Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha egy hajléktala...

Mit tennétek ha egy hajléktalanban "felismernétek" az édesapátokat?

Figyelt kérdés
Ételt osztottunk, akkor lettem figyelmes rá. Nem láttam őt hét éves korom óta, akkor kezdett el érdekelni mikkor a nevét mondta, később megkérdeztem mikkor, hol született, akkor jöttem rá ki ő, teljesen tönkre van menve, mindég kábult, szinte semmire nem emlékszik, csak foszlányora, családom van othon biztos még hallani sem akarnának róla, egyáltalán foglalkozam e velle, félek nagy teher volna, nincs semmi közös emlékünk sem, mit kezdhetnék vele
2019. ápr. 25. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Ne bonyolítsd az életed vele, nem érdemli meg!... amúgy sem lehet egy problémamentes ember, amit a hajléktalansága is bizonyít.

Lépj túl rajta, ahogy ő is túllépett rajtad, ez az alak nem az apád, csak a sejtdonorod!

2019. ápr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes kérdés, most fognak jönni a megérdemli a sorsát aki képtelen magát ellátni válaszok. :D


Sajnos valóban a hajléktalanok egyik rossz tulajdonsága, ami egyben a túlélésüket is biztosítja, hogy elfogadják a sorsukat, beletörődnek ezért segítséggel sem könnyű kiemelni onnan.

Ennek értelmében, hiba lenne egyik napról a másikra bérelni neki egy lakást, vagy esetleg hazavinni, mert valószínűleg nem tudna mit kezdeni magával, neki jelenleg az utca az élete, kéregetésből él elhidegült a főnök-beosztott viszonytól stb.


Ha én ilyen helyzetbe kerülnék, elsőként megpróbálnék a barátja lenni, de semmiképp sem mondanám el egyből, hogy mi a szitu. Nyilván vinnék neki heti 2,3 nap kaját, próbálnék vele beszélgetni a többi hajléktalantól távolabb.

Így szisztematikusan leválasztva a hajléktalan élettől, talán vissza tudna illeszkedni a társadalomba és értelmet kapna az élete.

Innen már csak az lenne a következő lépés hogy munkát keressen és tudja magát fenntartani. Semmiképp se éreztess olyat vele, hogy te majd eltartod.


Sok sikert, majd várom a fejleményeket ha úgy döntesz foglalkoznál vele.

2019. ápr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 árokpart ***** válasza:
35%
3-as. Honnét tudod, illetve honnan tudjátok, hogy önként választotta a hajléktalan életet. A legtöbben nem szórakozásból kerülnek ebbe az állapotba, mint pl. akár börtönökbe sem önként megyünk be igaz? Mi az, hogy nem hiányzik neki a civil élet. Valószínűleg alig várja, hogy emelt fővel emberként sétálhasson haza a munkahelyről betérve vásárolni és este tisztességgel otthon társasági életet élni TV-t nézni, ugyanúgy meleg vacsorát enni mint a többi ember és tiszta ágyba megmosakodva aludni. Normális ember ne vágyna erre és ezt önként adná fel? Ne vicceljünk már! Fogadd be természetesen kérdező és keressetek együtt neki valami melóhelyet.
2019. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
#árokpart, elképesztően naiv vagy :)
2019. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon örülnék neki, mivel 96-ban sajnos eltemettük.
2019. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Biztosan kíváncsi lennék, hogy miért alakult így az élete.

Semmit sem tudtál róla eddig? 7 éves korod óta nem is láttad? Nem keresett? Később te sem őt? Talán rokonok, anyukád tudja, hogy mi történt vele. Talán nem is véletlenül váltak el.

Nem hiszem, hogy belevágnék olyanba, hogy majd én megváltoztatom.

Sajnos van ilyen ismerősöm. Rengetegen próbáltak már neki segíteni, családtagok is, barátok is. De nem akarta.

Sokan nem tudnak semmilyen alapvető társadalmi szabályt betartani. Biztosan nem jó a hajléktalan élet sem, de nekik a szabályokkal teli sem jó.

2019. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

3: te is nagyon naiv vagy, ha azt gondolod, hogy ennyire egyszerű valakit visszaterelni a társadalomba. Szinte mindenkin próbálnak segíteni, család, barátok, és akkor a sokféle segítő szolgálatról még nem is beszéltünk.

Sajnos vannak, akik nem is akarnak változni, mert pl. az azzal járna, hogy naponta be kéne járnia egy munkahelyre, amit nem akar megtenni.

2019. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#8, A válaszommal nem céloztam arra, hogy ez a dolog egyszerű, sőt nyomatékosítottam hogy nagyon nehéz kiemelni onnan, csak attól hogy valami nehéz még nem biztos hogy lehetetlen, és egy esélyt mindenki megérdemel. Ha megpróbál beszélgetni vele anélkül hogy elmondaná a dolgot, rövid időn belül kiderülni van-e értelme.
2019. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon nagyon sok munkaerőkölcsönző cég van. Külföldre viszik a munkásokat dolgozni 1000-1200 euró per hó. Hozzák/viszik őket, kaját kapnak, szállást kapnak. Teljesen bejelentve minden legálisan.

Egy rokonomnak is van ilyen cége és minden lepukkant végzettséggel nem rendelkező embereket is felveszik, csak dolgozni tudjon az a lényeg.

Szerintem akinek van egy kis esze, ráadásul nincs mit veszítenie mert már úgyis hajléktalan, az úgyis felkeresne egy ilyen céget. Pesten is vannak ilyen irodák, csak egy aláírás kell és hetente megy ki a kisbusz külföldre.


Ha kapcsolatba is akarsz lépni még az apáddal, akkor már az is nagy segítség ha mondjuk adsz neki egy címet ahol fel tudják venni az ilyen cégek. Kijózanodik, megmosakodik és akkor mehet is, egy próbát megér, veszíteni nincs mit.

2019. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A volt kolleganőm felkarolta.
2019. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!