Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek van ideális...

Szerintetek van ideális korkülönbség gyerek és szülő között?

Figyelt kérdés
Mondjuk 65-70 éves szülőknek tini (15-18) gyerek mennyire “ideális”? Mennyire tudja átlátni az ő gondjait? Elég más generációkról van szó, emiatt szerintme sok/több vitába keveredhetnek, mint mondjuk egy 45 éves szülő egy 18 évessel. A 45 éves jobban átlátja a mostani tini problémákat szerintem.

2018. nov. 26. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
32 év az ideális.
2018. nov. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Ezt így nem lehet mondani, márcsak azért is, mert egy-egy korosztályon belül is igen nagy eltérések vannak az egyes emberek közt.

Sok helyen a 40-50 közti szülö sokkal kevésbé érti meg a 18 éves problémáit, mint a tíz évvel idösebb, egyszerüeb azért, mert nyitottabbb maradt.

2018. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Lànyom és köztem 25 év van.

De még csak 9 éves.

Szerintem ideàlis, de nem is biztos, hogy majd a jó kapcsolat a korkülönbségen múlik.

2018. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gömbicica ***** válasza:
63%

20, ill. 24 éves koromban születtek a fiaim!

Már ők is családosak. 8,6,6,4,2 évesek az unokák.

Náluk 30 éves koruk felett jöttek a gyerekek.


Én mindig is fiatal anyuka szerettem volna lenni. Anyum 30 volt mikor születtem, és a barátnőm anyukája valamivel fiatalabban teljesen másképp állt hozzánk.


Mégegyszer kezdeném, ugyan igy tennék.


GYerekeimmel nagyon jó a viszonyunk!

2018. nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Az elet ertelme 42.


Akkor ez idealis is lehet:-).


A gyerekneveles az nem abbol a par evnyi tinikorbol es annak megertesebol all.


Biologiailag a nok (13) 16-45 kozott szulhetnek. A ket szelso ertekbol a gyerekanya vagy leanyanya ertheto mod annyira nem idealis egy fejlettebb orszagban. Tini vagy esetleg? Akarnal most 2-3 orankent szoptatni, bufiztetni, pelenkazni...buli helyett, tanulas mellett netan?

18-20 evesen sokan szulnek. De fiatal anyakent nekik se biztos, hogy konnyu. En olyanokat ismerek, akik anyanak jok ennyi idosen, nem a sajat anyjukra bizzak a gyerekuket, hanem hazassagban elnek. Ismerek olyat, ahol a 45 eves anyuka a 20 eves lanyat nem erti meg es a lany utalja is erte az anyjat. Valahol a 16 eves nem jott ki a 54 eves anyjaval, de 20 evesen az akkor mar 58 eves anyjaval szinte baratnok es rohadt jol megertik egymast. Ismerek negyvenes anyakat, akik negyven folott kezdtek szulni es hat ugye 58-60 evesek lesznek mire kamaszok lesznek a gyerekeik, de biztos vagyok benne nagyon is meg fogjak erteni oket, mert muveltek, tudjak milyen kamasznak lenni es 40 eves korukig ok is "buliztak es szorakoztak.

Ez nem a korkulonbsegtol fugg, csakis az adott szulopar felfogasatol, jellemetol, erettsegetol, szemelyisegetol. Valaki 40 evesen is megerti a tiniket van aki 60 evesen is es vannak emberek, akiket csak idegesitenek.

Ma epp lattam egy 70 eves nagypapanak kinezo bacsit, aki a korhazban csak ugy nyomkodta a tabletjet es netezett rajta, csetelt es cikkeket olvasott. Tudok 50-es apukat aki ismeri az osszes hightech kutyut es gordeszkaval jar dolgozni. Ugyhogy ankerdesedre nincs jo valasz.


Az talan mervado, hogy az orokbefogadasnal az orokbeadott es orkbefogado kozott nem lehet tobb, mint 45 ev korkulonbseg. A jogszabalyakotok nyilvan okos szakertok segitsegevel adtak meg ezt a korkulonbseget. (Nem ez az "idealis", hanem az ennel tobbet biztos nem tartjak idealisnak!).

2018. nov. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Ugyanúgy nincs, mint ahogy testvérek között sincs. Mindennek megvan a jó meg a rossz oldala is, de minden variáció jobb, mint a semmilyen.
2018. nov. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem valamilyen szinten van. A 25-30 év korkülönbség például szerintem teljesen ideális. 30 felettiként is persze még nem áll meg az élet. De ötven felett...ott azért már elgondolkodnék, hogy jó lenne-e az a kapcsolatuknak.
2018. nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Nincs ilyen. Aki normàlis ésszel van megàldva,az 25 körül és felfelé normàlisan tud gondolkodni a gyerekéről, aki hülye, az meg hülye a 30 meg a 45 év különbséggel is.
2018. nov. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem minál kevesebb, annál jobb. 29F
2018. nov. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Amikor én születtem, a 28 éves anyám már viszonylag idősen szülő nőnek számított. Manapság ha valaki 28 évesen szül, az teljesen átlagos, sőt, sokak szerint 30 alatt túl fiatal. Ebből is látszik, hogy nincs ideális, hiszen ha mondjuk lenne is, amit ma annak neveznénk, pár évtized múlva már úgyis más lenne, a szülő-gyerek viszony viszont jó esetben nem csak pár évtizedre szól.
2018. nov. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!