Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a gyereknek...

Szerintetek a gyereknek tényleg köszönetet kell mondania a mostohaapjának amiért felnevelte?

Figyelt kérdés
2019. jan. 22. 13:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de ez a minimum egy mostohaapától, ha már az adott gyerek anyjával együtt él!

Én tudok egy olyan asszonyt, akinek az első férje egy cigány ember volt. Lett is tőle egy gyereke. A második férjétől kettő lett, s mielőtt összeházasodtak azt mondta, hogy a cigánygyereket oda ne vigye, hanem hagyja az apjánál. A nő így is tett. Megvan a véleményem az ilyen "anyáról", de az új párjáról is. Lehet, nyersen fogalmazok, de borjas tehénnel a borjú is jár.

2019. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%

"Már bocsánat, de ez a minimum egy mostohaapától, ha már az adott gyerek anyjával együtt él!"


Miféle minimum? Mozaikcsalád esetében teljesen természetes, hogy mindenki eltartja saját magát meg a saját gyerekét. Te tényleg el vagy tévedve, de nagyon.

2019. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Apa vagyok, de édesgyerekemmel kapcsolatban sem tudom értelmezni a kérdést.

Persze, vágyom arra, hogy viszontszeressen, hogy fontos legyek neki, de miért kéne köszönetet mondania? És mikor? 18-dik születésnapján? Megvan ennek a rituáléja pl. esküvőn, amikor az ifjú pár a szüleinek megköszöni, hogy felnevelték, de csak úgy magában sosem hallottam ilyet.


Egyébként, ha egy ünnepélyes alkalommal (pl. 18-dik születésnapja alkalmából) megköszönné, akkor elmondanám neki, hogy számomra nem fáradság, hanem öröm volt őt felnevelni, és én is köszönöm neki azt a szeretetet és ragaszkodást, amit ő adott nekem.

2019. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
33%

12. Akkor nincs értelme a házasságnak vagy az együttélésnek. Te vagy eltévedve! Normális családban egy kasszába megy a kereset. Ez a minimum egy olyan pasitól, aki d*gdossa az adott gyerek anyját.

Az más kérdés, hogy aki nem tudja elviselni, hogy a párjának gyereke van, az ne kerítsen olyan nőt.

2019. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%
Hülyeség. Az, hogy valaki "elviseli-e", hogy a párjának gyereke van, az független attól, hogy el is akarja-e tartani. De látszik, ide csak olyanok írnak, akik nincsenek ebben a helyzetben.
2019. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem irigylem azt a gyereket, akinek az anyjával élsz, utolsó. De tudd meg, hogy voltam abban a helyzetben. Én voltam az egyik gyerek és Anyum új férjének is volt egy. A vége külön kassza lett. Szerintem mindketten hibásak voltak benne. Pszichológusok is azt mondják, hogy ha valaki nem tudja elfogadni a párja gyerekét, nincs értelme a kapcsolatnak.
2019. jan. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Velem pont mellé lőttél utolsó, mert van nevelt lányom, akit pontosan ugyanúgy szeretek mint a saját lányaimat, teljesen saját láyomként nevelem és így is mutatom be mindenkinek, és teljesen egyedül én tartom el 100%-ban, méghozzá úgy, hogy pontosan ugyanúgy megkap mindent, ahogyan a többi lányom. Ez azonban nem jelenti azt, hogy mindez természetes lenne, vagy járna. Ez az én döntésem volt, mert szeretem őt. De nekem nem kötelességem semennyire se.
2019. jan. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Örülök, ha így van. A válaszaidból nem derült ki. :)

Elég szomorú, ha a nevelt lányodnak nincs anyukája, s egyedül Neked kell eltartanod. :(

2019. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Van neki, de anyut is én tartom el jelenleg. Ez van.
2019. jan. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!