Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Előző kapcsolatból származó...

Előző kapcsolatból származó gyerek mindenből kihagyva, mellőzve, mennyire fair?

Figyelt kérdés

Mindkét részről van új család.

Na, az egyik felől viszont úgy néz ki a dolog, hogy ott vannak az új gyerekek + az új partner ugye. Utazás, közös programok CSAK ha a "régi" gyerek nincs ott, ez rendszeres. Vele nem mennek sehova. Foglalkozva nincs vele.

Nem kap semmit. Ha véletlen mégis vesznek neki valamit (ami nem étel), akkor az árát elkérik a másik szülőtől.

Ez mennyire van így rendben?

Meddig tűrhető?

Nem az a kérdés, hogy törvényileg mennyire van rendben, úgy nyilván teljesen, így ezt a részét most mellőzzük, ha lehet.



#gyerek #család #kapcsolat #új #nem fér már bele
2018. aug. 5. 14:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég furcsa...
2018. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Egyszer a gyereke nagyon csúnyán el fogja küldeni a ...
2018. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
16%

*Mindkét részről van új család.


Van új családja a gyereknek? Akkor ne arra élezd ki, hogy ki mit tesz, hanem te add meg neki azt az otthont, azt a családot, amit eddig nem.

Család minden utazásnál, minden lóvénál, ajándéknál többet ér, ha az valóban család.

Erre helyezd a hangsúlyt, és sose nézd, mit tesznek mások, hogy viselkednek. Az az ő saruk.


A tied meg az lesz, ha nem adod meg a gyerekek azt ami jár neki. Nem foglalkoznak vele? És, de te foglalkozol vele a te partneretd tudja szeretni, odafigyelni, tőrődni a gyerekkel, veled együtt.

2018. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
10%

*És?

De te foglalkozol vele a te partneretd tudja szeretni, odafigyelni, tőrődni a gyerekkel, veled együtt.

2018. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#3

Jogos. Viszont így felmerül a kérdés, neki mi a szerepe. Mi a jelentősége.

Minek a látszat-kapcsolattartás, ha max annyi az értelme, hogy ezeket a gusztustalanságokat el kell viselni, és szemet hunyni fölötte. És a legjobb az lenne, ha nem lenne képben. De azt nem lehet, mert neki jogai vannak...

2018. aug. 5. 14:48
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Ezt nem lehet erőltetni.

Nálunk is így volt. Én vagyok (voltam) a gyerek. Szüleim elváltak. Utána apukám elvolt az új barátnőjével, egyáltalán nem foglalkozott velem. Amikor nagyobb lettem, akkor én próbálkoztam, de akkor sem igazán.

Persze most, hogy már idősebb, jól jönne neki a segítségem, akár még anyagilag is. Most meg már engem nem érdekel. Oldja meg azokkal, akikkel eltöltötte az életét. Mert velem egy db közös élménye, emléke nincs.

2018. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

3 Egyetlen "apától" sem lehet elvárni, hogy apa legyen.


Apa az, aki a gyerek mellett áll, aki segítí, jóban-rosszaban, együtt kűzd vele, akár tanulásban, akár bármi másban. Aki nem hagyja, hogy egy egocentrikus, pénzcentrikus majommá válljon a gyerek, hanem egy értelmes felnőtt emberré.Aki ha a gyerek beteg, akkor nem restell ott üllni mellette ha lázas pld. akár milyen fáradt. Aki nem a haverokat és az ivászatot, meg a balhézást, nőzést tartja fontosabbnak, mint a gyereket. Apa az, akinek nem csak kirakatból van gyereke.


Ez az apa. A többi faszi az meg csak mondja, hogy apa, de igazából lila gőze nincs arról mit is kéne csinálnia és nem is csinálja.

2018. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is ez volt.


Én voltam a "régi"... hát ez van, lassan 10 éve nem beszélek apámmal sem, legyen boldog az új családjával.


Persze, ha valami kéne neki, ne jöjjön hozzám. :)

2018. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#6 és #8

És nektek mennyi időnek kellett eltelnie, míg tudatosult bennetek, mi az ábra, és nem csináltatok pincsikutyust magatokból, "dehát az apám" címszóval?

2018. aug. 5. 16:02
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen mondtam azt, hogy ta..karodjon, azóta nem láttam. Nem bántam meg.
2018. aug. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!