Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iskolát szeretnék váltani de...

Iskolát szeretnék váltani de a szüleim ezt nem támogatják. Hogy tudnám kérni a segítségüket?

Figyelt kérdés
Idén lettem 10.osztalyos. már tavaly is beszéltem velük erről, de nem támogatják a dolgot. A problémám annyi hogy a választott szakma nem igazán kézen fekvő számomra, nem érzem benne jól magam, nem tudom elképzelni ezzel a szakmával a jövőmet. Megbántam a döntésem. Már tudom hogy hova szeretnék menni és mit szeretnék csinalni. De ezt ők nem támogatják mert hogy elpazarolnek vele 1 évet az életemből, ha már elkezdtem ezt, fejezzem is be. Jó abban igazuk van hogy ha elkezdek valamit, nem ártana végig vinni stb...de szerintem inkább menjen kárba 1 év mint 3-4 amit ennek a kitanulasara fordítok utána meg megyek mást tanulni mert nekem ez nem tetszik. Szoval a kérdésem csak annyi lenne hogy hogyan tudnam őket rá venni erre? Szerintetek folytatnom kéne azt amit elkezdtem vagy mehetek csinálni azt amiben jol érezném magam és még szeretném is?

2018. szept. 12. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Először is: ez képzési kérdés.

Ha még a kategóriát sem találod, akkor mit akarsz? Ki bízzon meg benned így?

Tudod, nem csak ez az elvesztegetett 1 év a probléma, hanem az is, hogy mi lesz, ha az új szakma sem lesz megfelelő?

Akkor még több elvesztegetett év.

Valami ütős érvet kellene kitalálnod, hogy miért szeretnél váltani, és ehhez kérheted az új iskolából valamelyik tanár vagy az igazgató segítségét.

2018. szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyáron kellett volna elérned, hogy válthass, most már lassan egy hónap is eltelik. Kinéztél másik sulit? Mi lenne az "ára" a váltásnak? Különbözeti vizsgákat kéne tenned? Milyen tantárgyakból? Kollégiumba kéne költöznöd? Többet kéne utaznod nap mint nap? Utánanéztél már ilyeneknek?
2018. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!