Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan ebreszthetnem ra az...

Hogyan ebreszthetnem ra az anyam hogy o mergezo szulo?

Figyelt kérdés

szerinte csak velem van a baj. o rendben felnevelt, fizette az egyetemet, soha nem bantott (!) nem alholoista ezert o a mintaanya. szerinte mindenhova el kell kereckedjek, neki mindentol tudnia kell mit es hol csinaltam, neki joga van berontani es a szobamban lenni amikor kedve tartja es fel van haborodva ha kizavarom, hogy ha neki nem tetszo ruhaban vagyok megjegyzeseket tesz, ha befestem a hajam minden nap hallgatom hogy jaj de elcsufitottam magam. mindenrol elmondja a velemenyet meg ha nem is kerdeztem, amire fel is hivom a figyelmet de nem baj “akkor is elmondom”. neki a mas gyereke bezzeg. es en biztos drogozom es mekkora csavargo lettem amit el is mondott a mamanak es o is huledezett h jaj de elkanaszodtam. neki van joga takaritas cimszo alatt a szobamban turkalni es evek ota nem hasznalt taska kiszsebeben cigit talani majd azzal fenyegetozni hogy elmondja mindenkinek, majd miutan azt reagalom hogy oke mondja akkor ordibalva felhozni ellenem hogy bezzeg felnevelt fizette mindenem mas anyuka bezzeg alkolista megis szeretik a gyerekei.


bocsi a hosszuert es hogy kifakadtam de nagyon ki kellett irjam magambol


2018. jún. 26. 09:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem mérgező szülő leírása, hanem olyané, aki aggódik a gyermeke iránt, mert valószínűleg pontosan tudja, hogy milyen fajta. Sajnálom anyád, hogy ilyen a gyereke. Hagyd ott, fizesd magadnak a dolgaid, neki is jár végre egy kis boldogság.
2018. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

nem mergezo szulo?

lol a miheztartass vegett azt azert leirom hogy 24eves vagyok es szobat berlek magamnak, dolgozom mar egyetem ota. nem az o penzukon elek, magamnak fizetek mindent.

heti 2 napot alszom otthon

2018. jún. 26. 09:46
 3/27 anonim ***** válasza:
64%

Egyszer en is panaszkodtam ezen az oldalon es azt irtak en vagyok a rossz!

Remelem azert kapsz ertelmes valaszt is.

Amugy en sem tudom mi a megoldas.

Amugy van ennel rosszabb is sajnos!

2018. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

koszi a valszt. tudom hogy van rosszabb, de eleg elkeserito. tudom az lenne a megoldas h egyaltalan ne jarjak haza. de itt vannak a tesoim meg a barataim akikkel jo talalkozni.


mindenki azt mondta hogy megvaltozik a helyzet ha kevesebbet talalkozunk. inkabb csak romlott :(

2018. jún. 26. 09:53
 5/27 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem sosem fogja elhinni, hogy ő valójában mérgező szülő. Az ilyenek meg vannak róla győződve, hogy tökéletesek, de a gyerekeik valamiért el lettek cseszve. Hagyd rá. Ha úgy, hogy ilyen, nem bírod elviselni, akkor ne menj haza 2 napra se.
2018. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
43%
Sosem hallottam még ezt a mérgező szülő kifejezést,csak itt a gyakorin.De ahogy észreveszem,mindegyik szülőre rá lehet húzni.Nincs tökéletes szülő,ahogy tökéletes gyerek sem.Egyszerűen nem létezik,hogy valaki tökéletes legyen.Ennyi erővel az enyémre is lehetne mondani,mert rendben felnevelt,megkaptam mindent pénzben is és szeretetben is,és itt állok 31 évesen,férjes asszonyként,gyerekkel,és olyanokat mond,hogy én nem vagyok képes rá,hogy gyereket neveljek,sosem leszek jó anya,el fogom hanyagolni.Most ezért panaszkodjak rá,hogy mérgező szülő? Elmúlt 60 éves,vannak már rigolyái.Egyik fülemen be,a másikon ki
2018. jún. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
79%

Sehogy.

Nyilván ő nem így látja, nem fogod tudni meggyőzni.

Állj a saját lábadra, éld a saját életed, és ne foglalkozz vele. Ha külön éltek, akkor talán a kapcsolatotok is javulni fog.

2018. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
59%

Az első válaszoló azt hiszem fordítva ül a pacin, nem baj, legalább megnevettetett. :D


A mérgező szülőt sajnos nem lehet megváltoztatni, amíg ő nem ébred rá a változás szükségére.

Amit lehet tenni, hogyha mérgezően viselkedik, akkor el kell határolódni tőle egy időre.

Nekem pl apám az alsó szomszédom egy kétlakásos házban. Ha kekec, akkor minimalizálom vele a kontaktot. És el is mondom, ha kérdezi, hogy mi a bajom, akkor elmondom, hogy az, hogy az ő viselkedése szükségtelenül és értelmetlenül kötekedő, nem előrevivő, nem konfliktusmegoldó, csak feszültséggerjesztő és nekem pedig ilyesmire nincs szükségem.

És otthagyom, hadd gondolkozzon.


A kérdező sem tud mást csinálni, mint elhatárolódni a narcisztikus és mérgező aspektusoktól amikor anyukája ezt teszi vele. Akkor egy két 7ig nem otthon aludni, nem kedveskedni, nem keresni. És ha rákérdez, világosan, ítéletmentesen, de tárgyilagosan megmondani.


Amúgy az ilyen "albérelj, fizess mindent és dolgozz" beállítottságú embereknek, mint az egyes válaszoló, annyit mondok, hogy a szülői lét és még egy anyagi eltartás sem jogosultság a szemétkedésre, az energiavámpír hatalmi drámákra és játszmákra.

2018. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
51%
Mi van akkor, ha te vagy mérgező gyerek?
2018. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
37%
A gyermeki lét nem mérgező, a gyermek tiszta lélekkel születik le, a többi dolog az pedig a szülői közegben rakódik rá. Legalábbis az ifjúkorig.
2018. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!