Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam fel itthon, hogy...

Hogy hozzam fel itthon, hogy összeköltöznék a barátommal?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok, én is Budapesten fogok továbbtanulni.

Viszont a szüleim nem tudnának havi 90-100 ezret elkölteni csak az albérletre, ezért anya tesójáéknál laknék Érden.


Szeretem a nagynénéméket, de borzasztó zűrös és hangos család, bármikor találkozunk, tuti van náluk valami balhé és olyankor maxon ordít mindenki... Nem bírnám ezt naponta hallgatni.

A barátomnak viszont van lakása Pesten, közel az egyetemhez. Mondta, hogy szeretné, ha odaköltöznék hozzá, mert annak semmi értelme, hogy neki ott van a lakás, el is férnék, de inkább ingáznék Érd és Pest között naponta. Én is örülnék ennek nagyon, mert amúgy is sok időt töltünk együtt, nem olyan a kapcsolatunk, hogy heti egyszer találkozunk és kész.


3 és fél éve együtt vagyunk, a szüleim ismerik.

Szoktunk együtt járni nyaralni, síelni, kirándulni (mármint hogy ő jön velem és a szüleimmel, meg én is az ő családjával, kettesben eddig még csak háromszor voltunk), tehát azért jó a kapcsolata a szüleimmel... Csak azért ez az összeköltözés elég kényes téma, főleg, hogy csak most leszek 18.


2018. ápr. 24. 18:13
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
6%
Majd ha 18 leszel és lesz önálló kereseted
2018. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

Az önálló kereset még elég messze van, mivel még csak most kezdem az egyetemet.

A szüleim pedig mondták, hogy a tanulás jelenleg az első, támogatnak anyagilag is, amíg egyetemre járok, ne az legyen, hogy fáradt és kialvatlan vagyok a diákmunka miatt, és emiatt megy majd nehezen az egyetem.

2018. ápr. 24. 18:41
 3/51 anonim ***** válasza:
91%
"Anya, úgy néz ki, szeptembertől Gyurihoz költözök Pestre. Már szóltam a rokonnéninek, hogy köszönöm a segítséget, de nem náluk fogok lakni az egyetemi éveim alatt."
2018. ápr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
27%
Erre a válsz " Rendben, Katika, ott a diákhitel, oldd meg magad, ha neked csak a tenykozles megy"
2018. ápr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
52%
Az állandó üvöltös családtól ugyan ugy kialvatlan leszel,mint a diákmunkától. És a diákmunka jó mert pénz önállóság. Egy ilyen balhés bandához be ne költözz,ahol minden napos az orditás,jobban fogod érezni magad a buszmegállóban,tanulni meg nyugodtan tuti nem fogsz ott,és bukod az eredményeket is. Saját tapasztalt,én egy honapót laktam ilyen rokonokkal,aztán szedtem a sátorfám..
2018. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
19%

Ezt úgy vezesd fel, hogy "arra gondolt a Peti, hogy...". És kb. ennyi a történet. Elmondod neki az érveket, hogy nem lenne magánéleted ott, sokat veszekednek, bejárósnak kell lenned, az plusz pénz, és amúgy is együtt vagytok már több mint 3 éve. Ezek elég jó indokok.

Ugyanakkor fogalmam sincs hogy miért ilyen puccosak a mai fiatalok (bár én is egyetemista vagyok) hogy nem jó nekik a koli. Erre az eshetőségre nem gondoltál még?

2018. ápr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó kollégiumba nagyon macerás bejutni,sok sulinak nincs is,külsőst nem vesznek be akárhova,anno végig szenvedtem,drága,és sok a szabály,ott nincs ide oda mászkálás,magánélet, 3 4 6 ágyas szobákban kell nyomorogni,egy közös koszos fürdőre,minket folyton meglopott a c tipusu szobatársunk. Ha van a pasinak lakás,miért ne lenne jo az.
2018. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
20%
Azért hetes elég szélsőséges esetet írtál le. Csak jó ha tudod.
2018. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

A kolit, diákmunkát légyszi ne keverjük ide.

Nem erre irányul a kérdés, elhiszem, hogy nagyon sokan elvégezték akár az orvosit úgy, hogy mellette végig dolgoztak, eltartották magukat és koliban laktak.

Több barátom volt kollégiumban. 2 hónapnál tovább egyik sem bírta, pedig nem is mindannyian államiban voltak, volt, aki a magánkolit hagyta ott, mert nem bírta az ottani légkört... Én nem vagyok az a típus, aki oda lenne a közös bulikért, azért, hogy együtt aludjak 2-3 emberrel. Nekem csend és nyugalom kell (meg egy normális, és tiszta fürdőszoba káddal).


Nem vagyok egyáltalán puccos, az idei lesz a 3. nyár, amit végigdolgozok. Viszont a környezetemre nagyon figyelek, hogy mindig rend és tisztaság legyen.

2018. ápr. 24. 19:21
 10/51 anonim ***** válasza:
62%
Nekünk ilyen jutott sajnos,ott is hagytam,amugy nem értem itt miért kell lepontozni aki önállóságra törekszik fiatalon már,dolgozik suli melett, és nem a szülők tarják el,nem kiván 18 felett kimenőért kuncsorogni a koteres nevelőnél,vagy él 30 éves koráig otthon a kényelmes burokban..
2018. ápr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!