Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy érdemes egy hirtelen...

Hogy érdemes egy hirtelen haragú szülőt/embert kezelni?

Figyelt kérdés

Apukám eléggé könnyen felkapja a vizet, és nagyon türelmetlen, de ezt leszámítva jó ember, szórakoztató, és szeretek vele lenni.(elváltak a szüleim, így csak heti 1-2x vagyok vele)

Van,hogy nem történik semmi, és olyan is van,hogy egy nap több konfliktust is kirobbant, elég ha úgy szólnak hozzá.

Ilyenkor erőszakossá válik, sokszor kellemetlen a viselkedése nekem (nagyon kellemetlen)

Próbálkoztam már azzal,hogy azt mondtam,hogy nem megyek vele, mert éget a viselkedésével.

Ő ezt nem érti, de megígéri,hogy nem fogja felkapni a vizet.

Erre legutóbb is az egyik nagy áruházban matricázni akarta a pékárut, két gép volt, az egyik nem működött, a másikon egy férfi mérte a kosarában lévő nagy mennyiségű pékárut.

Apukám oda ment, nagyon szépen, tisztességesen megkérte a fickót,hogy gyorsan rátehessen egy matricát arra az egy tételre amit vett.

A fickó meg mondta,hogy majd ha ő végzett akkor azt rak rá amit akar.

Erre apukám rögtön felkapta a vizet, és egy akkorát belerúgott a férfi kosarába,hogy a kosár a fél üzleten át átgurult a tartalmával együtt, több embernek is majdnem vagy részben nekiment.

Erre a pasi elkezdett háborogni, apukám félretolta őt a gép elől, elhajította azt a zacskót is amit a fickó épp matricázott, és rányomta a sajátjára azt ami neki kell.

Majd mintha mi sem történt volna folytatta a vásárlást.

Mondtam neki,hogy megígérte,hogy nem viselkedik így, a válasza meg az volt,hogy most igaza volt neki, és nem azt ígérte nekem,hogy meghunyászkodik mindenféle bunkónak.


Szeretnék vele lenni, nehezen bírnám ki ha sokáig nem találkoznék vele, de nem akarom hogy ilyen legyen.

Ez is csak egy példa volt, ennél durvábbakat is mesélhetnék róla, de ilyennek kell elképzelni.

Ez ellen létezik bármiféle ellenszer?Más akinek van ilyen hirtelen haragú ismerőse/barátja rokona, hogy kezeli?


2018. márc. 28. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Az embernek néha várni kell,pár perc nem a világ. V a postán,orvosnál is félre lökdösi az embereket? Nálunk senki se idegproblémás,nincs ilyen gondunk. Ezt kezelni kéne, mert nem csak idegeneket fog félre lökdösni az árúházban. :(
2018. márc. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Hát, bár a konkrét példánál a másik fel is lehetett volna megértőbb, apad eleg idegbetegnek tűnik.
2018. márc. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Postára nem jár pont a sor miatt, a háziorvossal meg rokoni kapcsolatban áll az új párja, így soron kívül kerül sorra.

Hogy idegbeteg e nem tudom, mondhatjuk...pedig tényleg olyan jó ember lenne, figyelmes, idegen embereknek is ott segít ahol tud, kiszáll a parkoló autóból,hogy egy anyukának segítsen felvinni a lépcsőn a babakocsit, parkolást indít arra az autóra amelyiket épp megbüntetik, aztán cetlit ír a tulajnak, hogy nem kell befizetnie a csekket, mert indított parkolást a büntetés időpontjára, és számtalan ilyen kisebb-nagyobb figyelmes gesztusa van.


Mindezt pedig keresztbe húzza a türelmetlenségével, és a dühével, és ilyen dolgokat csinál mint a boltban.

2018. márc. 28. 12:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig kezelni kéne ezt hosszútávon,mert szép és jo h figyelmes,de egyszer lesz például valamiért dühös egy babakocsis Anyukára,akkor a babakocsiba is belerúg majd?
2018. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, engem is tud idegesíteni a sorbanállás, meg a várakozás, ahogy sokakat. De azért annyi önuralma, türelme, kell, hogy legyen egy normális embernek, hogy nem viselkedik így. Ha nincs, akkor valóban pszichológushoz kellene fordulnia.
2018. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk, ezek alapján, lehet, hogy azt meg is verné.
2018. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem volt igaza! Ez egy vadember!

Engem is zavar a sok tutyimutyi ember, meg a tömeg, meg a sorbanállás, de emberek vagyunk. Nem pedig ösztönvezérelt vadak.

2018. márc. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Remélem nincs kocsija, és nem vezet...


Mindenképpen imdulatkezelésre kellene járnia. Illetve elmagyarázni neki, hogy ő ugyanolyan ember, mint mások. Nincsenek előjogai.

2018. márc. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valahol sor van akkor lehet megyek egy-két kört,mert tényleg dühítő tud lenni egy -egy ember.Felrugdosni nem kell semmit,mert gyorsan emberére akadhat az agresszor.
2018. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!