Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális, vagy van valakiné...

Ez normális, vagy van valakinél így, hogy a szülok ennyire a munkának élnek? (lent)

Figyelt kérdés

Szeretem nagyon a szuleimet,de az nagyon zavaro bennuk hogy igazábol szinte csak a munkának élnek.Eljárnak dolgozni ami persze rendben is van,de ahogy hazajönnek nem pihennek semmit máris csinálnak mindent.Mindig kitalálnak vmit amit csinálni kell.Mi ebben a tesómmal rendszeresen segítünk de néha már idegesítő,hogy tényleg minden alkalommal van valami.Nincs az,hogy elmennénk nyaralni vagy akár csak kirándulni is.Nincsen a családban semmi szórakozás(megtehetnénk a nyaralást ) plusz ránk is annyira eroltetik hogy mindig de mindig csináljunk vmit.Néha már tényleg rámegy a tanulásra(egyetem) hogy megcsináljak mindent itthon amit kiszabnak.Mivel egyetemista vagyok már csak hétvégente jövök haza és nagyon sokszor volt olyan h hazajöttem köszöntünk és tényleg az volt a második szo h most ezt csináld meg meg azt csináld meg,nem az hogy hogy vagy.Vagy mikor megcsinálunk vmit tesommal akkor csak azt látják h még mit nem vagy mi a rossz abba.Vagy mikor kb minden reggel 8kor(9kor szoktam kelni hétvégén mert akkor megtehetem) úgy kelt az anyukám h beront a szobába és ,hogy keljél fel és csináld meg ezt.Mert az nem tud várni amíg felkelek.De ez igy van akkor is mondjuk mikor a barátom egy délután itt van és nehogy nyugodtan legyünk egy kicsit is.Legalább akkor tiszteletben tartanák ezt.Néha azt érzem h azért várnak haza mert kiszabhatják a munkát.Egyébként most meg elmenten egy szórakozóhelyre dolgozni(nem mindennap) azt meg utálják hogy én máshol dolgozok nem otthon.Meg h minek megyek.Én tudom hogy fontos a munka,de az is fontos lenne h törodjunk egymással és lehessen érezni a szeretet,vagy hogy kikapcsolodjunk.De ez mind nagyon ritka nálunk.

Lehet van aki azt fogja hinni h egy lusta valaki vagyok aki ezért kiakad de nem.Nagyon sok mindent megcsinálok itthon.Csak mikor már mindenek felett a munka áll és ez rámegy a kapcsolatokra akkor már be tud sokallni az ember.


2018. jún. 6. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is mindig dolgoznak otthon is, a szülők meg anyósék is. Őket szerintem még másképp nevelték, ez a természetes. Egész nap csak a robot. Nálunk az állandó takarítás megy, meg a kertben kell mindig valamit csinálni, vagy mindig festés, mindig szoba átalakítás, átrendezés,új tapéta, új bútor stb. Mi is újítjuk a lakást, mert egy elég leélt lakást sikerült venni, de én mindent szakemberrel csináltatok. Kivéve a parkettázást. S, ha kész utána nem lesz ez az állandó csinálni kell valamit mánia. Szerintem ez pótcselekvés. Nem akarnak szembe nézni az unalmas életükkel vagy nem tudják magukat aktívan lefoglalni. Mi mások vagyunk a párommal, mindent rendszerezünk, mindennek meg van az üteme. Nem szigorú, de be van tervezve kb-ra, mikor van takarítás stb. Nem minden nap. Egész nap dolgozunk melóba, örülünk, ha hazajöhetünk pihenni, vagy elmenni kikapcsolódni, nem az állandó munka még otthon is. Épp ezért pl nem is főzök minden nap, van mikor rendelünk. Ebből is az örökös ellentét volt, hogy dehát főzni minden nap kell. :D Igen, régen így ment, de azóta már más világ van. Sajnos ők nem értik, mi meg külön azt csinálunk amit akarunk. Ennyi.

Nem fognak megváltozni, nekik mindig a robot lesz az első.

2018. jún. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
pfúú, ismertem ilyen családot, én csak egy rövid választ szeretnék: nem, ez nem normális
2018. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem normális.

Az ember nem azért él, hogy dolgozzon, hanem azért dolgozik, hogy (jól) éljen.

2018. jún. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!