Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan léphetek vele kapcsolatba?

Hogyan léphetek vele kapcsolatba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kiderült hogy azt akit egész életemben anyukámnak hittem ő nem az igazi..

Megtudtam az igazi anyukám nevét, de hogyan lépjek vele kapcsolatba?


2019. jan. 26. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

[link]

De így csak ha ő is akarja!


Vagy magánkopó, vagy ismerős a rendőrségen, TB-nél, telefonosoknál,...

2019. jan. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Örökbe fogadtak?

Az tudna segíteni, aki felnevelt, hogy nyílt vagy titkos örökbefogadás volt-e, családon belüli vagy ismeretlenektől történt.

Gondolom, még nagyon friss lehet az információ, különben nem írnád, hogy ő nem az igazi anyukád. Javaslom, hogy várj pár napot, mielőtt kérdezősködni kezdenél, és vigyázz rá, hogy ne bánts meg senkit.

2019. jan. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Azok az igazi szüleid akik szeretetben, tisztességben neveltek fel


Nem az, aki eldobott magától.


Én hasonló esetben biztosan nem keresném meg. Minek?

2019. jan. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Cselekvőképes nagykorú vagy? Esetleg korlátozottan cselekvőképes fiatalkorú?
2019. jan. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem attól lesz valaki anya hogy ész nélkül kúr, felcsináltatja magát, majd ahhoz is hülye hogy abortuszra menjen ahelyett hogy eldobja a gyereket mint a hulladékot. Az az anyád aki felnevelt. A vér szart se jelent.
2019. jan. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Bár maximálisan egyetértek a 3. válaszadóval, hogy az az anya, aki felneveli a gyereket, de azért nem kell bántani a Kérdezőt. Ha kíváncsi arra a nőre, aki megszülte, miért ne kereshetné meg? Nem biztos, hogy nem volt a szülőanya szülői nyomás alatt, amikor lemondott a gyermekéről. Lehetett kiskorú, olyan anyagi helyzetben vagy lelki állapotban, ami kiváltotta ezt a helyrehozhatatlan döntést. Éppen ezen az oldalon olvastam egyszer egy hölgy írását, aki olyan nőkkel foglakozik, akik örökbe adták a gyermeküket, állítása szerint valamennyien traumaként élték meg, hiszen a számukra legdrágább élőlényről kellett lemondaniuk, s még tetejébe jön a társadalom negatív megítélése is. Van olyan nő, akinek az abortusz szintén lelki sérülést okoz. Hadd keresse meg a Kérdező azt a nőt, aki életet adott neki. Hátha magyarázatot talál sok kérdésre.

Kérdező, nagyon nehéz lesz. Ha nem akar Veled találkozni, akkor se legyél csalódott. Van egy Nevelőanyád, aki biztosan szeret. Akkor is van Anyukád, ha a szülőanyád nem akar látni. Ő volt aki felnevelt, etetett, ruháztatott, taníttatott, segített Neked a tanulásban, járt a szülői értekezleteidre és aggódott Érted, amikor beteg voltál. S ezt ne felejtsd el, akkor se, ha pozitívan alakul a találkozásod a vér szerintivel.

2019. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem ő az igazi.Ő nevelt fel,őt tekintetted az anyukádnak mindig is.Nem kéne kíváncsiskodnod,főleg nem kapcsolatba lépni vele.Nincs értelme bolygatni a múltat mert nem leszel vele előrébb.Inkább csak egy csonó fájdalmat veszel a nyakadba feleslegesen.
2019. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező! a #3 és #7 -nek adok igazat. Ne állj neki keresni csak úgy "hirtelen felindultságból! Egy ismerősöm (3 gyermekes családanya) is így járt, neki állt kutakodni. A vége az lett, hogy az "édes"anyja pénzzel kezdte lehúzkodni, mindig többel és többel, amibe a házassága is tönkre ment aztán az anyja jól meg is halt a végére, aki pedig tisztességgel felnevelte lelkileg ment tönkre.

Tudom, kívülről lehet bölcseket mondani és lehet azt is mondani miért történne veled ugyanez, de gondold magad a nevelő szüleid helyébe, mit érezhetnek ha neki állsz kigubancolni a szálakat! Szeretnek, szereted őket és ez a legfontosabb. Ne nyúlj bele a darázsfészekbe mert nagyon megbánhatod és már késő lesz visszacsinálni.

2019. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

Azért ne felejtsd el azt, mit érezhetnek ilyenkor a nevelőszülők! Senkinek nem kívánom! De te miért?

2019. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Megkeresed az "igazit"... Oké. A vér szerinti gyökereidről kapsz majd valamilyen képet és arról, hogy mi történhetett (Valami szokásos duma lesz "nem voltam abban a helyzetben, bár nagyon szerettem volna... stb..."

És? Utána mit csinálsz? Ha meg is találod, az Neked egy idegen ember lesz, egy senki.

2019. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!