Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hagy szóhoz jutni?...

Miért nem hagy szóhoz jutni? Miért teszi tönkre az önértékelésemet? Mit tegyek? Hogyan szabaduljak az érzéstől?

Figyelt kérdés

Bármit kezdek el mondani, apukám mindig belevág a szavamba és túlkiabál, és hihetetlenül konok, pedig rengetegszer nincs igaza. Ilyenkor mégcsak egy porszemnek sem érzem magam, annyira meg vagyok alázva. Semmit nem ér a szavam, bárcsak megnémulnék, akkor legalább nem azért nem hallaná amit mondok, mert egy senki vagyok. Ha másokkal beszélgetek, akkor nem vagyok képes néha megremegő beszéd nélkül végigmondani egy hosszabb mondatot, beszédhibák nélkül, talán mert nem szoktam hozzá. suliban órán sosem jelentkezem mert úgy gondolom, senkit sem érdekel a véleményem. Senki nem figyel rám, anorexiás voltam két éve, akkor kaptam figyelmet, de akkor sem éreztem úgy hogy eüberként bánnak velem. Ma este annyira ideges lettem miután apám megint nem hagyott szóhoz jutni, hogy bezárkóztam a szobámba és szétkarmoltam az arcom, mivel vagdosni nem akarok újra elkezdeni de ha ennyire sarokba szorítva érzem magam valamit muszály tennem hogy megszabadulva érezhessem magam és az önbántalmazások segítenek. Ez elég hosszú lett, de lényegében ennyi.


19/L



2018. okt. 25. 21:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A megfogalmazásért elnézést kérek, remélem azért nagyjából érthető amire gondolok..
2018. okt. 25. 22:00
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Mert egy f.asz.

Bocs!

2018. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Szia, úgy gondoltam jobb ha privátban írok, hátha tudnék segíteni. Ugyan a helyzetedre nem biztos hogy tudok megoldást, de ha valamennyit is segítek akkor az már jó. Annyit tudok igazából mondani ami biztos hogy azzal ha magad bántod jobb nem lesz csak több fájdalmat okozol magadnak pluszba, tudom kívülállóként könnyen beszélek, de pl én apum sem volt épp a legjobb ember, szóval talán minimális tapasztalatom van, és lehet sejtem min mehetsz keresztül. Első körben talán azt tudom javasolni hogy ha nagyon kikészítenek hallgass zenét, lehet ez tök sablonos, de hidd el néha hihetetlenül jót tud tenni, és talán meg is nyugtat annyira hogy ne bántsd magad, vagy ha van amit jobban szeretsz és úgy érzed megnyugtathat próbáld meg azt, annyi a lényeg hogy ne okozz magadnak plusz fájdalmat, biztos így kimondottan fáj neked hogy úgy érzed semmibe vesznek. A másik nem tudom próbáltad e de ha van egy olyan pillanat amikor épp nyugodt a helyzet próbáld meg megbeszélni vele hogy ez így neked nem esik jól, és hogy ilyenkor mit érzel, persze azt nem tudhatom, hogy milyen a kapcsolatod apukáddal. Remélem sikerült jól leírnom, ha úgy látod hasznos voltam valamennyire is, írj vissza nyugodtan.
2018. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Szomorú dolog ez.

Nincs más a családban, akivel normálisan tudnál beszélgetni?

Apukáddal hanyagold a kommunikációt. Csak ha kérdez, akkor szólj hozzá, akkor is tőmondatban.

Van barátod, akivel jókat tudsz beszélgetni? Próbálj nyitni mások felé.

2018. okt. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocs, mellé nyomtam, bár vissza olvasva a válaszom, nem baj hogy nem privát lett. Ettől függetlenül ha kell valaki akivel beszélgetnél, írj privátban nyugodtan.
2018. okt. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsõnek, nagyon szomorú ez, légy felnõtt és mond el a szüleidnek mik is az érzéseid, sok családban nem beszélnek errõl mert õket nem így nevelték, pedig én úgy gondolom hogy kell errõl beszélni, miután beszéltem a szüleimmle aztán azért meg változtak a dolgok, ha sehogy sem mûködik akkor légy te a hangosabb, egyszer mindent ki kell próbálni, igaz én sem vagyok valami jóban a szüleimmel nagyon, engem valamikor piszkáltak aztán el mondtam nekik mindent azóta már nem piszkálnak annyira, na szóval légy felnõtt és beszélj vele, légy hozzá õszinte, nézed meg hogy mit reagál rá? aztán ha ugyan úgy viselkedik ahogy régen akkor õt már nem lehet meg változtatni és egy F...

Ne tegyél kárt magadban ezek miatt, semmi értelem nincs, túl kell magadat tenni rajta az élet már csak ilyen, inkább ha kárt akarnál tenni magadban legközelebb menj ki futni vagy írd le egy füzetbe mit is érzel valahol vezezsd le a feszültséget ne magadban tegyél kárt, nem könnyû de nõlj fel és próbáld meg túl tenni magadat ezen,mert ha nem teszed túl magad akkor örökre ezt fogod érezni és sehova sem jutsz ezek miatt, légy bátor és álj ki magadért ha úgy érzed, sok sikert és kitartást.

20F

2018. okt. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Ne csinálj butaságokat, hogy összekarmolod az arcod!!! Az arcodat életed végéig mindenki látja!!!

Anyukáddal miért nem beszéled meg (nagyszülővel, keresztszülővel, bárkivel, akiről feltételezed, hogy tud hatni az apádra)?

Van testvéred? Vele is így beszél?

Esetleg beszéld meg az osztályfőnököddel, vagy az iskolai pszichológussal, hogy hívja be apádat.

Netán dolgozol? Orvostól kérj tanácsot, vagy utaljon pszichológushoz. Sok sikert!

2018. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nem az a megoldás, hogy csendben elvonulsz és vagdosod/karmolod magad, hanem amikor megtörténik a közbeszólás, akkor következetesen mindig leállítod, hogy még nem fejezted be a mondandódat. Tudja egyáltalán, hogy mi váltja ki belőled ezeket a tüneteket? Mással is ezt csinálja vagy csak veled? Tudom, hogy mondani könnyű, de meg kell tanulnod kiállni magadért, mert más nem fog. Egy kis környezetváltozás is lehet jót tenne (pl. Erasmus), talpraesettségre tanítana. Még fiatal vagy, sokat fog formálódni a személyiséged a 20-as éveidben, rajtad múlik, hogy milyen irányba.
2018. okt. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerű, ne beszélj vele. Ne kérdezz, ne válaszolj. Nagyon max tőmondatokban.
2018. okt. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Kiabád neki jogy KUSSOLJ MÁR EL ÉN POFÁZOK BSZDMEG
2018. okt. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!