Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kamaszproblema. Mi a teendo?

Kamaszproblema. Mi a teendo?

Figyelt kérdés

Kamasz vagyok és nagyon undok. Eleinte anyaval voltak konfliktusaim, de ezek mar rendezodtek es teljesen atalakult a kapcsolatunk.


Apaval viszont gondjaim vannak. Most vele nem tudok mar mit kezdeni. Ugy erzem vele most van a kapcsolatom olyan valsagban, mint amilyenben volt anyaval anno.

Ezt neheziti az is, hogy o sokkal idosebb, mint a kortarsaim szulei atlagosan. Es az is, hogy 3 eves koromtol eltunt az eletunkbol es most kerult vissza a csalad eletebe masfel eve.


Tudom, hogy neki is nehez, es mar egyre inkabb tudok ugy viselkedni, hogy ezt fejben is tartom. De ha egyszer elborul az agyam, nagyon szemet vagyok es buntudatom is van emiatt.



Mit csinaljak?


2018. máj. 26. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Döntsd el, hogy a sértett önérzetedet akarod még leverni rajta vagy pedig javítani a kapcsolaton. Ha az előbbi, akkor folytasd a hisztit és a beszólogatást, ha meg az utóbbi, akkor viselkedj vele normálisan. Csak döntsd el.
2018. máj. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
12%
Próbáld visszafogni magad, azért azt ne felejtsd el, hogy még ők azok akik eltartanak, neked kell alkalmazkodni hozzájuk és nem fordítva. Próbálj kedves lenni és akkor ők is azok lesznek. Ha alkalmazkodás picit akkor neked is jobb lesz hidd el :)
2018. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Továbbra is gyakorold az önuralmat, egyre jobban fog menni. Menj el vele horgászni vagy focimeccsre, vagy egyszerűen csak fagyizni egyet kettecskén, és beszéltesd magáról, gondolom, érdekel, hogy milyen, mi történt vele, amíg nem élt veletek, hiszen gyakorlatilag alig ismered. Én csinálnék egy vicces, szöveges képet, valami ilyesmi állna rajta, hogy "Bocs, apa, tudod, hogy kamasz vagyok!", és bekeretezve kitenném a falra a nappaliban.:-) Emellett persze bocsánatot is kell kérni, ha szemétkedtél, de a kép sokat segíthet, ha mindig ott van előtte.
2018. máj. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1! Mar dontottem, de ez egy csomo vivodassal jar. Ezert irtam ki a kerdest...


#2! Probalom, csak nem mindig jon ossze!


#3! Koszi a tippeket! Mar nagyon szeretnem, ha tullendulhetnenk ezen az allapoton. Ugye mondtam, hogy eleg idos.. es nagyon felek attol, hogy vegleg elveszitem nemsokara, es en igy viselkedtem vele es nem tudtam megvaltozni. Es hiaba probalok nem igy viselkedni, nagyon nehez sokszor, es tudom, hogy szemet vagyok, de nekem ez nem megy.

2018. máj. 26. 10:48
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

3-as írt jó dolgokat. Az első kettő szamárságokat.

És ha úgy viselkedtél, amit megbántál, legyen erőd utána bocsánatot kérni. Jó esetben ezután megbocsátás lesz, nem "látod, látod, ugye megmondtam" kezdetű hegyi beszéd. :DDD

2018. máj. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5! De tudja ilyenkor egy szulo, hogy attol meg ot nagyon szereti a gyerek?
2018. máj. 26. 11:06
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha elmondod, igen. Nem szégyen kimondanunk az érzéseinket.
2018. máj. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem. De neki valahogy megis. Sosem beszeltunk az erzeseinkrol, nemhogy vele, de aze gesz csaladban sem.
2018. máj. 26. 11:27
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, ismerős a probléma.:-) Nálunk sem volt divat a szüleimmel, és én is ezt a mintát követtem a gyerekeimmel jó darabig. Nagyjából akkor változott ez, amikor pont a kamaszodó gyerekem vágta egy vita alkalmával a fejemhez, hogy szerinte nem is szeretem őt. Borzasztóan fájt, én inkább cselekvésekben, gondoskodásban fejezem ki a szeretetemet, de azután tudatosan odafigyeltem, hogy időről időre verbálisan is megjelenítsem, és több fizikai kontaktus (ölelés pl.) legyen. Persze nem mondom naponta többször köszönés helyett is, mint a hülye amcsi filmekben, megvan a helye és az ideje ennek is.:-) Eljutottunk odáig, hogy a gyerekeim is mondják nekem időről időre, más lett a kommunikációnk, a konfliktusokat is sokkal jobban kezeljük.

A lényeg, hogy te is nyugodtan kezdeményezheted ennek az értelmetlen szégyenlősségnek a feloldását. El sem tudod képzelni, milyen jólesik egy szülőnek, ha a gyereke, pláne a kamasz vagy felnőtt, kimondja, hogy nagyon szereti.:-) A kisgyerekekbe még nem oltjuk bele ezt a hülye gátlást.

2018. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:

"De tudja ilyenkor egy szulo, hogy attol meg ot nagyon szereti a gyerek?"


Tudja. A szülők is voltak kamaszok, hasonló problémákkal.

Viszont egyszer ülj le vele beszélgetni. Mondd el, hogy bár szereted, vannak benned negatív érzések is a múlt miatt, illetve életkori sajátosságként hevesek az érzelmeid, amin próbálsz uralkodni, de néha elsodornak.

2018. máj. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!