok soraban a faterod....
2018. márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%
Valószínűleg nincs társasága, ilyenkor éli ki magát. Próbál imponálni a barátnődnek. Megváltozni nem fog, az elköltözés oldja meg a problémát.
2018. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Valójában apád azért "vicceskedik", mert tetszik neki a a barátnőd és így próbál "bevágódni" nála. Egyébként meg nyilván az a természet, akinek nehezére esik visszafognia magát, mert azt hiszi, hogy akkor nem barátságos.
2018. márc. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Állandóan a barátnőm előtt mondja, hogy intézzem el a dokit, a papírjaimat, ne felejtsek elmenni/megcsinálni vmit, stb... Mondtam is neki, hogy elsőre is megértettem és csinálom, nem kell mindig mondogatni. Ezen is megsértődött... Teljesen azt hiszi, hogy hülye vagyok. Az a célja, hogy lejárasson...

A barátnőm is mondta nekem, hogy ezt nem bírja nézni, ahogy beszél velem és mond, mert úgy mondja, mintha hülye lennék...

2018. márc. 13. 16:14
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Ott rontod el, hogy ezeket magadra veszed és foglalkozol ezekkel a beszólásokkal, ahelyett, hogy valami hasonlóval visszavágnál és/vagy leszarnád, miket magyaráz. Ha a barátnőd pár beszólás miatt képes belőled kiábrándulni, az a kapcsolat annyit is ér. Itt maximum az a kiábrándító, hogy nem tudod ezeket a helyén kezelni.
2018. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Ez legyen apukáddal a legnagyobb problémád. A barátnőd gázosabb, ha emiatt kezd kiábrándulni.
2018. márc. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul fogalmaztam, nem kezd kiábrándulni, csak ez neki szarul esik.

Többnyire nem szoktam ezekkel foglalkozni, elengedem. Néha unottan visszanézek rá, hogy vegye már észre magát vagy visszaszólok, hogy nem kell beleszólni.

2018. márc. 13. 16:23
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Apád megkeseredett, esetleg nagyon zavarban van, így próbálja leplezni ezt.

Nekem csak baráti kapcsolatban cisnálta ezt az egyik barátnőm anyja, folyamatosan piszkálta lányát előttem. Ezzel magukat járatják le, engem is szoktak otthon ugratni, de van határa.

Apukád úgy viselkedik, mint egy gyerek, a leírásod alapján.

Hát vagy az van, hogy ignorálod, mintha ott sem lenne, vagy visszaszólsz valami bealázósat, úgyis eléggé kiszámítható a humora, ahogy látom.


Remélem sikerül a meló.

2018. márc. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
26%

"Nem fogja fel, hogy ezzel a barátnőm előtt ássa el a tekintélyemet. "


Milyen tekintélyed kellene, hogy legyen a barátnöd elött?? Ez szerintem igencsak gáz, ha ez eszedbe jut!

2018. márc. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!